متن کامل خطبه های نماز جمعه مورخه 26/06/92
جمعه, 17 آبان 1392
همه نماز گزاران عزیز و خودم را به تقوای الهی دعوت می کنم باور به حسابرسی و روز رستاخیز و یاد مرگ عامل بسیار مهم در تقویت تقوای الهی است يَأَيُّهَا النَّاسُ اتَّقُواْ رَبَّكُمْ  إِنَّ زَلْزَلَةَ السَّاعَةِ شىَ‏ْءٌ عَظِيمٌ يَوْمَ تَرَوْنَهَا تَذْهَلُ كُلُّ مُرْضِعَةٍ عَمَّا أَرْضَعَتْ وَ تَضَعُ كُلُّ ذَاتِ حَمْلٍ حَمْلَهَا وَ تَرَى النَّاسَ سُكَارَى‏ وَ مَا هُم بِسُكَارَى‏ وَ لَاكِنَّ عَذَابَ اللَّه... ادامه مطلب...
IMAGE
برگزاری جلسه قرار گاه فرهنگی (دیماه)
دوشنبه, 10 دی 1397
برگزاری جلسه قرار گاه فرهنگی (دیماه) برگزاری جلسه قرار گاه فرهنگی شهرستان خدابنده با حضور امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی و روئسای محترم ادرات شهرستان خدابنده در مورخه 02/10/97 با محوریت برنامه های 9 دی  در دفتر امام جمعه شهر قیدار برگزار گردید./... ادامه مطلب...

اعلانات

کانال تلگرام دفتر امام جمعه خدابنده:

telegram.me/namazjomeqeydar

اوقات شرعی

ذکر روز

برگزاری جلسه قرار گاه فرهنگی (دیماه)

IMAGE

دوشنبه, 10 دی 1397 برگزاری جلسه قرار گاه فرهنگی (دیماه) برگزاری جلسه قرار گاه فرهنگی شهرستان خدابنده با حضور امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی و روئسای محترم ادرات شهرستان خدابنده در مورخه 02/10/97 با محوریت برنامه های 9 دی  در دفتر امام جمعه شهر قیدار برگزار گردید./...

سخنران قبل از خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 97/09/30

IMAGE

جمعه, 30 آذر 1397 سخنران قبل از خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 97/09/30 سخنرانی حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا شاهسوندی نماینده محترم ولی فقیه در سپاه ناحیه شهرستان خدابنده قبل از خطبه های نماز جمعه شهر قیدار ./

متن کامل خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 97/09/30

IMAGE

جمعه, 30 آذر 1397 متن کامل خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 97/09/30 به امامت امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی   بحث ما در خطبه اول در رابطه با ویژگی سوم متقین در خطبه متقین بود که حضرت فرمودند «مشیهم التواضع» راه رفتن  پرهیزکاران و برنامه و خط مشى زندگى آنها در تمام ابعاد، از روی تواضع و فروتنى است. گاهی برخی افراد گرفتار بیماری کبر هستند ولی از بیماری خود اطلاعی ندارند حتی از خود ما...

جلسه هماهنگی برنامه های 40 سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

IMAGE

جمعه, 30 آذر 1397 جلسه هماهنگی برنامه های 40 سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزاری جلسه برنامه ریزی برنامه های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شهرستان خدابنده با حضور امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج اقا موسوی و مسئولین محترم شهرستان خدابنده و هیئت امناء محترم مساجد شهر قیدار در مورخه 28/09/97 در دفتر امام جمعه شهر قیدار برگزاری گردید ./...

دیدار به مناسبت هفته پژوهش97

IMAGE

جمعه, 30 آذر 1397 دیدار به مناسبت هفته پژوهش97 دیدرا پژوهشگران بسیجی شهرستان خدابنده به همراه فرماندهی محترم سپاه ناحیه شهرستان خدابنده و نماینده محترم ولی فقیه در سپاه شهرستان خدابنده با امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت السلام و الممسلمین حاج اقا موسوی  درمورخه 27/09/97 در دفتر امام جمعه شهر قیدار برگزار گردید ./...

تجلیل از خیرین موکب اربعین شهرستان خدابنده

IMAGE

جمعه, 30 آذر 1397 تجلیل از خیرین موکب اربعین شهرستان خدابنده برگزاری برنامه تجلیل از خیرین موکب اربعین ( شهر نجف ) شهرستان خدابنده با حضور و سخنرانی امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت جچت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی در دفتر امام جمعه شهر قیدار با حضور مسئولین محترم استانی و شهرستان و شهر قیدار در مورخه 26/09/97 برگزار گردید ./...

متن کامل خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 97/02/14


به امامت امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی
بحث در رابطه با خمس که یکی از واجبات الهی است بود که خمس را از دیدگاه روایات ائمه معصومین علیهم السلام بررسی می کردیم که در این خطبه خمس را از دیدگاه حضرت صاحب الامر امام زمان علیه السلام بررسی می کنیم
در توقیعی که از سوی امام زمان علیه السلام در پاسخ به سئوالات محمد بن جعفر اسدی به عثمان عمری یکی از نواب امام علیه السلام صادر شده چنین آمده است «وَ أَمَّا مَا سَأَلْتَ عَنْهُ مِنْ أَمْرِ مَنْ يَسْتَحِلُّ مَا فِي يَدِهِ مِنْ أَمْوَالِنَا وَ يَتَصَرَّفُ فِيهِ تَصَرُّفَهُ فِي مَالِهِ مِنْ غَيْرِ أَمْرِنَا فَمَنْ فَعَلَ ذَلِكَ فَهُوَ مَلْعُونٌ وَ نَحْنُ خُصَمَاؤُه‏» إِلى أَنْ قَال «فَلَا يَحِلُّ لِأَحَدٍ أَنْ يَتَصَرَّفَ فِي مَالِ غَيْرِهِ بِغَيْرِ إِذْنِهِ فَكَيْفَ يَحِلُّ ذَلِكَ فِي مَالِنَا مَنْ فَعَلَ شَيْئاً مِنْ ذَلِكَ لِغَيْرِ أَمْرِنَا فَقَدِ اسْتَحَلَّ مِنَّا مَا حَرُمَ عَلَيْهِ وَ مَنْ أَكَلَ مِنْ مَالِنَا شَيْئاً فَإِنَّمَا يَأْكُلُ فِي بَطْنِهِ نَاراً وَ سَيَصْلَى سَعِيراً.»  اما اینکه سؤال کردی درباره کار کسانی که در اموال تصرف می¬کنند بدون اجازه ما کسانی که مستحل اموال ما هستند بدانید این اشخاص ملعون هستند و ما خصم و دشمن او هستیم؛ بعد در ادامه امام(ره) می¬فرماید: هیچ کس حق تصرف در مال دیگری را ندارد مگر به اذن و اجازه او آنگاه چگونه می¬شود این مسئله بدون اجازه ما در اموال ما جائز باشد؟ و کسی که این کار را انجام بدهد در واقع حرام خدا را برای خودش حلال کرده و کسی چیزی از اموال ما بخورد، در واقع آتش می¬خورد و این برای او بعداً تبدیل به آتش فروزنده خواهد شد.
باز در توقیع دیگری بدون این که سئوالی از محضر حضرت شده باشد امام به محمد بن عثمان عمری مرقوم فرمودند:«بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ لَعْنَةُ اللَّهِ وَ الْمَلَائِكَةِ وَ النَّاسِ أَجْمَعِينَ عَلَى مَنِ اسْتَحَلَّ مِنْ مَالِنَا دِرْهَماً ...»
لعنت خدا و ملائکه و مردم بر کسی که از اموال آنها حلال بداند و تصرف کند.
«مُحَمَّدُ بْنُ عَلِيِّ بْنِ الْحُسَيْنِ بِإِسْنَادِهِ عَنْ أَبِي بَصِيرٍ قَالَ: قُلْتُ‏ لَهُ‏ مَا أَيْسَرُ مَا يَدْخُلُ بِهِ الْعَبْدُ النَّارَ قَالَ مِنْ أَكْلٍ مِنْ مَالِ الْيَتِيمِ دِرْهَماً وَ نَحْنُ الْيَتِيمُ.»
من از ابی جعفر امام باقر(ع) سؤال کردم: راحترین چیزی که یا سبکترین چیزی که عبد به وسیله آن به آتش داخل می¬شود چیست؟ اما فرمودند: خوردن یک درهم از مال یتیم و بعد فرمود: و نحن الیتیم یعنی اگر کسی از مال ما هم یک درهم بخورد داخل در آتش است.
در یک روایتی ابوبصیر از امام باقر علیه السلام نقل می کند که حضرت فرمودند: «.. وَ لَا يَحِلُ‏ لِأَحَدٍ أَنْ‏ يَشْتَرِيَ‏ مِنَ‏ الْخُمُسِ‏ شَيْئاً حَتَّى يَصِلَ إِلَيْنَا حَقُّنَا.» هیچ کسی نمی¬تواند از خمس چیزی را بخرد مگر اینکه حق ما را به ما بدهد.
حضرت می فرمایند: «فَمَنْ كَانَ عِنْدَهُ شَيْ‏ءٌ مِنْ ذَلِكَ فَلْيُوصِلْ‏ إِلَى وَكِيلِي وَ مَنْ كَانَ نَائِياً بَعِيدَ الشُّقَّةِ فَلْيَتَعَمَّدْ لِإِيصَالِهِ وَ لَوْ بَعْدَ حِينٍ فَإِنَّ نِيَّةَ الْمُؤْمِنِ خَيْرٌ مِنْ عَمَلِهِ...»
اگر کسی چیزی از خمس نزد اوست به وکیل من برساند و اگر دور است قصد و بنا را بر این بگذارد که بعد از مدتی آن را برساند.

خطبه دوم
حضرت آيت‏الله العظمى خامنه‏اى رهبر معظم انقلاب اسلامى در هفته گذشته به مناسبت روز كار و كارگر، کارگران و کار آفرینان را به حضور پذیرفتند مقام معظم رهبری اصلى‏ترين طراحى دشمن براى مقابله با نظام جمهورى اسلامى را جنگ اقتصادى و تنها راه مقابله با اين جنگ را حمايت از كالاى ايرانى و تكيه بر توانايى‏ها و ظرفيت‏هاى داخلى و چشم ندوختن به بيگانگان دانستند.
رهبر انقلاب اسلامى با اشاره به بازديد چند ساعته خود از نمايشگاه محصولات ايرانى در حسينيه امام خمينى(ره)، فرمودند: علی‏رغم همه فشارها و تحريم‏ها و همه مشكلاتى كه مستكبران ايجاد مى‏كنند اما توليدات داخلى كه در اين نمايشگاه عرضه شده بود، برجسته بود و بايد در مقابل نيروى كار ايرانى سرتعظيم فرود آورد و به‏همين‏دليل بايد دست هنرمند كارگر ايرانى را كه يكى از بهترين كارگران دنياست، بوسيد.
یکی از مهم‏ترين محورهاى سخنان رهبر معظم انقلاب برطرف كردن مشكلات و موانع كارآفرينان و كارگران و افزايش ظرفيت توليد واحدهاى توليدى بود که فرمودند وظيفه دولت و مسؤولان برطرف کردن این مشکلات و موانع است.
رهبر معظم انقلاب وظيفه مردم را در حمايت از كالاى ايرانى، تصميم جدى براى خريد توليدات داخلى دانستند و فرمودند:    حمايت از كالاى ايرانى، يكى از بهترين و مؤثرترين شيوه‏هاى مقابله با طراحى اقتصادى دشمن است. دشمن اكنون تمركز خود را بر جنگ اقتصادى و جنگ فرهنگى گذاشته‏اند و اتاق جنگ اقتصادى با نظام جمهورى اسلامى، وزارت خزانه‏دارى آمريكا است.
مقام معظم رهبری با تاکید بر این نکته که من معتقد به قطع ارتباط با دنيا نيستم فرمودنداما تكيه به بيرون مرزها نيز غلط اندر غلط است. راه مقابله با جنگ اقتصادى، تكيه بر توانايى‏ها و ظرفيت‏هاى داخلى است... اين‏را هم بدانيم كه دنيا فقط آمريكا و چند كشور اروپايى نيست، دنيا بزرگ است و بايد با كشورهاى مختلف ارتباط داشت...اگر مردم ببينند كه مسؤولان اصرار دارند مشكلات را با تكيه بر ظرفيت‏هاى داخلى حل كنند، مشكلات و سختى‏ها را نيز تحمل خواهند كرد، بنابراين مسؤولان توجه داشته باشند كه نبايد به خارج تكيه كرد.
امام المسلمین شكايت و گله بسيارى از توليدكنندگان و سرمايه‏گذاران و كارگران روى دو موضوع واردات بى‏رويه و قاچاق كالا بیان کردند و فرمودند: كه دولت، بايد با اين مقوله مقابله كند.

از سال 1394 که برجام امضاء شد آمریکا به هیچ یک از تعهدات خود عمل نکرد و همواره برجام را نقض نمود اما جمهوری اسلامی ایران به همه تعهدات خود در زمینه برجام پیش از موعد عمل نمود این در حالی بود که مقام معظم رهبری قبل از شروع مذاکرات و در زمان مذاکرات همواره بدعهد بودن و غیر قابل اعتماد بودن آمریکا را متذکر شدند و فرمودند من به این مذاکرات خوش‌بین نیستم،‌اما موافقت می‌کنم چرا که "این تجربه ظرفیّت فکری ملّت ما را بالا خواهد برد.
کشورهای اروپایی هم در ظاهر از برجام حمایت می کنند اما در باطن همه سر و ته یک کرباسند  الان هم ترامپ رئيس‏جمهور آمريكا اعلام كرده است در روز ۱۲ مى(۲۲ ارديبهشت) درباره ماندن يا خارج شدن از برجام تصميم خواهد گرفت.
با نزديك شدن به زمان اعلام شده از سوى ترامپ، کشورهای اروپايى مأموريت دارند با اعلام خطرات خروج آمريكا از برجام، به مقامات كشورمان هی القاء كنند كه تنها چیزی که می تواند مانع از  خروج آمريكا از برجام، شود این است که ايران مذاكرات مكمل يعنى مذاكره درباره توان موشكى و منطقه‏اى ايران را قبول کند.یعنی می خواهند با ابزار فشار و تهدید بر ایران تعهدات بیشتری را بر ایران تحمیل کنند.
در صورتی که تصمیم ترامپ بر خروج از برجام باشد طبق اعلام صریح مقامات كشورمان، اولین اقدام ايران خروج از NPT (ان.پى.تى) خواهد بود. و ایران به فعاليت‏هاى هسته‏اى قبل از پذيرش برجام، به سرعت باز خواهد گشت.
توان دفاعی و موشکی و منطقه ای ایران به هیچ وجه قابل مذاکره،معامله و توقف نیست مهار قدرت دفاعی ما از کنترل هر کشوری خارج است. آمریکا با عملیات روانی می خواهد ایران را مجبور به مذاکره دوباره کند ولی این خواب آمریکا تعبیر نخواهد شد و این آرزو را به گور خواهد برد و ما به هیچ وجه به آمریکا و دیگران اجازه دخالت و فضولی در امور دفاعی کشور را نمی دهیم.

هفته عقیدتی و سیاسی در سپاه
اعتقاد و باور رابطه متقابل با مقاومت و سلحشوری و دلاوری دارد یعنی باور و اعتقاد هر چقدر بيشتر، استحکام، مقاومت و سلحشوري هم بيشتر.
در آیه 65 سوره انفال داریم که خداوند متعال می فرماید اگر از شما بيست تن شكيبا باشند، بر دويست تن غلبه خواهند كرد و اگر از شما صدتن باشند بر هزار تن از كافران غلبه مى‏كنند» این به خاطر قوت ایمان است اگر می بینیم یک سرباز ولایت بنام سردار سلیمانی در دل دشمنان و داعش ها این همه وحشت انداخته بخاط همان قدرت عقیده و ایمان است.
سالروز شهادت استاد  علامه شهيد مرتضي مطهري در سپاه به اسم هفته عقيدتي سياسي نام گذاري شده است.
 وجود دو مجموعه عقيدتي و سياسي در سپاه مانع نفوذ افکار منحرف و آلوده به مجموعه سپاه شد و سپاه پاسداران، را به  دژی نفوذناپذیر در برابر هر خطر و توطئه تبدیل ساخته طوری که تحرکات دشمن را رصد می کند و به موقع تشخيص داده و واکنش به هنگام و مناسب به آنها می دهد.بنابر این عقیدتی و سیاسی دو رکن هدایتگر در سپاه است که مسئولیت خطیرآن برعهده نماينده مقام معظم رهبري درسپاه گذاشته شده است.


هفته معلم
روز معلم، روز بزرگداشت عشق و ايثار است. تجليل از كسانى‏كه علم را جرعه جرعه در جان‏ها جارى مى‏كردند معلم یعنی کسی که در دل انسان یک چراغی روشن می کند و او را از جهالت به تعلیم و تعلم رهنمون می شود.
نخستين و اساسى‏ترين نشانه معلم نمونه، برخوردارى او از سوز و گداز «انسان‏سازى» است. معلم نمونه همه وجودش سرشار از سوز و گداز سازندگى است. عاشق تربيت است چنين معلمى به مدرسه و كلاس عشق مى‏ورزد؛ زيرا او در چنين محيطى بهتر و كامل‏تر مى‏تواند به هدف انسان‏سازى خود برسد. ویژگی يگانه معلم نمونه انسان، پيامبر اكرم(ص)، سوز و عشق به هدايت و ارشاد انسان‏ها بود که قرآن کریم در موردش می فرماید : لقد جائکم رسول من انفسکم عزیز علیه ما عنتم حریص علیکم بالمومنین روف رحیم
معلّم با روح و جان دانش آموز سروکار دارد و رابطه دانش آموز با معلّم یک رابطه باطنی و معنوی است  به همین جهت به عنوان یک الگوی محبوب پذیرفته می شود. و تمام صفات، خلقیات و حتی رفتار ظاهری او نیز به شاگردان منتقل می شود. معلمان خوب فرهنگ سازان ، هدایتگران ، تمدن ساز ان و تربیت کنندگان انسان های صالح هستند.
علامه شهید استاد مطهری از همین طایفه مقدس است که در سنگر تعلیم و تعلم به قله های رفیعی دست یافت تا آنجا که معمار کبیر انقلاب اسلامی همه آثارش را مفید می داند و به بهره برداری از ان توصیه می کند.
مهمترين خدمات استاد مطهرى در طول حيات پربركتش، ارائه ايدئولوژى اصيل اسلامى از طريق درس و سخنرانى و تأليف كتاب است و از این طریق با کج روی ها و انحرافات و جریان التقاط مبارزه سر سختانه نمود.
یکی از ویژگی های بارز استاد صداقت و خلوص است هیچ وقت دروغ بر زبان و قلم وی جاری نشد. هیچوقت در مورد دین خدا با دنیا معامله نکرد
آثار ایشان هم فکر را احیاء می کند و هم دل را راضی می کند. و معلم و استاد خوب کسی است که هم از قوای فکری استفاده کند و هم از قوای قلبی و نورانیت باطن و استاد مطهری این گونه بودند.
17 اردیبهشت سالروز تاسیس بسیج سازندگی
سپاه در سال‏هاى 58 طبق نياز انقلاب در خيابان‏هاى تهران با ضدانقلاب مقابله مى‏كرد و روزى با ضدانقلاب و گروهك‏هاى تجزيه‏طلب در کردستان درگير مى‏شود و زمانى كه كشور مورد تهاجم قرار می گیرد، حماسه‏هاى بزرگ در دوران دفاع مقدس خلق می کند و اكنون در شرايط جنگ اقتصادى و جنگ نرم سپاه در عرصه اقتصادى و فرهنگى به كمك نهادها و سازمان‏ها و بخش‏هاى اقتصادى و فرهنگى كشور آمده تا با برداشتن گام‏هاى بزرگ، توطئه‏هاى دشمنان را خنثى كرده و به رسالتش عمل كند.
هنوز شاید چند ماهی از پيروزى انقلاب نگذشته بود كه در روز بيست و هفتم خرداد ۱۳۵۸ حضرت امام خمينى(ره) فرمان تشكيل نهادى مردمى براى رسيدگى به مشكلات محرومان و مستضعفان را صادر فرمودند. و جهاد سازندگى تشكيل شد و از همان ابتداى تأسيس، تجربه بسيار موفقى در بازسازى روستاها و هم‏چنين در دفاع‏مقدس ايفا كرد. اما در دولت هفتم، تداوم حيات جهاد سازندگى به دلائلی  ادامه نيافت اما رهبر معظم انقلاب در ۱۷ ارديبهشت سال ۷۹ پيشنهاد راه‏اندازى مجموعه‏اى سازندگى، محروميت‏زدايى و فرهنگى به‏عنوان بسيج سازندگى را صادر كردند، و دو مأموريت غنى‏سازى اوقات فراغت جوانان براى خودسازى و هم‏چنين كمك به دولت در آبادانى و سازندگى كشور و محرومیت زدائی به آن واگذار نمودند.
ورود سپاه پاسداران به عرصه فعاليت‏هاى سازندگى بر اساس نياز انقلاب و كشور از سوى مقام معظم رهبرى اين‏گونه وصف مى‏شود: «در دوران بعد از جنگ، مسأله سازندگى پيش آمد، مسؤولين دولتى از سپاه درخواست كردند و سپاه وارد ميدان سازندگى شد. بهترين سدها، بهترين پل‏ها، بهترين جاده‏ها و بزرگراه‏ها، بهترين بخش‏هاى صنايع نظامى را ابتكار كرد، توليد كرد، به‏وجود آورد، شكل داد و به ثمر رساند و....
سپاه با جهاد، همت و بهره‏گيرى از نيروهاى باتجربه يك ظرفيت عظيم فنى به‏عنوان قرارگاه سازندگى خاتم‏الانبياء (ص) در كشور ايجاد كرده است، خوشبختانه پيچيده‏ترين پروژه‏هاى سرنوشت‏ساز كشور امروز به‏وسيله قرارگاه و جوانان ايرانى اجرا مى‏شود. ازجمله كاركردهاى مهم سپاه در حوزه سازندگى ايجاد روحيه اميد و عينيت بخشى به شعار «ما مى‏توانيم» است.

آمار بازدید

ورود به سایت

اطلاع رسانی

پایگاه اطلاع رسانی نماز جمعه شهر قیدار با راه اندازی وب سایت خبری که مشاهده می نمایید اقدام به نشر معارف دینی و فرهنگی و خطبه های نماز جمعه جهت استفاده عموم مردم مومن و متدین نموده است. امید است مورد بهربرداری و استفاده مفید شما واقع شود.