متن کامل خطبه های نماز جمعه مورخه 26/06/92
جمعه, 17 آبان 1392
همه نماز گزاران عزیز و خودم را به تقوای الهی دعوت می کنم باور به حسابرسی و روز رستاخیز و یاد مرگ عامل بسیار مهم در تقویت تقوای الهی است يَأَيُّهَا النَّاسُ اتَّقُواْ رَبَّكُمْ  إِنَّ زَلْزَلَةَ السَّاعَةِ شىَ‏ْءٌ عَظِيمٌ يَوْمَ تَرَوْنَهَا تَذْهَلُ كُلُّ مُرْضِعَةٍ عَمَّا أَرْضَعَتْ وَ تَضَعُ كُلُّ ذَاتِ حَمْلٍ حَمْلَهَا وَ تَرَى النَّاسَ سُكَارَى‏ وَ مَا هُم بِسُكَارَى‏ وَ لَاكِنَّ عَذَابَ اللَّه... ادامه مطلب...
IMAGE
افتتاح نمایشگاه وقف97
جمعه, 18 آبان 1397
افتتاح نمایشگاه وقف97 برگزار ی مراسم افتتاح نمایشگاه کتاب و وقف با حضور امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی و سایر مسئولین محترم شهرستان خدابنده در مورخه 97/08/18 برگزار گردید ./ ادامه مطلب...

اعلانات

کانال تلگرام دفتر امام جمعه خدابنده:

telegram.me/namazjomeqeydar

اوقات شرعی

ذکر روز

افتتاح نمایشگاه وقف97

IMAGE

جمعه, 18 آبان 1397 افتتاح نمایشگاه وقف97 برگزار ی مراسم افتتاح نمایشگاه کتاب و وقف با حضور امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی و سایر مسئولین محترم شهرستان خدابنده در مورخه 97/08/18 برگزار گردید ./

مراسم تعویض پرچم حرم مطهر حضرت قیدار النبی (ع)

IMAGE

جمعه, 18 آبان 1397 مراسم تعویض پرچم حرم مطهر حضرت قیدار النبی (ع)   برگزاری مراسم تعویض پرچم عزای حرم مطهر حضرت قیدار النبی (ع) با حضور امام  جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی و سایر مسئولین محترم شهرستان خدابنده در مورخه 18/08/97 برگزار گردید ./...

سخنران قبل از خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 97/08/17

IMAGE

جمعه, 18 آبان 1397 سخنران قبل از خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 97/08/17 سخنرانی حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا محمدی ریاست محترم اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خدابنده قبل از خطبه های نماز جمعه شهر قیدار ./

متن کامل خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 97/08/18

IMAGE

جمعه, 18 آبان 1397 متن کامل خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 97/08/18 به امامت امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی   بحث در ادامه ویژگی های متقین است که گفتیم متقین در زندگی اهل میانه روی هستند و اسراف و تبذیر نمی کنند و آثار و تبعات اسراف در جامعه را با استفاده از روایات معصومین علیهم السلام بیان می کردم که پنج اثر زیانبار را در خطبه های گذشته بیان نمودم که عبارت بود از كم بركتی، زوال نع...

متن کامل خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 97/08/11

IMAGE

جمعه, 11 آبان 1397 متن کامل خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 97/08/11 به امامت امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی بحث در خطبه متقین حضرت امیر المومنین علیه السلام بود که به دومین ویژگی متقین از نگاه آن حضرت رسیدیم که میانه روی در زندگی بود ملبسهم الاقتصاد به همین مناسبت به بحث اسراف و تبذیر پرداختیم و به دو مورد از آثار فردی اسراف در زندگی اشاره کردیم که بی برکتی و زوال نعمت بود. سومین ...

متن کامل خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 04/08/97

IMAGE

جمعه, 04 آبان 1397 متن کامل خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 04/08/97 به امامت امام جمعه محترم موقت شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا غفاری خطبه اول : تهیه زاد و توشه برای سفر مرگ ان خیرالزاد التقوی(حکمت130 نهج البلاغه) یکی از چیزهایی که ما زیاد از آن غفلت داریم مسئله سفر آخرت و مرگ و قیامت است. جای اصلی را فراموش کردیم همه اش به فکر احیاء کردن دنیای زودگذری هستیم که باید بگذاریم و برویم. یاد قیامت و مرگ ...

متن کامل خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 96/11/20

 

 

 

متن کامل خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 96/11/20

به امامت امام جمعه شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی

خطبه اول

یکی دیگر از برکات پرداخت زکات بركت رزق‏ و روزی است  هر یك از كلمات «زكات» و «بركت» و واژه‏هاى مربوط به این دو، 32 بار در قرآن آمده و این نشانه آن است كه زكات، مساوى بركت است. شاخه‏هاى درخت انگور را می زنند و کوتاه می کنند در ظاهر كوتاه كردن درخت است، ولى در واقع سبب رشد آن و افزایش میوه آن مى‏شود.

 خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید:«یَمحق اللّه الرّبا و یُربى الصّدقات» (بقره‏/276(
خداوند ربا را محو مى‏كند، ولى صدقات را رشد مى‏دهد.

 در روایات زیادى آمده است: «الزّكاة تزید فى الرّزق»(جامع الأحادیث،ج 9،ص 52 و69) زكات روزى انسان را زیاد مى‏كند.

 بیمه مال‏

امام كاظم علیه السلام فرمود: «حصّنوا أموالكم بالزّكاة»(همان/ص49) اموال خود را از طریق زكات بیمه كنید.

 امام صادق علیه السلام فرمود:« أَنَا ضَامِنٌ‏ لِكُلِ‏ مَا يَتْوَى‏ فِي بَرٍّ أَوْ بَحْرٍ بَعْدَ أَدَاءِ حَقِّ اللَّهِ فِيهِ مِنَ التَّلَف»‏ اگر حق خدا را بپردازید، من ضامن هستم كه اموال شما در دریا و خشكى تلف نشود.(همان/ص 50)

حضرت در جای دیگر می فرماید:«ما ضاع مال فى البرّ و لاالبحر الاّ بتضییع الزّكاة» هیچ مالى در خشكى یا دریا ضایع نمى شود، مگر به خاطر آنكه زكات آن پرداخت نشده است)

خطبه دوم

پیروزی انقلاب اسلامی ایران در 22 بهمن

انقلاب اسلامی ایران با وجود رهبري مكتبي و الهی كه جز ادای تكليف الهی ، انگيزه‏ دیگری نداشت و مردمي كه هدفی جز ائتلاي دين و تحقق احكام الهي و ارزشهاي نوراني اسلام و قرآن و اهل بيت نداشتند، موجب شد نصرت و رحمت الهي از آسمان انقلاب باريدن گرفت و نظام 2500 ساله شاهنشاهي  فرو ريخت و نظام الهی را بنا نهاد  ملتي كه در نهايت درجه ذلت قرار داشت را به اوج عزّت و اقتدار رسانيد.

انقلاب اسلامی ایران حلقه اتصال قیام حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام با انقلاب جهانی حضرت مهدی ارواحنا فداه است که از عاشورا سرچشمه گرفته و مقدمه و زمینه ساز انقلاب امام زمان علیه السلام است انشاءالله

ü     امام خمینی (ره) همیشه انقلاب اسلامی در ایران را نسخه ای برگرفته از قیام اباعبدالله الحسین (ع) می دانستند و تاکید داشتند که مسیر حرکت انقلاب باید در راستای اتصال به حکومت عدل امام عصر(عج) قرار داشته باشد.

ü     حضرت امام رضوان الله تعالی علیه «ما با خواست خدا دست تجاوز و ستم همه ستمگران را در کشورهای اسلامی می شکنیم و با صدور انقلابمان که در حقیقت صدور انقلاب راستین و بیان احکام محمدی (ص) است‚ به سیطره و سلطه و ظلم جهانخواران خاتمه می دهیم و به یاری خدا راه را برای ظهور منجی مصلح کل و امامت مطلق حق امام زمان - ارواحنا فداه هموار می کنیم.»(صحیفه ج ۲۰ صفحه ۱۹۶ تاریخ: ۱۴/۱/۱۳۶۷)

ü     وجود ولی فقیه فجر صادق است که تاریکی های غیبت را می شکافد و زمینه را فراهم می کند تا خورشید ولایت حضرت بقیة الله الاعظم ،امام زمان ارواحنا فداه طلوع کند.

ü     شب قدر انقلاب زمانیاستکه تقدیر انقلاب به دست امام زمان رقم  می خورد و با اشاره الهی او این معجزه الهی؛ پیروزی انقلاب اسلامی محقق می شود و طاغوت کهنه و قدرتمند از بین رفت وقتی اعلام حکومت نظامی شد امام به مردم پیام دادند که مردم به حکومت نظامی اعتنا نکنند و در خانه ها نمانند و به خیابانها بریزند مرحوم آیت الله طالقانی با حضرت امام نیم ساعت صحبت می کنند تا شاید امام را قانع کنند تا مردم بیرون نیایند و قتل عام نشوند اما ناگهان می بینند که مرحوم طالقانی گوشی را می گذارند و با بغض در گلو در گوشه ای زانوی خود را بغل می کند وقتی از او علت را می پرسند می گوید: من اصرار کردم که امام اعلامیه‌هایش را پس بگیرد و امام هرچه می‌گفت، من قانع نمی‌شدم، در آخر فرمود: «آقای طالقانی! اصرار نکن! احتمال بده که این دستور از طرف امام زمان (عج) است!» تا امام این جمله را گفت، من به خود لرزیدم و بی‌اختیار گوشی را گذاشتم و حالم دگرگون شد.

ü     ما معتقدیم ولی فقیه نایب عام امام زمان علیه السلام است و موید از سوی او می باشد.

ü     مردم در پيدايش انقلاب و بقاي انقلاب؛ به عنوان رکن اساسی هستند اگر ـ خداي ناكرده ـ مردم حضور نداشته باشند رهبر اگر علي‌بن‌ابي‌طالب هم باشد آن حكومت شكست مي‌خورد. همه ما موظفيم اين نظام را با همه توانمان حفظ كنيم!

ü     حضرت آیت الله العظمی اما خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی  دیروز (پنج‌شنبه)  همزمان با سالروز بیعت تاریخی همافران نیروی هوایی با حضرت امام (ره)، در دیدار با جمعی از فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی حضرت آیت الله خامنه‌ای امتیاز بزرگ انقلاب اسلامی را «مردمی و دینی بودن» بیان کردند وفرمودند: انقلاب اسلامی، مردمی بود و مردمِ معتقد به اسلام در همه مراحل همچون دفاع مقدس و شهادت فرزندانشان، صبر و شکر کردند، زیرا این دفاع و شهادت در راه خدا و امام حسین علیه‌السلام بود.

بعد تأکید فرمودند که در همه برنامه‌ها باید مردم در در اولویت باشند، فرمودند: اسم مردم مکرر آورده می شود که البته تکرار و تکیه بر نام مردم در سخنان مسئولان بسیار خوب است اما باید مردم را بشناسند و بشناسیم.

ü     مقام معظم رهبری با اشاره به دم زدن روشنفکران در دوره طاغوت از مردم فرمودند: نه روشنفکران حرف مردم را می‌فهمیدند و نه مردم حرف آنها را، ولی امام بزرگوار که وارد میدان مبارزه شد، هم او مردم را شناخت و هم مردم سخن او را شناختند و با همه وجود وارد میدان شدند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای با تأکید مجدد بر «شناخت مردم»، افزودند: مردم چه کسانی هستند؟ مردم همان کسانی هستند که حماسه ۲۲ بهمن هر سال را بوجود می آورند، مردم همان کسانی هستند که پس از وارد شدن اغتشاشگران به صحنه، حتی اگر اعتراضی هم داشتند، خود را کنار کشیدند و در روز ۹ دی به میدان آمدند. مردم همین ها هستند. آنها را اشتباه نگیرید. مردم را بشناسید و خالصانه و برای رضای خدا، برای مردم کار کنید زیرا خداوند از ما مسئولان خواسته است خادم مردم باشیم و به آنها خدمت کنیم.

ü                        مقام معظم رهبری بر این نکته تأکید کردند که حرف مردم، شکایت از فساد و تبعیض است. مردم بسیاری از مشکلات را تحمل می‌کنند اما از فساد و تبعیض شِکوه دارند و آن را تحمل نمی کنند، بنابراین مسئولین هر سه قوه باید به‌طور جدی با فساد مبارزه کنند.

ü                         «عدالت اجتماعی» یکی  از سیاست‌های اصولی نظام جمهوری اسلامی است که هدف از آن برداشتن فاصله های میان مردم است که مقام معظم رهبری فرمودند: در این زمینه کم‌کاری و عقب‌ماندگی داریم و آن کاری که باید انجام بگیرد، هنوز انجام نگرفته است و راه تحقق عدالت اجتماعی را مبارزه با ظلم و فساد دانستند و تأکید کردند: برخورد با ظلم و فساد در میان کارگزاران حکومتی باید شدیدتر و جدی‌تر از بقیه موارد باشد و همه مسئولان و مدیران کشور باید به این موضوع توجه کنند.

ü                        مردم عزیز شما يكي از متوليان بنام انقلابيد؛ وقتي مي‌توانيد نظامتان را حفظ كنيد حرف اول و آخر را در راهپيمايي 22 بهمن بزنيد.

ü                        امروز ایران به عنوان قرارگاه اصلی  و اتاق فرمان مقاومت است چشم امید مستضعفان عالم به اینجاست.

ü                        الآن اطراف ما آتش است و ما به لطف الهي در كمال امنيتيم. چطور در وسط آتش، اين همه امنيت هست؟ قرآن می فرماید این امنیت به خاطر صلابت است فرمود«يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا قاتِلُوا الَّذينَ يَلُونَكُمْ مِنَ الْكُفَّارِ وَ لْيَجِدُوا فيكُمْ غِلْظَةً وَ اعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ مَعَ الْمُتَّقينَ» (توبه/123) اى اهل ايمان! با كافرانى كه هم‏جوار شما هستند، نبرد كنيد و آنان بايد در شما سرسختى و شدت و صلابت ببینند و بدانيد كه خدا با پرهيزكاران است.

ü                        اين صلابت اين ديانت اين اتحاد اين انسجامْ، كشور را به سلسله جبالی در مقابل دشمن تبدیل كرده است.

ü                        مردم ما در ۲۲ بهمن امسال بار دیگر اعلام خواهند کرد که هیچ تهدیدی نمی تواند از اقتدار و عظمت جمهوری اسلامی بکاهد .بار دیگر ما در سالگرد پیروزی انقلابمان اعلان خواهیم کرد که تحت فرمان ولی امر مسلمین جهان برای دفاع ازآرمانهای انقلاب تا پای جان ایستاده ایم.

ü                         ژستى كه اكنون رئيس جمهور جديد آمريكا در مواجهه با جامعه بين‏الملل گرفته است، حاكى از استيصال و به بن‏بست رسيدن سياستهاى استكبارى غرب به‏ويژه آمريكا مى‏باشد.

ü                        در سوره توبه آیه 120 خداوند متعال حضور در مکانی را که کافران را به خشم می آورد را عمل صالح معرفی می کند و می فرماید: «وَ لا يَطَؤُنَ مَوْطِئاً يَغيظُ الْكُفَّارَ وَ لا يَنالُونَ مِنْ عَدُوٍّ نَيْلاً إِلاَّ كُتِبَ لَهُمْ بِهِ عَمَلٌ صالِحٌ إِنَّ اللَّهَ لا يُضيعُ أَجْرَ الْمُحْسِنينَ» و در هيچ مكانى كه كافران را به خشم مى‏آورد، قدم نمى‏گذارند، و از هيچ دشمنى انتقام نمى‏گيرند  مگر آنكه به پاداش هر يك از آنان عمل شايسته‏اى در پرونده آنان ثبت مى‏شود خدا پاداش نيكوكاران را تباه نمى‏كند«يَطَؤُنَ» يعني راه رفتن، مانور، دسته‏جمعي حركت كردن. «وَ لايَطَؤُنَ مَوْطِئاً» يعني مانور و حركت دسته‏جمعي انجام نمي‏دهند كه سبب غيظ كفار شود، مگر اين‏كه در پرونده عملش عمل صالح نوشته می شود.

ü                        هر  مانور و راهپيمايي كه ، كفّار را عصباني كند، عمل صالح است.

ü                        «يغيظ» یعنی غيظ كند يعني از خشم و عصبانیت سرريز شود. يعني طوري حركت كنيد كه بتركند. همانی که قرآن کریم می فرماید «قل موتو بغیظکم » طبق این آیه شریفه یعنی حرکت و کاری کنی که دشمن و در راس آن آمریکا و اسرائیل جیغ بکشد. مسلمان باید استخوان در گلوي طاغوت باشد. منصور دوانقي مي‏گفت: اين امام جعفر صادق در گلوي من استخوان است. نمي‏دانم با او چه‏كار كنم؟

ü                        رهبر عزیز ما استخوان در گلوی دشمن است دشمن مانده با او چکار کند ؟

مقام معظم رهبری در دیدار با  فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال را یک نمونه از عشق و ارادت مردم به انقلاب دانستند وفرمودند: ۲۲بهمن امسال از آن ۲۲ بهمن‌های تماشایی خواهد بود؛امسال به دلیل یاوه گویی های برخی از دولتمردان امریکا و غیر امریکا، مردم احساس می کنند که دشمن در حال کمین گرفتن و درصدد دشمنی است و به همین علت، به حول قوه الهی، حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال از همیشه گرم تر و پرشورتر خواهد بود و همه خواهند آمد

طنین انداز شدن صدای تکبیر در شب پیروزی

انقلاب اسلامی ایران با تکبیر به پیروزی رسید پس باید این سنت حسنه تکبیری گوئی در ساعت 9 شب 22 بهمن ادامه یابد باید در سراسر ایران اسلامی صدای تکبیر طنین انداز شود و با این طنین پر صلابت تکبیر مستکبران عالم به لرزه در آید.

 

 

 

 

آمار بازدید

ورود به سایت

اطلاع رسانی

پایگاه اطلاع رسانی نماز جمعه شهر قیدار با راه اندازی وب سایت خبری که مشاهده می نمایید اقدام به نشر معارف دینی و فرهنگی و خطبه های نماز جمعه جهت استفاده عموم مردم مومن و متدین نموده است. امید است مورد بهربرداری و استفاده مفید شما واقع شود.