متن کامل خطبه های نماز جمعه مورخه 26/06/92
جمعه, 17 آبان 1392
همه نماز گزاران عزیز و خودم را به تقوای الهی دعوت می کنم باور به حسابرسی و روز رستاخیز و یاد مرگ عامل بسیار مهم در تقویت تقوای الهی است يَأَيُّهَا النَّاسُ اتَّقُواْ رَبَّكُمْ  إِنَّ زَلْزَلَةَ السَّاعَةِ شىَ‏ْءٌ عَظِيمٌ يَوْمَ تَرَوْنَهَا تَذْهَلُ كُلُّ مُرْضِعَةٍ عَمَّا أَرْضَعَتْ وَ تَضَعُ كُلُّ ذَاتِ حَمْلٍ حَمْلَهَا وَ تَرَى النَّاسَ سُكَارَى‏ وَ مَا هُم بِسُكَارَى‏ وَ لَاكِنَّ عَذَابَ اللَّه... ادامه مطلب...
IMAGE
برنامه اعتلای نماز در مدرسه عصمت شهر قیدار
چهارشنبه, 19 تیر 1398
برنامه اعتلای نماز در مدرسه عصمت شهر قیدار                            برگزاری طرح اعتلای نماز در مدارس دخترانه شهرستان خدابنده با حضور و سخنرانی امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی و دبیر محترم ستاد اقامه نماز شهرستان خدابنده جناب آقای ابراهیمی به همراه همکاران در مورخه 07/11/97 در مدرسه علم و دانش شهر قیدار برگزار گردید ./... ادامه مطلب...

اعلانات

کانال تلگرام دفتر امام جمعه خدابنده:

telegram.me/namazjomeqeydar

اوقات شرعی

ذکر روز

برنامه اعتلای نماز در مدرسه عصمت شهر قیدار

IMAGE

چهارشنبه, 19 تیر 1398 برنامه اعتلای نماز در مدرسه عصمت شهر قیدار                            برگزاری طرح اعتلای نماز در مدارس دخترانه شهرستان خدابنده با حضور و سخنرانی امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی و دبیر محترم ستاد اقامه نماز شهرستان خدابنده جناب آقای ابراهیمی به همراه همکاران در مورخه 07/11/97 در مدرسه علم و دانش شهر قیدار برگزار گردید ./...

برنامه اعتلای نماز مدرسه علم و دانش شهر قیدار

IMAGE

سه شنبه, 07 خرداد 1398 برنامه اعتلای نماز مدرسه علم و دانش شهر قیدار برگزاری طرح اعتلای نماز در مدارس دخترانه شهرستان خدابنده با حضور و سخنرانی امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی و دبیر محترم ستاد اقامه نماز شهرستان خدابنده جناب آقای ابراهیمی به همراه همکاران در مورخه 02/11/97 در مدرسه علم و دانش شهر قیدار برگزار گردید ./...

متن کامل خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 28/10/97

IMAGE

سه شنبه, 07 خرداد 1398   به امامت امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت السلام و المسلمین حاج آقا موسوی خطبه اول بحث در خطبه متقین حضرت امیر المومنین علیه السلام بود که به صفت سوم متقین رسیدیم که «مشیهم التواضع» بود بیان شد که برای ملبس شدن به لباس تواضع لازم است اول بدانیم آیا به بیماری اخلاقی به نام تکبر گرفتار هستیم یا نه برای تشیخیص این امر لازم بود که نشانه های تکبر را بشناسیم که در خطبه گذشته به این نشانه و علائم اشا...

متن کامل خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 14/10/97

IMAGE

سه شنبه, 07 خرداد 1398 متن کامل خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 14/10/97 به امامت امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی خطبه اول بحث در خطبه متقین حضرت امیر المومنین علیه السلام بود که به صفت سوم متقین رسیدیم که «مشیهم التواضع» بود بیان شد که برای ملبس شدن به لباس تواضع لازم است اول بدانیم آیا به بیماری اخلاقی به نام تکبر گرفتار هستیم یا نه برای تشیخیص این امر لازم است که نشانه های تکبر را بشن...

متن کامل خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 97/10/07

IMAGE

سه شنبه, 07 خرداد 1398 متن کامل خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 97/10/07 به امامت امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا بیگدلو بحث در مورد خطبه متقین و اولین ویژگی متقین که منطقهم الصواب است بود و اصلاح زبان را اولین اقدام سالکان الی الله بر شمردیم و به همین مناسبت به برخی از آسیب ها و آفات زبان اشاره کردیم در هفته گذشته شایعه سازی و شایعه پراکنی را به عنوان یکی از خطرناک ترین آفات زبان مورد بررسی ق...

متن کامل خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 18/03/97

متن کامل خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 18/03/97

به امامت امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی

 براساس دیدگاه شیعه، باید رهبری جامعه اسلامی در اختیار امام معصوم(ع) باشد و در زمان حضور معصوم، اگر غیر معصوم حکومت کند - حتی اگر عادلانه هم رفتار کند - او حاکم جور و نامشروع شناخته می‌شود. در زمان غیبت معصوم، این شأن و جایگاه باید در اختیار نائب امام باشد و اگر کسی غیر از نائب امام حکومت کند - ولو عادلانه رفتار کند - از نظر شرعی، دیدگاه کلامی و فقهی شیعه، آن حکومت غاصب بوده و حاکم آن، حاکم جور خوانده می‌شود.

خداوند عنایتی به این کشورِ امام زمانی داشته و دارد و به این کشور رهبرهای بی‌بدیلی عنایت فرمود؛ چه حضرت امام خمینی (رضوان‌الله تعالی علیه) و چه حضرت امام خامنه‌ای (حفظه‌الله تعالی).

مقام معظم رهبری امسال در سالگرد رحلت حضرت امام در اجتماع عظیم مردم شباهت‌های امام راحل با  پیشوای والا و بزرگش آقا امیر المومنین علیه السلام  را در قالب سه سرفصل بیان کردند که یکی از آن سر فصل ها مشابهت های جبهه‌ی دشمنان رهبر کبیر انقلاب با جبهه‌ی دشمنان امیر مؤمنان بود که به اختصار مطالبی در این خطبه عرض می کنم:

امیر المومنین علیه السلام با سه جبهه رویارو بود؛ «قاسطین» یعنی مخالفان اصل حکومت حضرت، که معاویه بود و روحیه قاسطین روح سیاست بازی و تقلّب و نفاق بود ، «ناکثین» یا همان همراهان سست‌بنیاد ، امثال طلحه و زبیر بودند که جنگ جمل را راه انداختند ناكثین از لحاظ روحیه، پول پرستان صاحبان مطامع و طرفدار تبعیض بودند و «مارقین» یعنی همان خوارج که انسانهای کج‌فهم‌ و نادانی بودند که در اثر سجده پیشانیشان پینه بسته بود اما معرفت و بصیرت نداشتند ویژگی این گروه عصبیت های ناروا و خشكه مقدسی و جهالت های خطرناك بود و در مقابل قرآن مجسم؛ امیر مؤمنان ایستادند.

جبهه‌ی دشمنان و مخالفان امام راحل نیز همین سه گروه بود؛ قاسطین یعنی آمریکا، رژیم صهیونیستی و وابستگان داخلی آن‌ها که با اصل جمهوری اسلامی دشمنی دارند، ناکثین یا عهدشکنان و همراهان سست‌کمربند که به علت خواسته‌های دنیایی در مقابل امام ایستادند و مارقین که با عدم درک موقعیت کشور و نفهمیدن جبهه‌بندی دشمنان، حقانیت حرکت امام را تشخیص ندادند و خون به دل امام کردندکه فرمودند: خون دلى که پدر پیرتان از این دسته متحجر خورده است هرگز از فشارها و سختیهاى دیگران نخورده است.

امام خمینی به حول و قوه الهی در مقابل این سه جبهه پیروز شدند.

مقام معظم در سخنرانی سالگرد رحلت امام فرمودند : امروز هم همین سه گروه در مقابل میراث بزرگ امام خمینی یعنی جمهوری اسلامی صف‌آرایی کرده‌اند؛ این جبهه‌ی مختلط البته مشکلاتی به وجود می‌آورد و حرکت کشور را دشوار یا کُند می‌کند اما در جلوگیری از پیشرفت ملت، عاجز و ناتوان است.

بعد از رحلت حضرت امام فتنه های دوران حضرت علی علیه السلام در دوره رهبری مقام معظم رهبری با مشابهت های فراوان تکرار شد و مقام معظم رهبری در تمام فتنه‌ها دقیقا بر مبنای آیات قرآنی و سیره پاک امیر المومنین علیه السلام عمل نمودند.

بعد از رحلت پیامبر اسلام(ص)، امیرالمومنین علی(ع) را به بهانه کم سن و سال بودن، نداشتن تجربه کافی و حساس بودن بزرگان قریش، کنار زدند و متاسفانه چون مردم در آن زمان، مثل مردم ما دارای بصیرت نبودند، لذا حکومت امیرالمومنین(ع) محقق نشد و وجود مقدس ایشان 25 سال خانه‌نشین شد.

بعد از رحلت حضرت امام و از آغاز ولایت رهبری معظم انقلاب (حفظه‌الله تعالی) هم، برخی با این عنوان که ایشان جوان است و هنوز شاید برای این امر مهم آمادگی نداشته باشد، ساز مخالف زدند و برخی مقابله کردند. اما به لطف الهی به‌خاطر بصیرت مردم و ولایتمداری آنها، این مخالفت‌ها نتوانست تبدیل به فتنه‌ شود.

در سال 88 دقیقا می‌بینیم فتنه‌ای که به پا شد، با فتنه سران پیمان‌شکن - یعنی ناکثین عهد امیرالمومنین(ع) در جنگ جمل تطبیق می‌دهد. شخصیت‌هایی به میدان آمدند که سابقه، ریاست مجلس، نخست‌وزیری و... در زمان حیات امام و در آغاز انقلاب را داشتند.

آنها به دلیل این که حضرت آقا به خواسته ها و آمال نامشروع آنها، تن نداد در مقابل رهبری قرار گرفتند و حاضر شدند با دشمنان نظام ائتلاف کنند  دشمنانی مثل سلطنت‌ها، منافقین جنایتکار ضد دین و بشریت، کمونیست ها، اراذل و اوباش و حتی بهاییان.

همین قضیه را در زمان امیرالمومنین(ع) هم می‌بینیم که طلحه و زبیر، به‌عنوان اصحاب باسابقه و پیشتاز در اسلام و صاحب خدمات گسترده به اسلام، علیه امیرالمومنین (ع) اتحادی پدید آوردند و حاضر شدند با بنی‌امیه ای که تا دیروز همراه با امیرالمومنین (ع) با آنها به عنوان دشمنان بزرگ اسلام می جنگیدند، در یک صف بایستند.

آنها موفق شدند فتنه را بالا ببرند و حتی به یک جریان براندازی کامل تبدیل کنند؛ آن هم به صورت مسلحانه و با هزینه و قیمت گزاف جنگ جمل. اینها هم می خواستند در اینجا جنگ جملی به پا کنند و 25 خرداد را به راه انداختند. از این‌رو اعلامیه های سران خائن فتنه صادر می‌شد که هراز گاهی از مردم می خواستند که به کف خیابان بیایند و هزینه های نظام را بالا ببرند.

که حضرت آقا (حفظه‌الله تعالی) دقیقا مانند جد بزرگوارشان امیرالمومنین(ع) رفتار می‌کنند.

اگر بخواهیم مقایسه ایبکنیم بین برخوردی که حضرت آقا در فتنه 88 با برخوردی که امام علی (ع) با فتنه گران در جنگ جمل داشتند، وجه تشابه های زیادی هست حضرت آقا با تأسی به  سیره پاک امیرالمومنین (ع)، خویشتن‌داری کرد همان مدیریت و برخوردی که امیر المومنین کردند با فتنه گران کرد امیرالمومنین (ع) بعد از جنگ جمل دستور داد، فراری‌ها را تعقیب نکنید، زخمی‌ها را نکشید و کاری به آنها نداشته باشید، خود عایشه که از سران فتنه جمل بود را حضرت 40 خانم اهل بصره را دستور داد که لباس مردانه بپوشند و صورت‌های خود را بپوشانند و او را از بصره به مدینه ببرند و در حصر قرار دهند به حرمت جایگاه همسری پیغمبر (ص) و هم اینکه  مصالح حکومت اینگونه ایجاب می‌کرد، او را مجازات نکرد و با احترام به مدینه برگرداند.

و الحق تا آخر خلافت امیرالمومنین (ع) ما دیگر تحرکی از عایشه برضد امیرالمومنین (ع) نمی‌بینیم.

 

خطبه دوم

روز قدس صرفا برای فلسطین نیست روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است روز سرنوشت مستضعفين جهان‏، روز اعلام موجوديت ملت‏های مستضعف‏ است.

روز قدس روز زوال بی تفاوتی ها و غفلت ها نسبت به جنایات جرثومه فساد اسرائیل است چرا که اشغال فلسطين، هرگز اشغال يك سرزمين و يك كشور نيست؛ بلكه ايجاد يك كانون صهيونيستی ضد اسلامی، در جهت نابودی جهان اسلام است

بعضى‏ها متاسفانه از روی جهل و نادانی یا خائنانه مى‏گويند مشكل ما اين است كه خودمان را با اسرائيل درانداخته‏ايم به این ها عرض می کنم اولا شما غیرت ندارید امیر المومنین علیه السلام در نهج البلاغه می فرماید که شنیدم لشکر معاویه به شهر انبار حمله کرده و خلخال و دستبند و گوشواره از زنان غیر مسلمان ربودند بعد فرمود: هر مسلمانی که این را بشنود و از تاسف بمیرد نه تنها بر او ملامتی نیست بلکه مرگ برای او سزاوار است «فَلَوْ أَنَّ امْرَأً مُسْلِماً مَاتَ مِنْ بَعْدِ هَذَا أَسَفاً مَا كَانَ بِهِ مَلُوماً بَلْ كَانَ بِهِ عِنْدِي جَدِيراً»

 اسرائيل مدعى كل خاورميانه از نيل تا فرات است فراتى كه در فاصله كوتاهى از مرز ما قرار دارد فلسطین و لبنان و سوریه خاک ریز اول و خط مقدم است اگر دشمن بتواند خاک ریز اول را فتح کند نوبت به خاکریزهای بعدی می رسد و ایران هم جزء اهداف اصلی اسرائیل است امیر المومنین علیه السلام چه زیبا فرمود:«فَوَاللَّهِ مَا غُزِيَ قَوْمٌ قَطُّ فِي عُقْرِ دَارِهِمْ إِلَّا ذَلُّوا » به خدا سوگند، مردمي كه در خانه‏هاشان بنشينند تا دشمن به سراغشان آيد، قطعاً ذليل و خوار می شوند.

اگر مقاومت، رژيم صهيونيستی را زمين‏گير نكرده بود، رژیم صهیونیستی پروژه شوم خود را عملی می ساخت اما امروز انشاءالله تا دورانی كه خبری از اشغالگران در اين منطقه نباشد راه زيادی باقی نمانده است

امسال اولين سالی است كه روز قدس بدون وجود داعش كه سپر امنيتی رژيم صهيونيستی شده بود،

اسرائیل غاصب اکنون در شرایطی قرار دارد که نسبت به هر زمان دیگری ضعف و سستی و ناتوانی این رژیم بیش از پیش بر همگان آشکار شده است بعد از پیش بینی مقام معظم رهبری که فرمودند اسرائیل 25 سال آینده را نخواهد دید، روزشمار نابودی نظام صهیونیستی را در تقویم‌های خودمان درج کرده‌ایم.

گذشت زمانی که ما را تهدید می‌کردید ما کشوری هستیم که در منطقه‌ای بی ثبات، با ثبات ترین و محکم ترین کشوری است که در مقابل زیاده خواهی‌های آمریکا و اسرائیل ایستاده است و در اثر این ایستادگی و مقاومت مقدس است که امروز نهرهای خروشان مسلمانان در اقصی‌نقاط عالم در حال به هم پیوستن است. سخن ما به دشمنان و در راسشان آمریکا و رژیم صهیونیستی امروز این است که حماقت نکنید و آزموده را آزمودن خطاست، شما در دوران طفولیت انقلاب، با تحمیل جنگ و پتشیبانی همه جانبه از آن، نتوانستید هیچ غلطی بکنید؛ امروز که انقلاب دوران بلوغ و تنومندی خود در سایه رهبری های پیامبر گونه و همراهی مردم و اتحاد نیروهای مسلح رسیده قطعاً هیچ غلطی نمی توانید بکنید.

به رژیم‌های مرتجع منطقه هشدار می‌دهیم با دم شیر بازی نکنید اینجا ایران است مهد دلیران است سرزمینی است که هنر مردانش شکستن استخوان دشمنان است

به رژیم صهیونیستی عرض می کنم شما الان در دهان اژدهائی به نام مقاومت زندگی جهنمی دارید و جبهه مقاومت قدرتمند تر از گذشته است و دید در مقابل چشمان بهت زده شما چگونه با تکفیری ها جنگید و چگونه آنها را جارو کرد، انشاءالله شما را هم جارو خواهد کرد و زمین را از وجود نحس شما پاک خواهد کرد.

دشمنان ما فکر نکنند که مشکلات اقتصادی در جامعه می تواند مردم ما را از  نظام جدا کند،درست که ما مشکلاتی داریم اما ما خیلی بزرگ تر از مشکلاتمان هستیم اگر دشمن دچار اشتباه محاسباتی شود و بخواهد نسبت به این سرزمین غلطی بکند دستها روی ماشه و موشک های دور برد و میان برد و نقطه زن ما آماده شلیک است،  موشک ها شلیک خواهد شد قلب اسرائیل را نشانه خواهد رفت.

 فرمایشات رهبر معظم انقلاب در حرم مطهر حضرت امام در سالگرد رحلت امام

رهبر معظم انقلاب اسلامی كه در هوشمندی و رهبری داهيانه مثال زدنی هستند در سخنرانی مهم خويش در حرم مطهر امام و در سالگرد رحلت حضرت روح الله،  سخنرانی مهمی ایراد فرمودند وابتدا به مشابهت های حضرت امام با مولا و مقتدایش حضرت امیر المومنین علیه السلام پرداختند و در ادامه  و به بيان و تبيين طرح سه لايه و محورهای سه گانه برنامه دشمن پرداختند و نقشه دشمن را در مقطع فعلی  بر سه محور «فشار اقتصادی، فشار روانی و فشار عملی» و با هدف سيطره بر كشور متمركز دانستند.

فرمودند هدف تحریم‌ها، حکومت ایران است، ملت را هدف گرفته‌اند تا با فشار به مردم، نظام اسلامی را به تسلیم در مقابل زورگویی‌ها وادار کنند اما دشمنان، نه ملت ایران را شناخته‌اند و نه نظام اسلامی را زیرا به فضل الهی و با تلاش مسئولان و همت مردم، آن‌ها در این بخش از طراحی خود، به‌کلی ناکام خواهند ماند.

رهبر انقلاب به محور دوم نقشه‌ی دشمن یعنی فشار روانی اشاره کردند و با مهم دانستن این محور، افزودند: دشمن در این بخش از طراحی خود درصدد است نقاط قوت نظام اسلامی و عناصر اقتدار ملی را به نقاط ضعف و چالش‌برانگیز تبدیل کند تا ملت ایران نسبت به این نقاط قوت بدبین و دلسرد شوند.

رهبر انقلاب اسلامی به‌عنوان نمونه، «پیشرفت‌های هسته‌ای» را یکی از نقاط قوت و افتخار فناوری و دانش کشور دانستند و گفتند: توانایی دانشمندان و متخصصان جوان کشور در تولید اورانیوم غنی‌شده‌ی ۲۰درصد، نماد قدرت علمی و فناوری و یک نقطه‌ی قوت بزرگ ملی مایه‌ی آبرو برای کشور دانستند و فرمودند: اکنون دشمن تلاش دارد تا با کار روانی و ریشه‌ای، این نقطه‌ی قوت ملی را به مسئله‌ای چالش‌برانگیز تبدیل و ملت را نسبت به آن بدبین کند.

ایشان «توانایی موشکی» را یکی دیگر از نقاط قوت و زمینه‌ساز «امنیت» کشور دانستند و فرمودند: اکنون با همت متخصصان جوان، ما به قدرت اول موشکی منطقه تبدیل شده‌ایم و دشمن می‌داند که اگر یک موشک بزند، با ده موشک پاسخ خواهد گرفت.

دشمن با یک عملیات روانی بر روی این نقطه‌ی قوت متمرکز شده است و متأسفانه عده‌ای هم در داخل، با او هم‌صدا شده‌اند.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به برخی حرف‌های بعضی مسئولان اروپایی گفتند: به نظر می‌آید این دولت‌ها توقع دارند ملت ایران، هم تحریم‌ها را تحمل کند، هم از فعالیت‌های هسته‌ای که نیاز قطعی آینده‌ی ایران است دست بردارد و هم محدودیت‌های تحمیل‌شده بر ایران را ادامه دهد اما آن‌ها بدانند که این خواب آشفته تعبیر نخواهد شد.

مقام معظم رهبری مسئولان سازمان انرژی هسته‌ای را موظف کردند به‌سرعت آمادگی‌های لازم را برای رسیدن به ۱۹۰ هزار سو (البته فعلاً در چارچوب برجام) فراهم آورند و مقدمات اجرای مسائلی را که رئیس‌جمهور دستور داده‌اند از همین فردا آغاز کنند.

ما هم از مسئولین از مسئولان سازمان انرژی هسته ای می خواهیم در اسرع زمان نسبت به فرامین رهبر معظم انقلاب اقدامات مقتضی را انجام دهند.

عزل بنی صدر از فرماندهی کل قوا توسط حضرت امام

عزل بنی صدر از فرماندهی کل قوا توسط حضرت امام پیامها و عبرتها دارد ویکی از درس های مهم آن این است که امام و خلف صالح امام و به تبع آنها مردم ولایتمدار بر سر اصول با هیچ کس تعارف ندارد هر کس بخواهد از مسیر اصلی انقلاب منحرف شود و اصول اسلام وانقلاب را زیر پا بگذارد کنار می رود

امام با کسی تعارف نداشت وقتی دید قائم مقام رهبری آن زمان انقلاب به دست نا اهلان و لیبرال ها خواهد انداخت کنار گذاشت و قتی دید بنی صدر به انقلاب و اسلام خیانت می کند کنار گذاشت خلف صالح امام هم با کسی تعارف ندارد. 

 

 

آمار بازدید

ورود به سایت

اطلاع رسانی

پایگاه اطلاع رسانی نماز جمعه شهر قیدار با راه اندازی وب سایت خبری که مشاهده می نمایید اقدام به نشر معارف دینی و فرهنگی و خطبه های نماز جمعه جهت استفاده عموم مردم مومن و متدین نموده است. امید است مورد بهربرداری و استفاده مفید شما واقع شود.