متن کامل خطبه های نماز جمعه مورخه 26/06/92
جمعه, 17 آبان 1392
همه نماز گزاران عزیز و خودم را به تقوای الهی دعوت می کنم باور به حسابرسی و روز رستاخیز و یاد مرگ عامل بسیار مهم در تقویت تقوای الهی است يَأَيُّهَا النَّاسُ اتَّقُواْ رَبَّكُمْ  إِنَّ زَلْزَلَةَ السَّاعَةِ شىَ‏ْءٌ عَظِيمٌ يَوْمَ تَرَوْنَهَا تَذْهَلُ كُلُّ مُرْضِعَةٍ عَمَّا أَرْضَعَتْ وَ تَضَعُ كُلُّ ذَاتِ حَمْلٍ حَمْلَهَا وَ تَرَى النَّاسَ سُكَارَى‏ وَ مَا هُم بِسُكَارَى‏ وَ لَاكِنَّ عَذَابَ اللَّه... ادامه مطلب...
IMAGE
برگزاری جلسه قرار گاه فرهنگی (دیماه)
دوشنبه, 10 دی 1397
برگزاری جلسه قرار گاه فرهنگی (دیماه) برگزاری جلسه قرار گاه فرهنگی شهرستان خدابنده با حضور امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی و روئسای محترم ادرات شهرستان خدابنده در مورخه 02/10/97 با محوریت برنامه های 9 دی  در دفتر امام جمعه شهر قیدار برگزار گردید./... ادامه مطلب...

اعلانات

کانال تلگرام دفتر امام جمعه خدابنده:

telegram.me/namazjomeqeydar

اوقات شرعی

ذکر روز

برگزاری جلسه قرار گاه فرهنگی (دیماه)

IMAGE

دوشنبه, 10 دی 1397 برگزاری جلسه قرار گاه فرهنگی (دیماه) برگزاری جلسه قرار گاه فرهنگی شهرستان خدابنده با حضور امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی و روئسای محترم ادرات شهرستان خدابنده در مورخه 02/10/97 با محوریت برنامه های 9 دی  در دفتر امام جمعه شهر قیدار برگزار گردید./...

سخنران قبل از خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 97/09/30

IMAGE

جمعه, 30 آذر 1397 سخنران قبل از خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 97/09/30 سخنرانی حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا شاهسوندی نماینده محترم ولی فقیه در سپاه ناحیه شهرستان خدابنده قبل از خطبه های نماز جمعه شهر قیدار ./

متن کامل خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 97/09/30

IMAGE

جمعه, 30 آذر 1397 متن کامل خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 97/09/30 به امامت امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی   بحث ما در خطبه اول در رابطه با ویژگی سوم متقین در خطبه متقین بود که حضرت فرمودند «مشیهم التواضع» راه رفتن  پرهیزکاران و برنامه و خط مشى زندگى آنها در تمام ابعاد، از روی تواضع و فروتنى است. گاهی برخی افراد گرفتار بیماری کبر هستند ولی از بیماری خود اطلاعی ندارند حتی از خود ما...

جلسه هماهنگی برنامه های 40 سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

IMAGE

جمعه, 30 آذر 1397 جلسه هماهنگی برنامه های 40 سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزاری جلسه برنامه ریزی برنامه های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شهرستان خدابنده با حضور امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج اقا موسوی و مسئولین محترم شهرستان خدابنده و هیئت امناء محترم مساجد شهر قیدار در مورخه 28/09/97 در دفتر امام جمعه شهر قیدار برگزاری گردید ./...

دیدار به مناسبت هفته پژوهش97

IMAGE

جمعه, 30 آذر 1397 دیدار به مناسبت هفته پژوهش97 دیدرا پژوهشگران بسیجی شهرستان خدابنده به همراه فرماندهی محترم سپاه ناحیه شهرستان خدابنده و نماینده محترم ولی فقیه در سپاه شهرستان خدابنده با امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت السلام و الممسلمین حاج اقا موسوی  درمورخه 27/09/97 در دفتر امام جمعه شهر قیدار برگزار گردید ./...

تجلیل از خیرین موکب اربعین شهرستان خدابنده

IMAGE

جمعه, 30 آذر 1397 تجلیل از خیرین موکب اربعین شهرستان خدابنده برگزاری برنامه تجلیل از خیرین موکب اربعین ( شهر نجف ) شهرستان خدابنده با حضور و سخنرانی امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت جچت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی در دفتر امام جمعه شهر قیدار با حضور مسئولین محترم استانی و شهرستان و شهر قیدار در مورخه 26/09/97 برگزار گردید ./...

متن کامل خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 97/01/03

 

 

 

 

متن کامل خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 97/01/03

به امامت امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا موسوی

خطبه اول

امام على عليه السلام : يَنظُرُ المُؤمِنُ إلَى الدّنيا بِعَينِ الاعتِبارِ، و يَقتاتُ مِنها بِبَطنِ الاضطِرارِ مؤمن دنيا را با ديده عبرت مى نگرد و از روى ناچارى، از آن خوراك بر مى گيرد (نهج البلاغة : الحكمة ۳۶۷ )

خدای متعال دو کتاب دارد یکی کتاب تشریع و دیگری کتاب تکوین؛ کتاب تشریع همان قرآن و کتاب تکوین عالم طبیعت است.

آیات کتاب های تشریع و تکوین هر دو نشانه قدرت و عظمت الهی هستند، بین کتب تشریع و تکوین هماهنگی وجود دارد، هدف هر دو کتاب یکی است همچنان که خدای متعال انسان ها را به تفکر و تدبر در آیات کتاب تشریع دعوت کرده آنها را به تفکر و تدبر در آیات کتاب تکوین دعوت کرده است.

یکی از مهمترین مصادیق آیات کتاب تکوین بهار است که که هم در قرآن کریم و هم در روایات بسیار مورد توجه قرار گرفته است درس ها و عبرت های فراوان برای بشریت دارد که من به سه مورد اشاره می کنم :

1-  یکی از درس های مهم بهار درس سرعت گذر ثانیه های عمر است درس فرصت و غنیمت دانستن آن. اگر دقت کنیم بهار فصل گل و شادابی و طراوت است اما چند روزی بیشتر، این گُل، شادابی و طراوت باقی نخواهد ماند و به چشم برهم زدنی از بین خواهد رفت. اینکه قدر عمر، قدر جوانی که بهار عمر انسان است را بدانیم که تا چشم بر هم زنی تمام می شود انسان گرفتار حسرت می شود. که پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله فرمودند پنچ چیز را قبل از پنج چیز غنیمت بدان و شبابک قبل هرمک بهار جوانی را قبل از این که به پاییز پیری برسد.

2-  از مهمترین ویژگیهای مورد تأکید بهار از نگاه قرآن کریم، توجّه به بُعد زنده کزدن دوباره طبیعت توسّط خداوند متعال است که بارها از سوی قرآن کریم به عنوان یکی از دلایل محکم امکان وقوع معاد و زنده شدن دوباره انسانها بیان شده است. می فرماید: وَ تَرَى الْأَرْضَ هامِدَةً فَإِذا أَنْزَلْنا عَلَیْهَا الْماءَ اهْتَزَّتْ وَ رَبَتْ وَ أَنْبَتَتْ مِنْ كُلِّ زَوْجٍ بَهیجٍ * ذلِكَ بِأَنَّ اللَّهَ هُوَ الْحَقُّ وَ أَنَّهُ یُحْیِ الْمَوْتى‏ وَ أَنَّهُ عَلى‏ كُلِّ شَیْ‏ءٍ قَدیرٌ؛ و زمین را خشكیده مى‏بینى وقتی آب بر آن فرود آوریم به جنبش در مى آید و رشد مى كند و از هر نوع [رستنی هاى‏] نیكو مى‏رویاند. این[قدرت نمایی ها] بدان سبب است كه خدا خود حقّ است، و اوست كه مردگان را زنده مى‏كند و اوست كه بر هر چیزى تواناست. (حج؛ 5-6) 

حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله فرمودند: «اذا رأيتم الربيع فاكثروا ذكر النشور »بر اساس اين سخن بلند و حكيمانه پیامبر اکرم، هرگاه به بهار مي­رسيم بايد فراوان ياد آخرت كنيم

وقتی خشک زمستانی می گذرد، از طبیعت مرده گلبرگ ها و گلهای زیبای بهاری بیرون می آیند چه کنیم تا ما هم این گونه زیبا و باطراوت در صحرای محشر، به پاخیزیم. قرآن کریم، طراوت و ایمنی در روز محشر را در گرو زیبایی اعمال می داند و می فرماید: مَنْ جاءَ بِالْحَسَنَةِ فَلَهُ خَیْرٌ مِنْها وَ هُمْ مِنْ فَزَعٍ یَوْمَئِذٍ آمِنُونَ؛ كسانى كه عمل نیك و شایسته انجام دادند، پاداشى بهتر از آن مى‏بینند و آنها از وحشت و سختى این روز در امانند(نمل؛ 89)

3-  درس سوم، درس پیداکردن خالق این زیبایی هاست. دیدن دست قدرتی که اینچنین زیبایی ها را می آفریند و پی در پی خلق می کند نباید از دیدن تصویر خالق، در آینه خلقت، غفلت کرد و سرگرم خود آینه شد. بلکه باید در آینه خلقت، به دنبال خالق آن بگردیم.

خطبه دوم

یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبر اللیل و النهار یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی الحسن الحال

امسال بهار طبیعت فروردین، اردیبهشت و خرداد با بهار معنویت رجب و شعبان و رمضان مقارن شده است.

یکی دیگر از درس های بهار این است که همينطور كه در طبيعت اگر در بهار بكاريد،‌ در فصل  بعدي از ثمرات آن بهره­مند مي­شويد در بهار زندگي و فصل كشت و كار، تلاش كنيد تا از نتايج آن منتفع شويد. بهار فصل تحول است هر چيزي هر چه بخواهد بشود در بهار مي­شود، انسانها بايد از اين پديده درس بگيرند. « تزودوا  فانً خير الزاد التقوي» بارتان را ببنديد.

در ماه مبارک رجب قرار داریم یکی  از ماه‏هاى بزرگى  كه طلوع سه امام معصوم، امام على(ع)، امام محمد باقر(ع) و امام جواد(ع) علیه السلام را در آن شاهديم و شروع بزرگ‏ترين جنبش تاريخ بشرى، يعنى برانگيخته شدن پيام آور مهر و محبت، محمد مصطفى(ص) و سلّم) براى هدايت و سعادت انسان‏ها، در آن اتفاق افتاده است. ياد و نام پيشوايان شهيد اين ماه، حضرت امام موسى كاظم(ع) و امام هادى(ع) و نيز پيام آور كربلا، زينب كبرى(ع) گرما بخش دل‏هاى مؤمنان است و نيمه رجب هم، پذيراى معتكفان كوى دوست و شاهدِ خلوتِ مشتاقان خواهد بود.

*ماه رجب، نام‏هاى ديگرى هم دارد که این نام ها بهترین معرف برای این ماه است که مزایا و ابعاد معنوی آن را بیان می کند مثل ماه آمرزش‏خواهى (شهرُ الاستغفار)؛  (رَجَبُ الاَصَبّ) به‏دليل نزول سرشار رحمت الهى؛ ماه امير مؤمنان (شهرُ اميرِالمؤمنين)، ريسمان الهى و اَصَمْ يعنى برخوردار از فضيلت‏هاى بسيار.

از امام صادق علیه السلام روایت است كه حضرت رسول اکرم( صلى الله علیه و آله) فرمود كه: ماه رجب ماه استغفار امت من است پس در این ماه بسیار طلب آمرزش كنید كه خدا آمرزنده و مهربان است و رجب را "أصب" مى‏گویند زیرا كه رحمت خدا در این ماه بر امت من بسیار ریخته مى‏شود پس بسیار بگوئید: «أَسْتَغْفِرُ اللهَ وَ أَسْأَلُهُ التَّوْبَةَ»

از حضرت رسول اکرم(صلى الله علیه و آله) روایت شده كه: هر كس در ماه رجب صد مرتبه بگوید: «أَسْتَغْفِرُ اللَّهَ الَّذِى لا إِلَهَ إِلا هُوَ وَحْدَهُ لا شَرِیكَ لَهُ وَ أَتُوبُ إِلَیْهِ» و آن را به صدقه ختم فرماید حق تعالى براى او به رحمت و مغفرت و كسى كه چهار صد مرتبه بگوید بنویسد براى او اجر صد شهید.

پیام مقام معظم رهبری و شعار سال

همه ساله شروع سالمان با پیام نورانی مولا و مقتدایمان  و شعاری که معظم له هر ساله یکی از مهمترین نیازهای روز کشور را به عنوان شعار سال تعیین می فرمایند آغاز می شود و نقشه راه نظام اسلامى را در شروع سال جديد ترسيم می کنند که برکات زیادی برای پیشرفت و رشد ایران اسلامی داشته است. شعار سال،مبنا و محور برای کلیه‌ی جهت‌گیریهای کشور است.

جهت‏گيرى كلى مقام معظم رهبرى در پيامهاى نوروزى، نشان می دهد كه  تمام تلاش مقام معظم رهبری این است که با اين پيامها، دستگاههاى نظام بر ريل شعارهاى اصیل انقلاب حركت كنند و نهایت اين حركت هدفمند، به تمدن‏سازى شايسته‏ براى انقلاب اسلامى منتهی شود و ايران اسلامى الگويى براى ديگران باشد. هرچند كندى حركت مسؤولان و در بعضی مواقع انحراف از شعارهاى سالانه توسط آن‏ها، تاكنون مانع رسيدن کامل به اهدافى شده است كه رهبرى انقلاب در اعلام اين شعارها داشته‏اند.

شعار امسال که رهبر معظم انقلاب در لحظات آغاز سال 97 بیان فرمودند حمایت از کالای ایرانی است شعار سال امسال در راستای شتاب گیری تولید ملی است که از ارکان مهم اقتصاد مقاومتی است.

مقام معظم رهبری مهمترین مسئله سال ۹۷ را مثل سال های گذشته معیشت و اقتصاد دانستند و تاکید کردند اگر تولید ملی شتاب بگیرد، بسیاری از مشکلات معیشتی مردم مثل اشتغال و سرمایه گذاری حل و آسیب های اجتماعی کاهش خواهد یافت.

در رابطه با پیام مقام معظم رهبری چند نکته را متذکر می شوم:

1-مهم‏ترين ضرورت فورى و نياز كشور در حال حاضر مسأله اقتصاد است. و دشمنان هنوز از فشار بر اقتصاد كشور نااميد نشده‏اند و اولويت اول آن‏ها در ضربه زدن به ملت ايران نيز همين مسأله اقتصادى است.دشمن میخواهد ما وابسته باشیم و برای هر چیزی بسوی آنها دست دراز کنیم!

امروز بدترین نوعِ جنگ در جهان ، جنگ إقتصادی است! اگر دولت و ملتی نتواند از نظر اقتصادی روی پای خود بایستد باید جلوی أجانب و مستکبرانِ زور گو و بی رحم زانو بزند!

 2- مخاطب شعار امسال در رابطه با حمایت از تولید ملی ومصرف کالای ایرانی هم مردم و هم مسوولان هستند.

3- تلاش هایی برای تولید و اشتغال در سال گذشته صورت گرفته اما کارهای بر زمین مانده راه های نرفته بسیاری هنوز وجود دارد.

4-مقام معظم رهبری در این پیام جوانان را امید آفرین و پیشران حرکت علمی کشور خواندند.

نكته حائز اهميتى كه در تمامى بيانات مقام معظم رهبری مورد تأكيد قرار گرفته و به‏عنوان پشتوانه و پيشران حركت‏‏هاى جهادى و انقلابى مورد توجه قرار گرفته است، نقش و اهميتِ بها دادن به جوانان بوده است. مسئولین باید توجه جدی نه شعاری به جوانان داشته باشند به جوانان اعتماد کنند و کارها را به آنها بسپارند.

6-رهبر انقلاب سال گذشته را سال بروزعظمت و اقتدار و حضورخیره کننده ملت ایران معرفی کردند و همچنین سال تبدیل تهدیدهای منطقه ای به فرصت ها برای ملت ایران معرفی کردند.

   

بيانات رهبر معظم انقلاب اسلامى در حرم مطهر رضوى

بيانات رهبر معظم انقلاب اسلامى در حرم مطهر رضوى همه ساله در آغاز سال جديد يكى از مهم‏ترين سخنرانى‏هاى رهبر معظم انقلاب اسلامى است. که در اين سخنرانی مهم به تبيين شعار سال و برخي از نيازهاي اصلي كشور می پردازند و نیز به بیان برخى از مهم‏ترين مسائل سال گذشته و بيان برخى از مهم‏ترين مسائل سال جديد مى‏پردازند. رهبر معظم انقلاب امسال نیز در بيانات خويش به تبيين شعار سال و برخى از مهم‏ترين مسائل سال گذشته و و نیازهای اصلی و اساسی کشور در شرایط کنونی پرداختند که نیاز به تبیین دارد که لازم است در خطبه های متعدد به آن پرداخته شود که انشاءالله در خطبه های آینده به آن خواهیم پرداخت.

هشتم فروردين‏ماه/ دهم ماه مبارك رجب، سالروز ولادت حضرت امام جواد(ع)

 هشتم فروردين‏ماه مصادف با دهم رجب، سالروز ولادت باسعادت نهمين امام شيعيان حضرت باب‏الحوائج جوادالائمه(ع) است، اين روز را خدمت امام زمان (عج) و شيعيان و پيروان آن امام عزیز تبريك و تهنيت عرض می‏نمايم.

حضرت رضا(ع) حدود چهل سال از عمر شريفشان گذشته بود و هنوز فرزندى نداشتند و به‏همين‏دليل هم شيعيان از اين موضوع نگران بودند دشمنان اهل بیت علیهم السلام از اين موضوع خوشحال بودند وبر شعیان طعنه می زدند.

امام جواد(ع) در ۷ سالگى در دوران حكومت منافقانه عباسيان و در خفقان شديد به امامت رسيدند

امام جواد(ع) با وجود سن كم با تربيت روات حديث بزرگ شيعه و منسوب نمودن عالمان به نمايندگى خود در ميان شيعيان، مذهب تشیع را حفظ و ترويج نمودند.

امام جواد علیه السلام با شركت در جلسات مناظره و پرسش و پاسخ، شبهات و سوالات مخالفين و نيز شيعيان را پاسخ مى‏گفتند که اين شيوه حضرت در اين زمان كه دشمن برای بااسلام ناب به شبهه افكنى و ترويج عقايد باطل و ترویج فرقه‏هاى دروغين اقدام می نماید بسيار راهگشا ست

دوم فروردين سالروز عمليات شكوهمند  فتح المبين‏

يكى از درخشان‏ترين و سرنوشت‏سازترين عمليات ها در 8 سال دفاع مقدس عملیات شکوهمند فتح المبين است که در بامداد روز دوشنبه ۲ فروردين ۱۳۶۱ با رمز يا زهرا(ع) شروع شد که  دستاوردها و نتايج فراوان و چشمگيرى از جهت نظامى به همراه داشت و ضربه سنگينى به نيروى نظامى دشمن وارد نمود. در اين عمليات بيش از ۴ لشكر عراق، ۳۶۱ تانك و نفربر، ۱۸ هواپيما، ۳۰۰ خودرو، ۵۰ توپ و ۳۰ دستگاه مهندسى ارتش عراق منهدم شدند. ۳۲۰ تانك و نفربر، ۵۰۰ خودرو، ۱۶۵ توپ، ۵۰ دستگاه مهندسى و مقدار زيادى سلاح و تجهيزات انفرادى به غنيمت گرفته شد؛ بيش از ۱۵ هزار نفر از نيروهاى دشمن به اسارت گرفته شده و حدود ۲۵ هزار تن از نيروهاى دشمن كشته و مجروح شدند.

علاوه بر این دستاوردها این عملیات غرور آفرین باعث شد كه موقعيت سياسى جمهورى اسلامى براى ادامه جنگ در منطقه ارتقا پيدا كند و بتواند در صحنه سياسى به‏خوبى حضور پيدا كند طوری که تقاضاى برقرارى صلح از طرف رژيم بعث که پس از شكست‏هاى مختلف در جبهه جنگ و عمليات‏هايى چون طريق‏القدس طرح شده بود، با شروع عمليات فتح المبين و پيروزى رزمندگان اسلام مجدداً مطرح شد.

 

 

 

 

 

آمار بازدید

ورود به سایت

اطلاع رسانی

پایگاه اطلاع رسانی نماز جمعه شهر قیدار با راه اندازی وب سایت خبری که مشاهده می نمایید اقدام به نشر معارف دینی و فرهنگی و خطبه های نماز جمعه جهت استفاده عموم مردم مومن و متدین نموده است. امید است مورد بهربرداری و استفاده مفید شما واقع شود.