متن کامل خطبه های نماز جمعه مورخه 26/06/92
جمعه, 17 آبان 1392
همه نماز گزاران عزیز و خودم را به تقوای الهی دعوت می کنم باور به حسابرسی و روز رستاخیز و یاد مرگ عامل بسیار مهم در تقویت تقوای الهی است يَأَيُّهَا النَّاسُ اتَّقُواْ رَبَّكُمْ  إِنَّ زَلْزَلَةَ السَّاعَةِ شىَ‏ْءٌ عَظِيمٌ يَوْمَ تَرَوْنَهَا تَذْهَلُ كُلُّ مُرْضِعَةٍ عَمَّا أَرْضَعَتْ وَ تَضَعُ كُلُّ ذَاتِ حَمْلٍ حَمْلَهَا وَ تَرَى النَّاسَ سُكَارَى‏ وَ مَا هُم بِسُكَارَى‏ وَ لَاكِنَّ عَذَابَ اللَّه... ادامه مطلب...
IMAGE
حضور دانش آموزان در نماز جمعه شهر قیدار
دوشنبه, 30 ارديبهشت 1398
حضور دانش آموزان در نماز جمعه شهر قیدار حضور دانش آموزان مدارس ابتدایی کوثر و علم و دانش شهر قیدار به همراه مربیان آموزشی در نماز جمعه شهر قیدار در مورخه 11/10/97 ./ ادامه مطلب...

اعلانات

کانال تلگرام دفتر امام جمعه خدابنده:

telegram.me/namazjomeqeydar

اوقات شرعی

ذکر روز

حضور دانش آموزان در نماز جمعه شهر قیدار

IMAGE

دوشنبه, 30 ارديبهشت 1398 حضور دانش آموزان در نماز جمعه شهر قیدار حضور دانش آموزان مدارس ابتدایی کوثر و علم و دانش شهر قیدار به همراه مربیان آموزشی در نماز جمعه شهر قیدار در مورخه 11/10/97 ./

دیدار ریاست محترم کمیته امداد با امام جمعه

IMAGE

دوشنبه, 30 ارديبهشت 1398 دیدار ریاست محترم کمیته امداد با امام جمعه شهر قیدار دیدار ریاست محترم کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) شهرستان خدابنده به همراه معاونین با امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی در مورخه 27/10/97 در محل دفتر امام جمعه شهر قیدار ./...

دیدار مدیر کل محترم راهداری با امام جمعه

IMAGE

دوشنبه, 30 ارديبهشت 1398 دیدار مدیر کل محترم راهداری با امام جمعه دیدار مدیر کل محترم راهداری استان زنجان به همراه ریاست محترم راهداری شهرستان خدابنده با امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی در مورخه 25/10/97 در محل دفتر امام جمعه شهر قیدار برگزار گردید./...

جلسه کمیته بانوان

IMAGE

دوشنبه, 30 ارديبهشت 1398 جلسه کمیته بانوان برگزاری جلسه کمیته بانوان در خصوص برنامه ریزی برنامه های دهه فجر و جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور اعضای محترم کمیته بانوان در مورخه 02/10/97 در دفتر امام جمعه شهر قیدار برگزار گردید ./

جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر دی ماه 97

IMAGE

دوشنبه, 30 ارديبهشت 1398 جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر دی ماه97 برگزاری جلسه ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر شهرستان خدابنده با حضور امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی و سایر اعضای محترم شهرستان خدابنده در مورخه  18/10/98 در محل دفتر امام جمعه شهر قیدار برگزار گردید./...

برگزاری طرح اعتلای نماز 97/09/27

IMAGE

دوشنبه, 30 ارديبهشت 1398 برگزاری طرح اعتلای نماز برگزاری طرح اعتلای نماز در مدارس دخترانه شهرستان خدابنده با حضور و سخنرانی امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی و دبیر محترم ستاد اقامه نماز شهرستان خدابنده جناب آقای ابراهیمی به همراه همکاران در مورخه 27/09/97 در مدرسه علم و دانش شهر قیدار برگزار گردید ./  ...

متن کامل خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 96/11/27

 

 

 

 

متن کامل خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 96/11/27

به امامت امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی

 

خطبه اول

چه کار کنیم به راحتی و عاشقانه زکات را بپردازیم  و نه تنها در پرداخت آن تعلل نکنیم بلکه از پرداخت آن لذت ببریم برای این کار ابتدا باید ریشه‏هاى اعتقادى و فكرى و فرهنگى را اصلاح کنیم اگر بر این اعتقاد و باور باشیم که هستى ما و فكر و علم و قدرت و ابتكار و توفیقى كه داریم، از خداوند است و حتّى در كشاورزى نقش ما تنها بذرافشانى و آبیارى است، امّا فرستادن آب و جذب آن توسط زمین و شكوفایى بذر در درون آن،  نور و هوا، رویاندن و خروج خوشه‏ها از خداست و به تعبیر قرآن در سوره واقعه ایه 63 به بعد: « أَ فَرَءَيْتُم مَّا تحَرُثُونَ ءَ أَنتُمْ تَزْرَعُونَهُ أَمْ نحْنُ الزَّارِعُونَ  لَوْ نَشَاءُ لَجَعَلْنَاهُ حُطَامًا فَظَلْتُمْ تَفَكَّهُونَ»آيا هيچ درباره آنچه كشت مى‏كنيد انديشيده‏ايد؟! آيا شما آن را مى‏رويانيد يا ما مى‏رويانيم؟! هر گاه بخواهيم آن را مبدّل به كاه در هم كوبيده مى‏كنيم كه تعجّب كنيد!

«أَ فَرَءَيْتُمُ الْمَاءَ الَّذِى تَشْرَبُونَ ءَ أَنتُمْ أَنزَلْتُمُوهُ مِنَ الْمُزْنِ أَمْ نحْنُ الْمُنزِلُونَ  لَوْ نَشَاءُ جَعَلْنَاهُ أُجَاجًا فَلَوْ لَا تَشْكُرُونَ » آيا به آبى كه مى‏نوشيد انديشيده‏ايد؟! آيا شما آن را از ابر نازل كرده‏ايد يا ما نازل مى‏كنيم؟! هر گاه بخواهيم، اين آب گوارا را تلخ و شور قرار مى‏دهيم؛ پس چرا شكر نمى‏كنيد؟!

اگر این ها را باور کنیم هرگز در پرداخت زکات بخل نمی کنیم به آسانی و عاشقانه زکات و خمس مالمان را می پردازیم.

اگر بدانیم و باور کنیم که بى‏اعتنایى به فقرا ما را به سرنوشت قارون‏ها گرفتار مى‏كند كه خود و خانه و سرمایه‏اش یك جا به زمین فرو رفتند، «فخسفنا به و بداره»(159) این همه بخل در كار نخواهد بود. قارون مى‏گفت: اموال من از خدا نیست، بلكه به وسیله علم و تخصص و ابتكار و نبوغ خودم، آن را به دست آورده‏ام. « قَالَ إِنَّمَا أُوتِيتُهُ عَلىَ‏ عِلْمٍ عِندِى أَ وَ لَمْ يَعْلَمْ أَنَّ اللَّهَ قَدْ أَهْلَكَ مِن قَبْلِهِ مِنَ الْقُرُونِ مَنْ هُوَ أَشَدُّ مِنْهُ قُوَّةً وَ أَكْثرُ جَمْعًا ... (قصص/78) گفت: جز اين نيست كه اين ثروت و مال انبوه‏ را بر پايه دانشى كه نزد من است به من داده‏اند. آيا نمى‏دانست كه خدا پيش از او اقوامى را هلاك كرده است كه از او نيرومندتر و ثروت‏اندوزتر بودند؟ اما خداوند متعال می فرماید «فخَسَفْنَا بِهِ وَ بِدَارِهِ الْأَرْضَ فَمَا كَانَ لَهُ مِن فِئَةٍ يَنصُرُونَهُ مِن دُونِ اللَّهِ وَ مَا كاَنَ مِنَ الْمُنتَصِرِينَ(قصص/ 81)

پس او و خانه‏اش را در زمين فرو برديم، و هيچ گروهى غير از خدا براى او نبود كه وى را [براى رهايى از عذاب‏] يارى دهد، و خود نيز نتوانست از خود دفاع كند.

اگر انسان بداند طبق راویت زكات‏دهنده در هر یك از آسمان‏هاى هفت‏گانه به نام مقدسى خوانده مى‏شود، در آسمان اوّل به نام «سخىّ»، در آسمان دوم «جواد»، در آسمان سوم «معطى‏»، و در آسمان‏هاى دیگر«مبارك»،«محفوظ»،«منصور» و «مغفور» نامیده مى‏شود در پرداخت زکات کوتاهی نمی کند(جامع الأحادیث، ج 9، ص 34)

 

 

خطبه دوم

حضور حماسی مردم در راهپیمائی 22 بهمن

از چند ماه قبل سناريوى‏هايى نوشته شده بود كه مردم ناراحت و معترض هستند و الآن زمانى است بر اعتراضات مردم موج سواری کنند و به‏واسطه مردم نظام جمهوری اسلامی را براندازند.

اشتباه محاسباتی دشمن در اینجاست که آن‏ها مى‏بينند كه مردم اعتراض دارند، فكر مى‏كنند كه به نظام اعتراض دارند در حالی که مردم نارضايتى‏هايشان را به انقلاب گره نمى‏زنند مردم بصير و انقلابی كشورمان اگرچه از وجود برخى مشكلات و مسائل رنج می برند و از عملكردهای برخى مسؤولان و مديران كشور و از تبعيض‏ها و مفاسد گله دارند، اما به اصل انقلاب و نظام اسلامى و رهبری وفادار هستند و ضعف ها و نارسائی ها را به حساب اصل نظام‏ نمی‏گذارند لذا در مطلع الفجر چهلمین سالگرد پيروزي حق بر باطل 22 بهمن ماه بار ديگر سيل خروشان امت بصير و قهرمان جاری شد، بار ديگر درياي طوفاني اين ملت، دشمنان اسلام و انقلاب را به لرزه درآورد  مردم ایران به پيروي از مقتدای خود، ایران اسلامی را  به صحنه عزت و آزادگي، غیرت و مردانگی مبدل ساخت و به استكبار جهاني ثابت نمود كه تحريمها و تهديدها حبابهايي بیش نیستند.

مردم عزیز ایران با خلق حماسه ماندگار دیگری باز تمام معادلات و تحليل های رسانه‌هاي معاند نظام جمهوری اسلامی ایران را به هم ريختند و مشت کوبنده ای بر دهان یاوه گویان و دشمنان انقلاب اسلامی زند.

از حضور حماسی مردم عزیز و ولایتمدار سراسر کشور عزیزمان ایران و شهرستان خدابنده در راهپیمایی دشمن‌شکن یوم‌الله 22 بهمن که تجلی بصیرت و نمایش وحدت و اتحاد و اقتدار ملی  بود تقدیر و تشکر می کنم.

 مردم ما در ۲۲ بهمن امسال بار دیگر اعلام  کردند که هیچ تهدیدی نمی تواند از اقتدار و عظمت جمهوری اسلامی بکاهد و تحت فرمان ولی امر مسلمین جهان برای دفاع از آرمانهای انقلاب تا پای جان ایستاده اند

* تضعیف روحیه انقلابی‌ ملت ایران ،قبول ابرقدرتی آمریکا و کنار آمدن با استکبار یکی از آرزوهای دیرین جبهه استکبار به رهبری آمریکاست مردم با حضور کم نظیر خود در راهپیمایی 22 بهمن ماه امسال آن را برای همیشه بر باد دادند.

رییس جمهور آمریکا  متوسل به طناب پوسیده تهدید و تحریم شد باز مردم عزیز ایران امروز در سالگرد پیروزی انقلابشان در 22 بهمن ماه با فريادهاي كوبنده «مرگ بر امریکا، مرگ بر اسرائیل ، هیهات منا الذله» پاسخ دندان شکنی به آمریکا دادند و  نشان دادند که همچون 40 سال گذشته مثل کوه در صحنه حاضرند و از آرمان های انقلاب عقب نشینی نکرده اند.

* حضرت آيت‏الله العظمى امام خامنه‏اى رهبر معظم انقلاب اسلامى در پى حماسه راهپيمايى ۲۲ بهمن ملت عزيز ايران در سراسر كشور، پيامى صادر كردند. اين پيام چند فراز بسيار مهم داشت:

۱- راهپيمايى ۲۲ بهمن ۹۶ يك حادثه‏ى بزرگ و خيره‏كننده‏

۲- راهپيمايى ۲۲ بهمن ۹۶ پرجمعيت‏تر و پرشورتر از سال‏هاى قبل‏

۳- پاسخ قاطع و دندان‏شكن به بيگانگان و دشمنان و سست‏عهدان‏

۴- مردم زنده و پويا بودن انقلاب را به رخ دشمنان كشيدند

۵- مردم پايبندى به آرمانهاى امام راحل را با صداى بلند فرياد كردند

۶- مسؤولان كشور قدر اين پديده‏ى‏ بى‏نظير را بدانند

۷- مسؤولان با استقامت كامل و روحيّه‏ى انقلابى و عمل جهادى به ملت عزيز خدمت و از آرمانهاى انقلاب دفاع كنند

ü     مردم ایران با این حضور باشکوه و با عظمت خود ، ثابت کردند هیچ گزینه ای قدرتمند تر از حضور مردم و پشتوانه ملت از نظام نیست و اگر دشمنان ما به ویژه آمریکا دست از پا خطا کنند پاسخ ملت ايران، ويرانگر و گسترده و پشیمان کننده خواهد بود.

 *بنابراین خروش بي سابقه ملت در 22بهمن امسال به منظور حمايت از ولايت و در پاسخ به تهدید ها و فشارهاي اقتصادي دشمن يك معجزه الهي بود. اين معجزه الهي 40 سال است که پي در پي تكرار می شود.

*درود و سلام خدا بر اين همه شور و شعور مردم ،درود و سلام خدا  بر اخلاص و ايمان،  بر وحدت و انسجامتان ، درود و سلام بر غیرت و  اين همه قدرشناسي و بصيرت شما مردم عزیز که باز هم با لحظه‌شناسي و دشمن شناسی، و اقدام به موقع نقشه‌ها و ترفندهاي شوم دشمنان انقلاب را نقش بر آب نموديد. و دشمن را از خود خشمگین ساختید.

*این حضور کم نظیر یا بی نظیر مردم در راهپيمايى باشكوه 22 بهمن وظیفه مسئولین را سنگین می کند که با وحدت و همدلی بدون هیچ گونه حاشیه ای در فکر خدمت به مردم و در پی حل مشکلات مردم باشند بر عهدى كه با مردم، امام، رهبرى و انقلاب بسته‏اند، بايد وفادار بمانند و در مقابل توپ و تشرهای مستکبرین هیچ رعب و حشتی به دل راه ندهند ، چراكه آن‏ها نماينده يك همچون ملت با اقتدار و با غیرت و عزتمند هستند.

ü  ما در سرآغاز چهل‏سالگى انقلاب شكوهمند اسلامى، به شكرانه حضور تماشايى مردم در ۲۲ بهمن ۹۶،در پيشگاه الهی با امام و شهدای عزیزمان عهد و پيمان مى‏بنديم تا خون در رگ‏هايمان است، راهشان را ادامه خواهيم داد و از مظلومان جهان دفاع خواهیم کرد و سر تسلیم در مقابل استکبار به ویژه زیاده خواهی های آمریکا فرو نخواهیم آورد سوگند مى‏خوريم با مفسدان اقتصادى و رانتخواران و ويژه‏خواران تبعیض ها و اشرافی گری که انقلاب ما را تهدید می کند به شدت مبارزه خواهیم کرد و رهبر عزیز تر از جانمان امام خامنه‏اى را تنها نخواهیم گذاشت ان‏شاءالله‏.

سرنگونى يك فروند جنگنده «اف-۱۶» رژيم صهيونيستى توسط ارتش سوريه

ü      سرنگونی یک فروند جنگده «اف – 16» رژیم صهیونیستی توسط ارتش سوریه موجى از شادى و سرور در سوريه و كشورهاى منطقه به ارمغان آورد. و این اقدام قابل ستایش ارتش سوریه نشان می دهد که زمان عربده‏كشى صهيونيست‏ها تمام شده و به اصطلاح دوران بزن در رو در كشور سوریه  به پايان رسيده و هر تجاوزی، انتقام و واكنش سخت ارتش سوريه را به همراه خواهد داشت.

ü      آتش حاصل  از لاشه سوزان اين جنگنده به خرمن ابهت صهيونيست‏ها افتاده است و سقوط اين جت جنگنده ضربه‏اى سنگين و سهمگین به حيثيت اسرائيل وارد ساخت.

شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها

حضرت زهرا (سلام الله علیها) با استقامتی بی‌نظیر در راه دفاع از مسیر پر نور ولایت، الگویی کامل را در تبعیت از امام زمان و استقامت در مسیر حق به همگان درطول تاریخ ارائه نمودند و به همگان یاد دادند که در مسیر  دفاع از حریم ولایت، در صورتی که لازم باشدحتی تمام زندگی را باید فدا کرد.

حضرت زهرا (سلام الله علیها) با استقامت خویش در برابر انحرافات، به تمام مسلمین در پهنه تاریخ یاد دادند که نپذیرفتن ظلم و انحراف و مقابله با جریان‌های انحرافی وظیفه واجب یک مسلمان است.

حضرت با آنها صحبت کرد و فرمود:

اَیُّهَا الضّالُّونَ الْمُکَذِّبُونَ ماذا تَقُولُونَ وَ اَیُّ شَیْ ءٍ تُریدُونَ؟  اَما تَتَّقِی اللّه َ؟ تَدخُلُ عَلی بَیْتی؟ اَبِحِزْبِکَ الشَّیْطان تُخَوِّفُنی وَ کانَ حِزبُ الشَّیْطانِ ضَعیفا؛ای گمراهان و دروغگویان چه می گویید و چه می خواهید؟ ای عمر! آیا از خدا نمی ترسی؟ می خواهی وارد خانه من شوی؟ آیا با حزبت که حزب شیطان است مرا می ترسانی، در حالی که حزب شیطان ناتوان است

و هنگامی که امام علیه السلام را با زور به طرف مسجد می بردند، حضرت زهرا علیهاالسلام با اینکه صدمه دیده بود خود را به میان آنان و امام علیه السلام رساند و فرمود:

وَاللّه ِ لااَدَعُکُمْ تَجُرُوّنَ اِبنَ عَمّی ظُلْما؛ به خدا سوگند نمی گذارم پسر عموی مرا [ظالمانه به سوی مسجد[ بکشانید.»

و بعد از آنکه امام علیه السلام را آنچنان به مسجد بردند، حضرت وارد مسجد شد و با تهدیدی جدی فرمود:

«خَلُّوا عَنْ اِبْنِ عَمّی فَوَالَّذی بَعَثَ مُحَمَّدا بِالْحَقِّ لَئِنْ لَمْ تُخِلُّوا عَنْهُ لاَنْشُرَنَّ شَعری وَ لاَضَعَنَّ قمیصَ رَسُولِ اللّه صلی الله علیه و آله عَلی رَأسی وَ لاَصْرُخَنَّ اِلَی اللّه ِ تَبارَکَ وَ تَعالی؛پسر عمویم را رها کنید. قسم به آن خدایی که محمد صلی الله علیه و آله را بر حق برانگیخت، اگر از او دست برندارید گیسوان خود را پریشان کرده و پیراهن رسول خدا صلی الله علیه و آله را بر سرافکنده و در برابر خدا فریاد خواهم زد

و هنگامی که سلمان فارسی با اشاره امام علیه السلام از آن بانوی بزرگوار خواست تا نفرین نکند و به منزل برگردد، خطاب به سلمان این چنین فرمود:

یُریدُونَ قَتْلَ عَلِیٍّ علیه السلام وَ ما عَلی عَلِیٍّ علیه السلام صَبْرٌ؛می خواهند علی علیه السلام را به قتل برسانند و [من] بر قتل علی علیه السلام صبر ندارم.

خلیفه و دیگران که مرعوب دفاع و حمایت جدی آن بانوی بزرگوار از امام علیه السلام شدند، به ناچار امام علیه السلام را آزاد کردند و حضرت زهرا با دیدن امام علیه السلام به او چنین عرض کرد:

«روُحی لِروُحِکَ الْفِداءُ وَ نَفْسی لِنَفْسِکَ الْوَقاءُ یا اَبَاالْحَسَنِ اِنْ کُنْتَ فی خَیْرٍ کُنْتُ مَعَکَ وَ اِنْ کُنْتَ فی شَرٍّ کُنْتُ مَعَکَ.

 

 

 

 

 

 

آمار بازدید

ورود به سایت

اطلاع رسانی

پایگاه اطلاع رسانی نماز جمعه شهر قیدار با راه اندازی وب سایت خبری که مشاهده می نمایید اقدام به نشر معارف دینی و فرهنگی و خطبه های نماز جمعه جهت استفاده عموم مردم مومن و متدین نموده است. امید است مورد بهربرداری و استفاده مفید شما واقع شود.