متن کامل خطبه های نماز جمعه مورخه 26/06/92
جمعه, 17 آبان 1392
همه نماز گزاران عزیز و خودم را به تقوای الهی دعوت می کنم باور به حسابرسی و روز رستاخیز و یاد مرگ عامل بسیار مهم در تقویت تقوای الهی است يَأَيُّهَا النَّاسُ اتَّقُواْ رَبَّكُمْ  إِنَّ زَلْزَلَةَ السَّاعَةِ شىَ‏ْءٌ عَظِيمٌ يَوْمَ تَرَوْنَهَا تَذْهَلُ كُلُّ مُرْضِعَةٍ عَمَّا أَرْضَعَتْ وَ تَضَعُ كُلُّ ذَاتِ حَمْلٍ حَمْلَهَا وَ تَرَى النَّاسَ سُكَارَى‏ وَ مَا هُم بِسُكَارَى‏ وَ لَاكِنَّ عَذَابَ اللَّه... ادامه مطلب...
IMAGE
تجلیل از نفرات برگزیده در مسابقه کتابخوانی 97
سه شنبه, 24 مهر 1397
تجلیل از نفرات برگزیده در مسابقه کتابخوانی 97 برگزاری مراسم تجلیل از نفرات برگزیده در مسابقه کتابخوانی من نماز را دوست دارم به تالیف حضرت ایت الله جوادی عاملی که از نفرات برگزیده مقام 6 تا 16 بین 20 نفر برگزیده از کل استان زنجان در شهرستان خدابنده با حضور ریاست محترم دفتر حضرت آیت اله جوادی عاملی در استان زنجان حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا بابایی و حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی ... ادامه مطلب...

اعلانات

کانال تلگرام دفتر امام جمعه خدابنده:

telegram.me/namazjomeqeydar

اوقات شرعی

ذکر روز

تجلیل از نفرات برگزیده در مسابقه کتابخوانی 97

IMAGE

سه شنبه, 24 مهر 1397 تجلیل از نفرات برگزیده در مسابقه کتابخوانی 97 برگزاری مراسم تجلیل از نفرات برگزیده در مسابقه کتابخوانی من نماز را دوست دارم به تالیف حضرت ایت الله جوادی عاملی که از نفرات برگزیده مقام 6 تا 16 بین 20 نفر برگزیده از کل استان زنجان در شهرستان خدابنده با حضور ریاست محترم دفتر حضرت آیت اله جوادی عاملی در استان زنجان حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا بابایی و حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی ...

جلسه ستاد اقامه نماز شهرستان خدابنده24/07/97

IMAGE

سه شنبه, 24 مهر 1397  جلسه ستاد اقامه نماز شهرستان خدابنده بر گزاری جلسه ستاد اقامه نماز شهرستان خدابنده  با حضور حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا بابایی رئیس دفتر حضرت آیت الله جوادی آملی در استان زنجان و حضور امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی و دبیر محترم ستاد اقامه نماز استان زنجان و شهرستان خدابنده به همراه سایر مسئولین محترم شهرستان خدابنده در مورخه 24/07/97 در دفتر امام جمعه ...

برگزاری مراسم پر فیض دعای زیارت عاشورا21 مهرماه

IMAGE

سه شنبه, 24 مهر 1397 برگزاری مراسم پر فیض دعای زیارت عاشورا21 مهرماه برگزاری مراسم دعای پر فیض زیارت عاشورا از عاشورا تا اربعین طبق تائیده قرار گاه فرهنگی شهرستان خدابنده که به تصویب رسیده بود که هر روز در یکی از مساجد و ادرات شهرستان خدابنده به صورت منظم برگزار گردید و برگزاری این مراسم در ادره بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان خدابنده  در مورخه 21/07/97 در دفتر در نماز خانه آن اداره با حضور حضرت حجت الاسلام و الم...

جلسه ستاد اقامه نماز در دانشگاه آزاد

IMAGE

سه شنبه, 24 مهر 1397 جلسه ستاد اقامه نماز در دانشگاه آزاد برگزاری جلسه ستاد اقامه نماز شهرستان خدابنده در دانشگاه آزاد اسلامی با حضور و سخنرانی امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج اقا موسوی و دبیر محتم ستاد اقامه نماز جناب اقای ابراهیمی و سایر مسئولین محترم در مورخه 18/07/97 برگزار و در خاتمه نماز ظهر و عصر به امامت امام جمعه محتر شهر قیدار اقامه گردید ./...

برگزاری مراسم پر فیض دعای زیارت عاشورا

IMAGE

سه شنبه, 24 مهر 1397 برگزاری مراسم پر فیض دعای زیارت عاشورا برگزاری مراسم دعای پر فیض زیارت عاشورا از عاشورا تا اربعین طبق تائیده قرار گاه فرهنگی شهرستان خدابنده که به تصویب رسیده بود که هر روز در یکی از مساجد و ادرات شهرستان خدابنده به صورت منظم برگزار گردید و برگزاری این مراسم در دفتر امام جمعه در مورخه 17/07/97 در دفتر امام جمعه شهر قیدار برگزار گردید ./...

همایش یاوران اربعین

IMAGE

سه شنبه, 24 مهر 1397 همایش یاوران اربعین برگزاری همایش یاوران اربعین با حضور روحانیون و مداحین محترم شهرستان خدابنده با حضور و سخنرانی مدیر کل محترم تبلیغات اسلامی استان زنجان حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا صفی یاری در سالن جلسات تبلیغات اسلامی شهرستان خدابنده در مورخه 16/07/97 برگزار گردید ./...

متن کامل خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 97/04/01

متن کامل خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 97/04/01

به امامت امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی

خطبه اول

تقوا از كلمات شايع و رايج ديني است، در قرآن كريم زياد آمده است، تقريبا به همان اندازه كه از ايمان و عمل نام برده شده و يا از نماز و زكات سخن به ميان آمده از تقوا نام برده شده است.

در نهج البلاغه، از جمله كلماتي كه زياد روي آنها تكيه شده، كلمه ي تقوا است. در نهج البلاغه، خطبه اي طولاني است به نام خطبه ي متقين که اين خطبه را اميرالمومنين عليه السلام در جواب تقاضاي كسي ايراد كرد كه از آن حضرت خواسته بود، اهل تقوا را توصيف كند، امام نخست خود داری فرمود و به ذكر سه چهار جمله، اكتفا نمود ولي آن شخص كه نامش، همام بن شريح و مردي مستعد و عاشق امیر المومنین و معارف الهی بود، قانع نشد و در تقاضاي خود اصرار و سماجت كرد، اميرالمومنين عليه السلام شروع به سخن كرد و  بيش از صد صفت  از ويژگيهاي معنوي و مشخصات فكري، اخلاقي و عملي اهل تقوا بیان نمود. مورخان نوشته اند كه پايان يافتن سخن حضرت علي همان و قالب تهي كردن همام پس از يك فرياد همان!

تقوا از ماده ي وقي است كه به معناي حفظ و صيانت و نگهداري است، معنای اتقوا الله از خدا بترسيد نیست و معناي اتقوا النار از آتش بترسيد نیست که معمولا این گونه معنا می شود بلكه بدین معناست كه: خود را از گزند آتش حفظ كنيد و يا خود را از گزند غضب و كيفر الهي حفظ کنید بنابراين ترجمه ي صحيح كلمه ي تقوا خودنگهداري است كه همان ضبط نفس است و متقين يعني خودنگهداران.

راغب اصفهانی در كتاب مفردات القرآن می نویسد: الوقايه حفظ الشي ء مما يوذيه و يضره... و التقوي جعل النفس في وقايه مما يخاف، وقايه عبارت است از محافظت چيزي، از هر چه به او زيان مي رساند و تقوا يعني نفس را محافظت كردن از آنچه درباره ي آن بيم و ترس مي رود تقوا در عرف شرع،: نگهداري نفس از آنچه انسان را به گناه مي كشاند مي باشد به اينكه ممنوعات و محرمات را ترك كند.

بنابراين تقواي ديني و الهي، يعني اينكه انسان خود را از آنچه دين، خطا، گناه، پليدي و زشتي شناخته شده، حفظ و صيانت كند و مرتكب آنها نشود.

تقوا به دو شكل ممكن است صورت بگيرد و به تعبير ديگر، ما دو نوع تقوا مي توانيم داشته باشيم:

نوع اول، اين است كه انسان براي اينكه خود را از آلودگيهاي معاصي حفظ كند، از موجبات آنها فرار نمايد و خود را هميشه از محيط گناه دور نگهدارد. مانند كسي كه براي رعايت سلامتي و حفظ بهداشت، كوشش كند، خود را از محيط بيماري زا و ميكروب زا و از موجبات انتقال بيماري دور نگهدارد. به محيط مالارياخيز نزديك نشود و با كساني كه به بيماريهاي واگيردار، مبتلا هستند معاشرت نكند.

نوع دوم، اين است كه در روح خود، حالت و قوتي به وجود مي آورد كه به او مصونيت روحي و اخلاقي مي بخشد تا اگر فرضا در محيطي قرار بگيرد كه وسايل و موجبات گناه و معصيت فراهم باشد، آن حالت و ملكه ي روحي، او را حفظ كند و مانع شود كه آلودگي پيدا نمايد، مانند كسي كه در بدن خود، مصونيت طبي ايجاد مي كند، تا ميكروب فلان مرض نتواند در بدن او اثر كند.

در آثار ديني به ويژه در نهج البلاغه كه فوق العاده، روي كلمه ي تقوا تكيه شده است، همه جا تقوا به معناي آن ملكه ي مقدس كه در روح آدمي پيدا مي شود و به روح قوت، قدرت و نيرو مي دهد و نفس اماره و احساسات سركش، آن را رام و مطيع مي سازد، به كار رفته است

خطبه دوم

گروه ویژه اقدام مالى (FATF) توسط كشورهاى قدرتمند ایجاد شده است که حوزه همكارى بانكى استانداردهاى خود را در به كشورهاى دیگر تحمیل مى‏كند. در صورتی که كشوری با استانداردهاى FATF آن‏ها مطابق نباشد در لیست سیاه قرار مى‏گیرد. كشورهایى مثل سوییس و امارات كه مرکز پولشویى در جهان هستند و كشورى مثل عربستان كه پدربزرگ تروریسم در جهان است، در لیست سیاه FATF قرار ندارند، اما ایران كه با نظام سلطه و با تروریسم مبارزه می کند و خود قربانی تروریسم است، در لیست سیاه آنها قرار دارد.

در دو سال گذشته، FATF برنامه اقدامى بر ایران تحمیل كرده است و به‏طور موقت ایران را از لیست سیاه تعلیق كرده است و گفته است كه اگر ایران این برنامه اقدام را كاملا اجرا كند، از لیست سیاه خارج مى‏شود. دولت نیز به این دلیل این برنامه را پذیرفته و در حال اجراى مقدمات آن است كه پس از برجام، بانك‏هاى بزرگ خارجى با ایران همكارى نكرده‏اند و با پذیرش براى اجراى آن، تصور مى‏كند كه بانك‏هاى بزرگ خارجى از این پس با ایران كار خواهند كرد از همان جنس وعده‏هاى دروغینى كه غرب در برجام طى دو سال اخیر به ایران داد.

برخى از حامیان FATF در كشور، در مجلس و دولت استدلال مى‏كنند كه اجراى دستورات FATF باعث خروج ایران از انزوا مى‏گردد و باعث ناراحتی آمریکا میگردد اما از این امر غافلند که خود آمریکائی ها تصریح می کنند که برای این که ایران را بیشتر تحت فشار قرار دهیم لازم است که ایران این قرارداد را بپذیرد معاون سابق مدیریت مبارزه با تروریسم و جرائم مالى در وزارت خزانه دارى مى‏گوید: «براى قرار دادن ایران در تنگنا و سخت‏تر كردن شرایط براى این كشور، به حضور كامل FATF نیاز است. براى این‏كه ایران از نظام مالى منزوى شود، لازم است  FATFبراى تأیید قضاوت‏هایى پیرامون نظام مالى ضد پولشویى و مبارزه با تروریسم مداخله كند»

كنوانسیون‏هاى مربوط به FATF یك قرارداد استعمارى است در صورت اجراى تصویب این لوایح استعمارى در مجلس چه اتفاقى براى ایران مى‏افتد؟

ما در جنگ اقتصادی قرار داریم اگر این قرارداد اجرا شود تمام اطلاعات اقتصادى كشور لو مى‏رود، و این امر خطرات امنیتى براى كشور خواهد داشت.

ما در تعریف و مصادیق تروریسم با آمریكا، اروپا و بسیارى از كشورهاى منطقه اختلاف داریم. از نظر آمریکایی‌ها، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، قاسم سلیمانی، سیدحسن نصرالله، حزب‌الله لبنان، حشدالشعبی عراق، حوثی‌های یمن و خلاصه هر شخص و گروهی که بویی از شرافت و انسانیت برده و در راه آزادی و اسلام مبارزه می‌کند، تروریست هستند و این ادعای کثیف را در قطعنامه‌ها، بیانیه‌ها، مصوبات کنگره و هر شکل دیگری آشکارا و بدون تعارف اعلام می‌کنند. با اجراى دستورات FATF مجبور خواهیم شد به دست خود، گروه‏هاى مقاومت را تحریم كنیم.

آمریکا اصرار دارد ما همه تحریم‌های جهانی را  تبدیل به تحریم‌های داخلی کنیم و خودتحریمی را کلید بزنیم! تصویب این قرارداد ننگین باعث خواهد شد فردا، سلیمانی‌ها در ایران تحریم شوند نه در آمریکا! با اجراى دستورات FATF به‏وسیله خودتحریمى و تحریم گروه‏هاى مقاومت، حتى بدون این‏كه مذاكره‏اى انجام دهیم، هم سپاه و صنعت موشكى خود را ضعیف مى‏كنیم و هم از حمایت گروه‏هاى مقاومت دست بر مى‏داریم.

مقام معظم رهبری در دیدار اخیر نمایندگان مجلس با معظم له در زمینه معاهدات و کنوانسیونهای بین المللی حجت را تمام کردند و فرمودند: این معاهدات ابتدا در اتاقهای فکر قدرتهای بزرگ و برای تأمین منافع و مصالح آنها پخت و پز می‏شود و سپس با پیوستن دولتهای همسو یا دنباله رو یا مرعوب، شکلِ به ظاهر بین‏المللی می‏گیرد به‏گونه‏ای که اگر کشور مستقلی مانند ایران، آنها را قبول نکند او را مورد هجوم شدید قرار می‏دهند که مثلاً ۱۵۰ کشور پذیرفته اند شما چطور آن را رد می کنید؟

رهبر انقلاب راه صحیح برخورد با این گونه کنوانسیونها این گونه بیان فرمودند: همانگونه که درباره «برخی کنوانسیونهای بین‏المللیِ اخیراً مطرح شده در مجلس» گفتیم، مجلس شورای اسلامی که رشید و بالغ و عاقل است، باید مستقلاً در موضوعاتی مثل مبارزه با تروریسم یا مبارزه با پولشویی قانونگذاری کند...هیچ ضرورتی ندارد با استناد به این مفاد به کنوانسیونهایی بپیوندیم که از عمق اهداف آنها آگاه نیستیم یا می‏دانیم که مشکلاتی دارند.

ما از همه نمایندگان مجلس به ویژه نمایندگان استان و شهرستان خدابنده به جد می خواهیم که انقلابی عمل کنند و به چنین کنوانسیون های ننگین رای ندهند و بدانند که تسلیم کردن کشور به خواست آمریکایی‌ها، خیانتی بزرگ به آرمان انقلاب و به جریان مقاومت است.

1 تیر روز تبلیغ و اطلاع رسانی دینی (سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی)

سالگرد صدور فرمان حضرت امام خميني (قدس سره الشريف) مبني بر تأسيس سازمان تبليغات اسلامي ، روز تبليغ و اطلاع رساني ديني را به همگان و به ويژه سنگربانان جبهه تبليغ معارف ناب و احکام اسلامی و مجموعه بزرگ سازمان تبليغات اسلامي تبريك می گویم و از خداوند متعال توفیقات روز افزون برای مبلغین عزیز در عرصه اشاعه فرهنگ و معارف اسلامي مسئلت دارم.

ماندگاری و گسترش دین خدا در گرو «تبلیغ» است. اگر امروزه عطر خوش وحی در قالب مذهب و آموزه های اخلاقی جامعه به مشام می رسد، به سبب تبلیغ پیامبران، اولیای الهی و مبلّغان بزرگ دینی است. قرآن کریم وظیفه اصلی پیامبران را تبلیغ آیین الهی می داند و می فرماید: «فَهَلْ عَلَی الرُّسُلِ اِلَّا الْبَلاغُ الْمُبین» آیا بر (عهده) پیامبران، چیزی جز تبلیغ آشکار است.»

خداوند متعال، بندگانش را دوست دارد. و یکی از نشانه های این دوست داشتن آن است که آنان را به حال خود رها نکرده است، بلکه به برکت تبلیغ، درِ کمال روحی را و سعادت را به روی  آنان گشوده است. تبلیغ،عامل آشتی بندگان با خداوند است و هنر مبلغ به این است که بندگان خدا را با خداوند متعال آشتی می دهد به همین خاطر مبلغ جایگاه والائی در پیشگاه الهی دارد معاویة بن عمار می گوید:به امام صادق علیه السلام عرض کردم: مردی است که از شما روایت بسیار نقل می کند و میان مردم انتشار می دهد و آن را در دل ایشان استوار می سازد. از آن سو، عابدی از شیعیان شما را می بینم که همانند او نیست. کدام یک از این دو بهترند؟ فرمود: «آن که احادیث ما را روایت کند و دل های شیعیان ما را استوار سازد، از هزار عابد بهتر است»

 5 تير     روز جهاني مبارزه با مواد مخدر‏

مواد مخدر و روان‌گردان‌ها امروزه بعنوان زلزله خاموش، جنگ بدون مرز و بزرگترین منکر عصر حاضر پیامدهای مخرب فراوانی دارد

از لحاظ بهداشتی سوء مصرف مواد و عوارض آن بعنوان يكي از چهار عامل مرگ کشور (در كنار تصادفات رانندگی، سکته های قلبی، سوختگی‌ها) محسوب شده و بطور میانگین در سالهای اخیر روزانه حداقل 10 نفر به علت ناخالصی‌های موجود در موادمخدر و سوءمصرف مواد، جان خود را از دست داده و هزینه‌های پزشکی زیادی را نیز بر جامعه تحمیل نموده است.

از لحاظ اقتصادی سالیانه ده هزار میلیارد تومان هزینه و خسارت غیر از خسارت‌هاي معنوي برای امر مبارزه با موادمخدر بر اقتصاد کشورمان تحمیل می گردد.

از لحاظ اجتماعی ارتباط مستقیم بین استفاده از موادمخدر و توسعه جرائم، وجود دارد  جرائمی مثل شرارت،سرقت و اعمال منافی عفت .

درحال حاضر مصیبت بزرگی که ما امروز با آن مواجه هستیم کاهش نرخ سنی مصرف کنندگان مواد مخدر و روان‌گردان‌ها و آلوده شدن جنس خانهاست.

امروزه برای مبارزه با مواد مخدر و روان گردان ها یک جهاد مقدس لازم است که در این جهاد همه باید مشارکت  داشته باشند مردم،بسیج، مراکز آموزشی،فرهنگی انتظامی و قضائی با یک برنامه ریزی منسجم و مستمر در این جهاد شرکت کنند تا بتوانند این ام الفساد را از جامعه ریشه کن کنند.

7 تیر شهادت دکتر بهشتی و 72 تن از یاران

شهادت شهید بهشتی و یارانش یک انقلاب دیگر بود انقلاب سوم بود. انقلاب اول در 22 بهمن پیروز شد . انقلاب دوم پس از شکسته شدن ابهت پوشالی آمریکا پس از فتح لانه جاسوسی اتفاق افتاد  و انقلاب سوم با حادثه 7 تیر و شهادت مظلومانه شهید بهشتی و 72 تن از یارانش به وقوع پیوست و طومار جهنمی منافقان و لیبرال ها را در هم پیچید.

شهید بهشتی نماد جریان شناسی است و به عنوان قطب نمای انقلاب است که در هر عصری، با معیار و میزان قرار دادن او صحیح را از نادرست، مصلح را ازمفسد، مخلص را از فرصت طلب،  می توان بازشناخت.

شهید بهشتی اگرچه مظلوم زیست و مظلومانه شهید شد اما از چهره نفاق منافقین پرده برداشت و سند رسوایی آنان را با خون خود امضاء کرد.

یکی از کارهای ماندگار و بزرگ شهید بهشتی معماری قوه قضائیه در کشور بود از دیدگاه اسلام منصب قضاوت ظریفترین ، حساس ترین،مهم ترین و خطیر ترین جایگاهها در جامعه است. جامعه ای رنگ سعادت می بیند که قوه قضائیه عادل ، مقتدر، توانمند ،عالم و به روز داشته باشد. چون پیش نیاز هر گونه توسعه و مایه دوام و ثبات و آرامش جامعه اجرای عدالت و امنیت است و این دو وظیفه خطیر بر عهده قوه قضائیه است.

آنچه در قوه قضائیه اصل و مورد انتظار مردم و مسئولان و در راس همه مقام معظم رهبری قرار دارد قضاوت عادلانه است که مجری آن قاضی است.

لازمه موفقیت بیشتر قوه قضائیه سر لوحه قرار گرفتن دقت و سرعت است. طوری که تبهکاران و مفسدان در هیچ نقطه ای از جامعه احساس امنیت نداشته باشند.

سوء قصد به حضرت آيت‏الله خامنه‏اى،توسط منافقين (1360 ه. ش)

6 تیر سال 60 حضرت آيت‏الله العظمی امام خامنه‏اى در مسجد ابوذر تهران پس از نمازظهر، مورد سوء قصد قرار گرفت و انفجار باعث شد سمت راست بدن ايشان مورد اصابت تركشها قرار گيرد. خوشبختانه بمب به‏ طور كامل عمل نكرد و اين از نظر كارشناسان یک معجزه بود. اراده خدا بر اين تعلق گرفت كه ايشان براى آينده نظام حفظ شوند.

  اين تفضل خدا باعث شد تا اين ذخيره الهى سكاندار نظام اسلامى شود و در ربع قرن پس از ارتحال بنيانگذار جمهورى اسلامى، نظام اسلامى را به بهترين وجه و با تدابير هوشمندانه خود از دل بحران‏ها و توطئه‏ها به سلامت عبور دهد.

وظيفه همه ما، شکر و سپاس به درگاه الهی است که این نعمت را بر ما ارزانی داشته است و بهترین جلوه شکر گزاری به درگاه خداوندی تبعیت از فرامین آنهاست.

نامه عده ای وطن فروش به سران کشور برای مذاکره با آمریکا

از نامه خفت بار برخی از اصلاح طلبان تندرو و خارج نشینان بی عار  به سران نظام برای مذاکره مستقیم با آمریکا اظهار تاسف می کنم برخی از همین ها بودند که در فتنه 88 به کنگره آمریکا و پارلمان اروپا رفتند و با التماس از آنها خواستند که تحریم ها را تشدید کنند تا نظام را دچار مشکل کنندیک عده ورشکسته سیاسی که در فتنه سال 78 و 88 نقش اساسی داشتند  هیچ گاه به فکر منافع ملت نبودند هر کسی اگر یک ذره انصاف داشته باشد اذعان می کند که آنها منافع آمریکا را در ایران نمایندگی می کنند

از همه احزاب و گروه ها می خواهیم در برابر این موضع خیانت بار ساکت نباشند و این عمل خفت بار را محکوم کنند.

این نامه شباهت بسیار زیادی به نامه نمایندگان مجلس ششم به رهبری دارد. نامه‏ای که به جام زهر مشهور شد. مجلس ششمی که تا مرز برخی خیانت‏های بزرگ نظیر انتشارنامه جام زهر و لزوم تسلیم در برابر آمریکا، تحصن و تهدید به استعفاء پیش رفت. در مجلس ششم ۱۳۷ نماینده تحصن کردند و ۱۲۷ نماینده به رهبری نامه نوشتند. در اردیبهشت ماه ۱۳۸۱؛ ۱۲۷ نماینده مجلس ششم با ذکر نام نامه‏ای به رهبری نوشتند و مدعی شدند که قبل از اینکه استقلال و تمامیت ارضی کشور در مخاطره قرار گیرد باید جام زهر را نوشید و با آمریکا مذاکره کرد.

مقام معظم رهبری در این زمینه فرمودند: «الان ورد و ذکر عدّه‏ای مذاکره با آمریکا شده است! چه مذاکره‏ای؟! می‏گویند با آمریکا مذاکره کنید تا موذی‏گری نکند؛ فشار وارد نیاورد؛ تهدید نکند و منافع ملی ما را رعایت نماید.مگر کشورهایی که امروز مورد تهدید آمریکا هستند - غیر از جمهوری اسلامی - با آمریکا مذاکره نمی‏کنند؟ مگر آنها با آمریکا رابطه ندارند؟ مذاکره و رابطه، مانع فشار آوردن و تهدید کردن و بدجنسی کردن و افزون‏طلبی نیست؛ مذاکره مشکلی را حل نمی‏کند. دولت آمریکا صریحاً با نظام اسلامی، هویّت اسلامی و ایمان اسلامیِ مردم ما اعلام مخالفت کرده است.»

 

 

 

آمار بازدید

ورود به سایت

اطلاع رسانی

پایگاه اطلاع رسانی نماز جمعه شهر قیدار با راه اندازی وب سایت خبری که مشاهده می نمایید اقدام به نشر معارف دینی و فرهنگی و خطبه های نماز جمعه جهت استفاده عموم مردم مومن و متدین نموده است. امید است مورد بهربرداری و استفاده مفید شما واقع شود.