متن کامل خطبه های نماز جمعه مورخه 26/06/92
جمعه, 17 آبان 1392
همه نماز گزاران عزیز و خودم را به تقوای الهی دعوت می کنم باور به حسابرسی و روز رستاخیز و یاد مرگ عامل بسیار مهم در تقویت تقوای الهی است يَأَيُّهَا النَّاسُ اتَّقُواْ رَبَّكُمْ  إِنَّ زَلْزَلَةَ السَّاعَةِ شىَ‏ْءٌ عَظِيمٌ يَوْمَ تَرَوْنَهَا تَذْهَلُ كُلُّ مُرْضِعَةٍ عَمَّا أَرْضَعَتْ وَ تَضَعُ كُلُّ ذَاتِ حَمْلٍ حَمْلَهَا وَ تَرَى النَّاسَ سُكَارَى‏ وَ مَا هُم بِسُكَارَى‏ وَ لَاكِنَّ عَذَابَ اللَّه... ادامه مطلب...
IMAGE
حضور دانش آموزان در نماز جمعه شهر قیدار
دوشنبه, 30 ارديبهشت 1398
حضور دانش آموزان در نماز جمعه شهر قیدار حضور دانش آموزان مدارس ابتدایی کوثر و علم و دانش شهر قیدار به همراه مربیان آموزشی در نماز جمعه شهر قیدار در مورخه 11/10/97 ./ ادامه مطلب...

اعلانات

کانال تلگرام دفتر امام جمعه خدابنده:

telegram.me/namazjomeqeydar

اوقات شرعی

ذکر روز

حضور دانش آموزان در نماز جمعه شهر قیدار

IMAGE

دوشنبه, 30 ارديبهشت 1398 حضور دانش آموزان در نماز جمعه شهر قیدار حضور دانش آموزان مدارس ابتدایی کوثر و علم و دانش شهر قیدار به همراه مربیان آموزشی در نماز جمعه شهر قیدار در مورخه 11/10/97 ./

دیدار ریاست محترم کمیته امداد با امام جمعه

IMAGE

دوشنبه, 30 ارديبهشت 1398 دیدار ریاست محترم کمیته امداد با امام جمعه شهر قیدار دیدار ریاست محترم کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) شهرستان خدابنده به همراه معاونین با امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی در مورخه 27/10/97 در محل دفتر امام جمعه شهر قیدار ./...

دیدار مدیر کل محترم راهداری با امام جمعه

IMAGE

دوشنبه, 30 ارديبهشت 1398 دیدار مدیر کل محترم راهداری با امام جمعه دیدار مدیر کل محترم راهداری استان زنجان به همراه ریاست محترم راهداری شهرستان خدابنده با امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی در مورخه 25/10/97 در محل دفتر امام جمعه شهر قیدار برگزار گردید./...

جلسه کمیته بانوان

IMAGE

دوشنبه, 30 ارديبهشت 1398 جلسه کمیته بانوان برگزاری جلسه کمیته بانوان در خصوص برنامه ریزی برنامه های دهه فجر و جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور اعضای محترم کمیته بانوان در مورخه 02/10/97 در دفتر امام جمعه شهر قیدار برگزار گردید ./

جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر دی ماه 97

IMAGE

دوشنبه, 30 ارديبهشت 1398 جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر دی ماه97 برگزاری جلسه ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر شهرستان خدابنده با حضور امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی و سایر اعضای محترم شهرستان خدابنده در مورخه  18/10/98 در محل دفتر امام جمعه شهر قیدار برگزار گردید./...

برگزاری طرح اعتلای نماز 97/09/27

IMAGE

دوشنبه, 30 ارديبهشت 1398 برگزاری طرح اعتلای نماز برگزاری طرح اعتلای نماز در مدارس دخترانه شهرستان خدابنده با حضور و سخنرانی امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی و دبیر محترم ستاد اقامه نماز شهرستان خدابنده جناب آقای ابراهیمی به همراه همکاران در مورخه 27/09/97 در مدرسه علم و دانش شهر قیدار برگزار گردید ./  ...

متن کامل خطبه های نماز جمعه شهر قیدار مورخه 22/10/96

متن کامل خطبه های نماز جمعه شهر قیدار مورخه 22/10/96

به امامت امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی

خطبه اول

زکات وسيله‏ اى براى طهارت مادى و معنوى است و در هفته گذشته بیان شد که پیوند عمیقی بین زکات و نماز وجود دارد این پیوستگی در ادیان دیگر هم وجود داشته است و اختصاص به اسلام ندارد طبق آیه 30 و 31 سوره مریم حضرت عیسی در گهواره می فرماید:«قال انّى عبدالله ءاتانىَ الكتاب و جَعَلَنى نبيّاً و جَعَلَنى مباركاً أين ما كنتُ و أوصانى بالصّلوة و الزكوة ما دُمتُ حيّاً» منم بنده خدایم، به من كتاب داده و مرا پيامبر قرار داده است و هر جا كه باشم مرا با بركت ساخته و تا زنده‏ام به نماز و زكات سفارش كرده است.

در تفسير على بن ابراهيم(۲۸) (منسوب به امام حسن عسكرى‏عليه السلام) روايتى جامع و كامل در اين موضوع آمده است كه ترجمه آن را تقديم مى‏كنيم:

«...اما زكات؛ پس پيامبرصلى الله عليه وآله‏[درباره آن‏] فرمود: هر كس زكات [مال خود] را به مستحق بدهد و نماز را با حدود و شرايطش به جا آورد و به اين دو (نماز و زكات) چيزى از گناهان كه آن دو را باطل كند، ملحق نكند، در روز قيامت در حالى وارد محشر مى‏شود كه تمام حاضرين در عرصات قيامت به حال او غبطه مى‏خورند تا اين كه نسيم بهشتى او را تا بالاترين غرفه‏ها و تالارهاى بهشت، به محضر محمد و خاندان طيبين و طاهرين آن حضرت - كه اين شخص آنها را دوست مى‏داشته - بالا مى‏برد.

هر كس كه نسبت به زكات مالش بخل بورزد و [لى‏] نمازش را به جا آورد، نمازش نگاه داشته مى‏شود و به آسمان نمى‏رود تا وقتى كه زكات مالش بيايد، پس اگر زكات را داد، آن زكات، به صورت راهوارترين اسبها براى حمل نمازش در مى‏آيد و نماز را تا ساق عرش با خود مى‏برد و حمل مى‏كند؛ پس خداوند عزوجل [خطاب به آن شخص‏] مى‏فرمايد:

در بهشت [با اين مركب‏] سير كن و تا روز قيامت در آن بتاز پس تا هر كجا كه تاختن تو به آن منتهى شد، همه آن و راست و چپ آن براى توست؛ پس آن اسب شروع به تاختن مى‏كند به طورى كه در هر روز در يك چشم به هم زدن با هر پَرش و جهش مسافت يك سال را طى مى‏كند تا اين كه به جايى كه خداوند تعالى مى‏خواهد منتهى مى‏شود.

پس همه آن مقدار طى شده و مثل آن مقدار از جهت راست آن و چپ آن و مقابل آن و پشت آن و بالاى آن و زير آن، براى آن شخص است. و [لى‏] اگر نسبت به زكاتش بخل بورزد و آن را پرداخت نكند، امر مى‏شود [به ملائكه كه نمازش را به او برگردانند ]پس نماز به آن شخص برگردانده مى‏شود و نمازش در هم پيچيده مى‏شود همچنان كه لباس كهنه را مى‏پيچند و آن را به صورت آن فرد مى‏زنند و [به او ]گفته مى‏شود: اى بنده خدا! اين نماز بدون زكات به چه دردت مى‏خورد»

پيامبر اكرم‏صلى الله عليه وآله‏فرمود:

«لا يَقبَلُ اللهُ عزوجلّ صلاةَ رجلٍ لا يُؤدّى الزكاة حتى يَجمَعَهُما فانّ الله عزوجل قد جَمعَهُما فلا تُفَرّقوا بينهما»(۲۹)

«خداوند عزوجل نماز كسى را كه زكات ندهد قبول نمى‏كند تا وقتى كه ميان آن دو جمع كند؛ زيرا خداوند آن دو را جمع كرده است، پس ميان آن دو جدايى ميندازيد.

امام صادق‏عليه السلام‏فرمود:« بَيْنَا رَسُولُ اللَّهِ ص فِي الْمَسْجِدِ إِذْ قَالَ قُمْ يَا فُلَانُ قُمْ يَا فُلَانُ قُمْ يَا فُلَانُ حَتَّى‏ أَخْرَجَ‏ خَمْسَةَ نَفَرٍ فَقَالَ اخْرُجُوا مِنْ مَسْجِدِنَا لَا تُصَلُّوا فِيهِ وَ أَنْتُمْ لَا تُزَكُّون» پيامبر اكرم‏صلى الله عليه وآله‏در مسجد حضور داشت كه خطاب به چند نفر فرمود: اى فلان بلند شو! اى فلان بلند شو! تا اين كه پنج نفر را از مسجد بيرون كرد. سپس فرمود: از مسجد ما بيرون رويد و در آن نماز نخوانيد؛ زيرا شما زكات نمى‏دهيد    (کافی/ ج3 /ص 503)

 

 

 

خطبه دوم

دیدار مردم قم به مناسبت 19 دی با مقام معظم رهبری

 

مردم قم به مناسبت 19 دیماه با رهبر و مقتداى خود  دیدار کردند در این ديدار، مقام معظم رهبری به تبيين جنبه‏هاى مختلف فتنه جديد  و به تشريح لايه‏هاى مختلف توطئه دشمنان براى سوءاستفاده از مطالبات به حق مردم پرداختند و از حركت عظيم، پر شور، به‏موقع و منسجم ملت در روزهاى اخير،تجليل کردند و   سخنان مهمى خطاب به آمريكايى‏ها، مسؤولان كشور و مردم بیان فرمودند.

اولین نکته ای که فرمودند این بود که بايد بين مطالبات صادقانه و به‏حق مردم و حركات وحشيانه و تخريب‏گرانه يك گروه تفكيك قائل شد و مطالبات و خواسته‏هاى مردم را پيگيرى كرد.... و بايد اين حرفها گوش داده و رسيدگى شوند و در حد وسع و توان پاسخ داده شود.

   حضرت آيت‏الله خامنه‏اى، ريشه تمام دشمنى‏ها و توطئه‏ها بر ضد ملت ايران را «انقلاب اسلامى» دانستند و تأكيد كردند: تمام حركات ناكام دشمن در اين چهل سال، درواقع پاتك به انقلاب است زيرا انقلاب حضور سياسى دشمن را ريشه‏كن كرد... اين‏بار هم ملت ايران با ايستادگى همچون سدى محكم و ملى با قدرت تمام به آمريكا و انگليس و لندن‏نشينان گفت كه نتوانستيد و بعد از اين هم نخواهيد توانست

حضرت آیت‏الله خامنه‏اى در تبیین قضاياى اخير گفتند: قرائن و شواهد اطلاعاتى نشان مى‏دهد كه اين قضايا سازماندهى شده بوده و در شكل‏گيرى آن، يك مثلث فعال بوده است. يك رأس اين مثلث، آمريكا و صهيونيستها بودند كه طراحى را انجام دادند و چند ماه بر روى اين طراحى كار كردند و بناى آن‏ها اين بود كه حركت‏ها از شهرهاى كوچك شروع شود تا به مركز برسد. رأس دوم اين مثلث، يكى از دولتهاى پولدار خليج فارس است كه هزينه اين نقشه را تأمين كرد و رأس سوم نيز، پادوها بودند كه مربوط به سازمان آدمكش منافقين هستند و از ماهها قبل آماده بودند

   رهبر انقلاب اسلامى، صميمانه از ملت ايران قدردانى كردند و گفتند: نه يك‏بار بلكه هزاران بار از اين ملت تشكر مى‏كنم؛ ملت ايران حقيقتاً ملتى رشيد، با بصيرت، وفادار، با همت، زمان‏شناس و لحظه‏شناس است و مى‏داند كه لحظه‏ى حركت، چه زمانى است.

مقام معظم رهبری، به برخی بيهوده‏گويى‏هاى اخير مسؤولان آمريكايى اشاره کردند و آن را ناشى از عصبانيت شديد و شكست اخير دانستند و گفتند: می‏گويند حكومت ايران از مردم خود مى‏ترسد! خير. حكومت ايران متولد اين مردم است و نظام اسلامى چهل سال است كه به پشتوانه همين مردم در مقابل شما ايستاده است.

مى‏گويند حكومت ايران از قدرت آمريكا هراس دارد؛ در پاسخ مى‏گوييم اگر ما از شما هراس داشتيم، چگونه در دهه پنجاه شما را از ايران بيرون ريختيم و در دهه نود نيز شما را از كل منطقه بيرون رانديم.

رهبر انقلاب سه نكته مهم را خطاب به هيأت حاكمه آمريكا فرمودند: سرِ شما در حوادث اخير به سنگ خورد و اگر در آينده تكرار كنيد باز هم ناكام خواهيد ماند. دوم: در اين چند روز به ايران خسارت زديد، اين‏كار بى‏تقاص نخواهد ماند و سوم: اين كسى‏كه به گفته خود آمريكايى‏ها تعادل روحى - روانى ندارد، بداند كه اين ديوانه‏بازى‏هاى نمايشى، بى‏جواب نخواهد ماند.

دشمن اگر بخواهد فتنه‏گرى را تكرار كند باز هم از رهبر و ملت تودهنى خواهد خورد و انشاءالله ملت ايران انتقام فتنه‏گرى را از آمريكا خواهد گرفت‏.

اغتشاشات اخیر

وجود ایران امن در منطقه ناامن خاورمیانه برای آنان قابل تحمل نیست اگر اخبار حوادث و اغتشاشات اخير در تهران و شهرستان‏ها را مرور کنیم نشان مى‏دهد كه يك برنامه‏ريزى دقيق و تقسيم كار منظم براى برهم زدن امنيت و اقتدار ملى ايرانيان در کار است اظهارات مقام‏هاى آمريكايى از ترامپ گرفته تا خانم كلينتون و جان مك كين، حکایت از آن دارد كه فكر اغتشاش از واشنگتن صادر شده است چندى پيش «اسكات مادل» افسر امنيتى آمريكا و متخصص در امور ايران با حضور در جلسه استماع كنگره، طرح ۷ محورى با عنوان «ايران زير نظر» ارايه داد؛ اما در مقدمه آن تأكيد كرد: علي‏رغم همه فشارها و اقدامات آمريكا عليه ايران، جمهورى اسلامى ايران با وجود كاستى‏ها و كوتاهى‏هايى كه دارد، در شرف سقوط نيست و در حال حاضر شرايط لازم براى اصلاحات عمده در ايران يا «بهار پارسى» وجود ندارد.

در بخشى از اين طرح آمده است: رسانه‏هاى فارسىزبان بايد توجهات را به سمت تظاهرات سوق دهند. از تظاهرات كارگران كارخانه‏ها و گروه‏هاى نژادى گرفته تا فعالان مدافع حقوق زنان و معلمانى كه دچار فقر هستند.

پيشنهاد ديگر وى، شبكه‏سازى با استفاده از چهل و چهار ميليون كاربر اينترنتى، بيست ميليون كاربر شبكه‏هاى اجتماعى و اپليكيشن‏هاى پيام‏رسان امن و هيجده ميليون دارنده تلفن‏هاى هوشمند است.

مادل در بخش ديگرى با استفاده از تجربه فتنه ۸۸ و آنچه كه تحليلگران ايرانى و آمريكايى به آن رسيدند، توسعه اعتراضات را به سطح كشور پيشنهاد می‏كند و مى‏گويد: هرچند اين تظاهرات به‏صورت محلى و گذرا برگزار مى‏شود اما ما بايد كمك كنيم تا اين خوشه‏هاى نارضايتى از هم گسسته، به هم پيوند بخورند و منجر به رفتار قوى‏تر ضد رژيم شوند.

آمريكايى‏ها از زمانى كه طرح براندازى از داخل را بهترین راهكار براى مقابله با ايران تشخيص دادند همیشه در حال رصد و ارزيابى تحولات ايران هستند تا در لحظه مناسب برنامه‏شان را اجرا كنند اینجاست که باید هشدار اميرالمومنين(ع) در انتهاى نامه ۶۲ به اهالى مصر را متذکر شویم كه فرمود «و انّ اخا الحَربِ الاَرِق و من نامَ لَم يُنَم عنه» يعنى: مرد جنگجو هميشه هوشيار است و هر كس از دشمن آسوده بخوابد دشمن نسبت به او نخواهد خفت.

 معناى واقعى هوشيارى در برابر دشمن، از بين بردن زمينه‏ها و منافذى است كه مى‏تواند مورد بهره‏بردارى دشمن قرار گيرد.

اما دشمنان ما در راسشان آمریکای جنایتکار بداند با بیداری امت بصیر و همیشه در صحنه و پا در رکاب ایران و رهبری های پیامبر گونه مقام معظم رهبری با عنایت حضرت حق و توجهات امام عصر خواب دشمنان برای ایجاد ایران ناامن تعبیر نخواهد شد.

شهادت نواب صفوى،طهماسبى،واحدى وذوالقدر از فدائيان اسلام(1334 ه.ش)

مجاهد خستگی ناپذیر و عالم متعهد  شهید نواب صفوی از عالمان نادری است که در تاریک ترین و پر خفقان ترین دوران کشور ایران و غربت جهان تشیع، مثل ستاره ای درخشید، و به جهاد و مبارزه و جان فشانی در راه حق همت کرد . آن عالم وارسته برای از بین بردن آلودگیها، فساد و بی بند و باری از جامعه اسلامی، به همراه عده ای از بنده گان مخلص حرکتی را آغاز نمود که  نخستین جرقه های قیام امام و انقلاب اسلامی از آن حرکت انقلابی آغاز شد و خون این شهید و شهدای فدائیان اسلام بود که به نهضت انقلاب اسلامی منتهی شد.

مقام معظم رهبری در مورد نواب می فرماید: بايد گفت كه اولين جرقه‏هاى‏ انگيزش انقلابى اسلامى به‏وسيله نواب در من به‏وجود آمد و هيچ شكى ندارم كه اولين جرقه‏ها را نواب در دلها روشن كرد. سخنرانى نواب يك سخنرانى معمولى نبود. بلند مى‏شد و مى‏ايستاد و با شعار كوبنده شروع به صحبت مى‏كرد. من محو نواب شده بودم. خودم را از لابلاى جمعيت به نزديكش رسانده بودم و جلوى نواب نشسته بودم. تمام وجودم مجذوب اين مرد بود و به سخنانش گوش مى‏دادم و او هم بنا كرد به شاه و دستگاههاى انگليس و اين‏ها بدگوئى كردن. اساس سخنانش اين بود كه اسلام بايد زنده شود. اسلام بايد حكومت كند و اين كسانى‏كه در راس كار هستند دروغ مى‏گويند. اين‏ها مسلمان نيستند و من براى اولين‏بار اين حرفها را از نواب صفوى شنيدم و آنچنان اين حرفها در من نفوذ كرد و جاى گرفت كه احساس مى‏كردم دلم مى‏خواهد هميشه با نواب باشم.

یکی از افسران مأمور اجرای اعدام آن شهید سرافراز می گوید: نواب صفوی با کرامت و بزرگواری خود احترامش را به من تحمیل کرد و من هنوز هم هرگاه صدای آژیر آمبولانس ها را می شنوم، بدنم می لرزد و به یاد شب شهادت نوّاب می افتم که نوّاب با عشق به یارانش می گفت: خلیلم، مظفّرم، محمّدم عجله کنید، غسل شهادت کنید. جدّه ام حضرت زهرای مرضیه ـ علیها السلام ـ منتظر ماست.

یکی از این شهدای گرانقدر شهید مظفر ذوالقدر است که از افتخارات شهرستان خدابنده از شهر کرسف است وقتی که شهید نواب صفوی برای یارانش صحبت می کند که حسین علاء نخست وزیر وقت در رأس تهاجم به اسلام و قرآن و ملت مسلمان ایران قرار گرفته و بناست در پیمان منطقه ای خاور میانه که بعدا به پیمان نظامی و اقتصادی سنتو مشهور شد شرکت کند و این پیمان برای کشور های مسلمان به ویژه ایران آثار مادی و معنوی شومی را به همراه دارد و این شخص مهدور الدم است شهید مظفر علی ذوالقدر بر این عملیات اعلام آمادگی می کند و شهید نواب از ایشان سئوال می کند آماده شهادت هستی ؟ اشگ بر گونه هایش جاری می شود و می گوید با کمال اشتیاق می خواهم در راه خدا بمیرم روز عملیات این شهید بزرگوار کفنی که بر روی آن با رنگ قرمز شعارهایی نوشته بود پوشید و به سوی علاء شلیک کرد اما او کشته نشد و شهید ذوالقدر دستگیر شد و با دیگر همرزمانش به درجه رفیع شهادت نائل گردید.

 

 

آمار بازدید

ورود به سایت

اطلاع رسانی

پایگاه اطلاع رسانی نماز جمعه شهر قیدار با راه اندازی وب سایت خبری که مشاهده می نمایید اقدام به نشر معارف دینی و فرهنگی و خطبه های نماز جمعه جهت استفاده عموم مردم مومن و متدین نموده است. امید است مورد بهربرداری و استفاده مفید شما واقع شود.