متن کامل خطبه های نماز جمعه مورخه 26/06/92
جمعه, 17 آبان 1392
همه نماز گزاران عزیز و خودم را به تقوای الهی دعوت می کنم باور به حسابرسی و روز رستاخیز و یاد مرگ عامل بسیار مهم در تقویت تقوای الهی است يَأَيُّهَا النَّاسُ اتَّقُواْ رَبَّكُمْ  إِنَّ زَلْزَلَةَ السَّاعَةِ شىَ‏ْءٌ عَظِيمٌ يَوْمَ تَرَوْنَهَا تَذْهَلُ كُلُّ مُرْضِعَةٍ عَمَّا أَرْضَعَتْ وَ تَضَعُ كُلُّ ذَاتِ حَمْلٍ حَمْلَهَا وَ تَرَى النَّاسَ سُكَارَى‏ وَ مَا هُم بِسُكَارَى‏ وَ لَاكِنَّ عَذَابَ اللَّه... ادامه مطلب...
IMAGE
برنامه اعتلای نماز در مدرسه عصمت شهر قیدار
چهارشنبه, 19 تیر 1398
برنامه اعتلای نماز در مدرسه عصمت شهر قیدار                            برگزاری طرح اعتلای نماز در مدارس دخترانه شهرستان خدابنده با حضور و سخنرانی امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی و دبیر محترم ستاد اقامه نماز شهرستان خدابنده جناب آقای ابراهیمی به همراه همکاران در مورخه 07/11/97 در مدرسه علم و دانش شهر قیدار برگزار گردید ./... ادامه مطلب...

اعلانات

کانال تلگرام دفتر امام جمعه خدابنده:

telegram.me/namazjomeqeydar

اوقات شرعی

ذکر روز

برنامه اعتلای نماز در مدرسه عصمت شهر قیدار

IMAGE

چهارشنبه, 19 تیر 1398 برنامه اعتلای نماز در مدرسه عصمت شهر قیدار                            برگزاری طرح اعتلای نماز در مدارس دخترانه شهرستان خدابنده با حضور و سخنرانی امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی و دبیر محترم ستاد اقامه نماز شهرستان خدابنده جناب آقای ابراهیمی به همراه همکاران در مورخه 07/11/97 در مدرسه علم و دانش شهر قیدار برگزار گردید ./...

برنامه اعتلای نماز مدرسه علم و دانش شهر قیدار

IMAGE

سه شنبه, 07 خرداد 1398 برنامه اعتلای نماز مدرسه علم و دانش شهر قیدار برگزاری طرح اعتلای نماز در مدارس دخترانه شهرستان خدابنده با حضور و سخنرانی امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی و دبیر محترم ستاد اقامه نماز شهرستان خدابنده جناب آقای ابراهیمی به همراه همکاران در مورخه 02/11/97 در مدرسه علم و دانش شهر قیدار برگزار گردید ./...

متن کامل خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 28/10/97

IMAGE

سه شنبه, 07 خرداد 1398   به امامت امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت السلام و المسلمین حاج آقا موسوی خطبه اول بحث در خطبه متقین حضرت امیر المومنین علیه السلام بود که به صفت سوم متقین رسیدیم که «مشیهم التواضع» بود بیان شد که برای ملبس شدن به لباس تواضع لازم است اول بدانیم آیا به بیماری اخلاقی به نام تکبر گرفتار هستیم یا نه برای تشیخیص این امر لازم بود که نشانه های تکبر را بشناسیم که در خطبه گذشته به این نشانه و علائم اشا...

متن کامل خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 14/10/97

IMAGE

سه شنبه, 07 خرداد 1398 متن کامل خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 14/10/97 به امامت امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی خطبه اول بحث در خطبه متقین حضرت امیر المومنین علیه السلام بود که به صفت سوم متقین رسیدیم که «مشیهم التواضع» بود بیان شد که برای ملبس شدن به لباس تواضع لازم است اول بدانیم آیا به بیماری اخلاقی به نام تکبر گرفتار هستیم یا نه برای تشیخیص این امر لازم است که نشانه های تکبر را بشن...

متن کامل خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 97/10/07

IMAGE

سه شنبه, 07 خرداد 1398 متن کامل خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 97/10/07 به امامت امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا بیگدلو بحث در مورد خطبه متقین و اولین ویژگی متقین که منطقهم الصواب است بود و اصلاح زبان را اولین اقدام سالکان الی الله بر شمردیم و به همین مناسبت به برخی از آسیب ها و آفات زبان اشاره کردیم در هفته گذشته شایعه سازی و شایعه پراکنی را به عنوان یکی از خطرناک ترین آفات زبان مورد بررسی ق...

متن کامل خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 97/06/02

متن کامل خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 97/06/02

به امامت امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی

بحث در گناهان زبان بود که به صورت اختصار به برخی از مهمترین و رایج ترین گناهان زبان اشاره کردیم یکی دیگر از گناهان زبان مسأله نفرين بیجاست از گناهانى كه در خانه مى‏شود نفرين كردن است و به خصوص زنها بيشتر نفرين مى‏كنند. البته در قرآن نفرين داريم اما چه كسى نفرين مى‏كند؟ حضرت نوح 950 سال تبليغ كرد كسى گوش نداد. چند نفرى بيشتر ايمان نياوردند. افرادى كه ايمان آوردند نسبت به 950 سال حساب كردند ثابت شده هر 12 سال يك نفر ايمان آورده است بعد از 950 نفرین کرد پس نفرين داريم اما از چه كسى؟ در چه موردى؟ مى‏گويد برو نان بگير، نمى‏رود. زود او را نفرين مى‏كند. نفرين بسيار چيز بدى است و دليل بر كم ظرفيتى است.

یکی دیگر از گناهان زبان، منّت است قرآن کریم مى‏فرمايد: «لا تُبْطِلُوا صَدَقاتِكُمْ بِالْمَنِّ وَ الْأَذى‏» بقره/264 صدقات خود را با منت گذاشتن باطل نكنيد.

افرادى هستند خيلى زحمت مى‏كشند ولى منّت مى‏گذارند و همه زحمات خود را به باد می دهند

مرحوم حجة الاسلام و المسلمین ابوترابى قهرمان آزادگان، بعد از ده سال اسارت و شكنجه وقتى وارد ايران شد، در سخنرانى خود فرمود كه: ما ده سال شكنجه و آزار شديم ولى الان منّتى بر كسى نداريم. ولى یکی هم یک گونی برنج داده به جبهه، هى فتوكپى آن را نشان مى‏دهد که به جبهه کمک کردم.

امام رضوان الله تعالى عليه فرمود: من به گردن انقلاب هيچ حقى ندارم با اين كه همه‌ي حق‌ها براي امام بود مى فرمود: من كارى براى اسلام نكردم در حالى كه هر چه كار بود او كرد.

امام سجّادعليه السلام مى‏فرمايد: وَ أَجْرِ لِلنَّاسِ عَلَى يَدِيَ الْخَيْرَ و لا تمحقه بالمن»(صحيفه سجاديه، دعاى 20، دعاى مكارم الاخلاق)خدايا جارى كن به نفع مردم به دست من خير را ولی آن را با منت گذاشتن از بین نبر

يكى از گناهان ربان نجوا است نجوا یعنی در گوشی باهم صحبت کردن.

قرآن مى‏فرمايد: «إِنَّمَا النَّجْوي‏ مِنَ الشَّيْطانِ لِيَحْزُنَ الَّذينَ آمَنُوا» مجادله/10 نجوا نكنيد

نجوا از كار شيطان است. «لِيَحْزُنَ» براى اين كه مومنين، محزون شوند.

 

خطبه دوم

تقوا یعنی احساس مسئولیت در برابر پروردگار و عدم بی تفاوتی در باره جامعه و عقاید مردم.  

عید سعید غدیر خم

غدیر خم تنها یک واقعه تاریخی نیست بلکه غدیر تاریخ سعادت بشریت است و یک پیمانی است برای ادامه راه انبیاء واوصیاء و دشمنان غدیر فقط دشمن علی علیه السلام نیستند بلکه دشمن هدایت و سعادت بشریتند.

روز غدیر روز اکمال دین است چون در این روز جانشین و خلافت پیامبر اکرم تثبیت شد و نه فقط حضرت علی علیه السلام به عنوان امام بعد از پیامبر صلی الله علیه و آله بلکه سلسله نوارنی امامت و ولایت به همه عالمیان معرفی شد و نعمت تمام شد به آن خاطر که حجت بر مردم تا روز قیامت تمام شد. و امید دشمنان که فکر می کردند با رحلت پیامبر اکرم دین خدا محو می شود و از بین می رود به نا امیدی تبدیل شد.

افراد زیادی در طول تاريخ از حادثه غدير و اهميت آن سخن گفته اند اما هيچ يك نمى تواند بيانگر عظمت و شكوه غدير باشد، زيرا تنها كسانى مى توانندتعريف جامع از وقايع و حوادث عرضه نمايند كه خود پديد آورنده آن باشند. تنها خدا، پيامبر(ص) و على(ع) می تواند غدير را به بهترين شكل معرفى نمايند

پيامبر اكرم ـ صلي الله عليه و آله ـ در روز غدير خطابه اي فرمودند كه در حدود دو سه ساعت طول کشید که به خطبه غدير مشهور است که این خطبه می تواند غدیر را معرفی کند در حالی که اكثر ما مسلمانان به جز چند عبارت از آن را نمي دانیم اینکه پيامبر اکرم در این خطبه چه مطالبي را بيان فرمودند؟

این خطبه آخرین خطابه حضرت رسول اکرم(ص) است و در واقع وصیت نامه پیامبر اکرم برای کل بشریت و نسل بشر است و تنها خطبه ای است که پیامبر نه تنها شنیدن آن را بر تک تک احاد مسلمین ضروری دانسته است، بلکه امر به ابلاغ آن نیز فرموده اند و این تاکید و تکلیف در مورد هیچ خطبه ای از ایشان سابقه ندارد، رسول مکرم اسلام در فرازی از این خطبه می فرمایند: «فَلْیُبَلِّغِ الْحَاضِرُ الْغَائِبَ وَ الْوَالِدُ الْوَلَدَ إِلَی یَوْمِ الْقِیَامَة»  مفاد این خطبه را حاضرین به غائبین برسانند و پدران به فرزندان خود این خطبه را تعلیم دهند و قید «إِلَی یَوْمِ الْقِیَامَة» در ادامه خطبه، بیانگر پابرجابودن تکلیف تا روز قیامت را نشان می دهد.

پیامبر گرامی اسلام در این خطبه ضمن بيان يك دور جامع از برنامه ۲۳ ساله خود خط مشی آینده مسلمین تا روز قیامت ترسیم کردند و با مردم اتمام حجت نمودند.

پیامبر رحمت در این خطبه  راجع به صفات خداوند تعالى، مقام پيامبر(ص) ،              ولايت امير المؤمنين(ع) ، ولايت ائمه (عليهم السلام) ،فضايل امير المؤمنين(ع)     شيعيان اهل بيت و دشمنان ايشان و موضوعات دیگر سخن گفته است و یکی از موضوعاتی که پیامبر اکرم در این خطبه توجه ویژه نموده است مهدویت می باشد.

روز عید غدیر خم عید الله الاکبر است را تبریک و تهنیت عرض می کنم که امام صادق علیه السلام فرمودند: روز غدير خم در ميان روزهاى عيد فطر و قربان و جمعه همانند ماه در ميان ستارگان است.   انشاء الله در این ایام خصوصا در روز عید غدیر خم شما مردم ولایتمدار سنگ تمام خواهید گذاشت.

غدیر هم باید مثل عاشورا جهانی شود اگر  بیش از بیست میلیون مردم در اربعین جمع می‌شوند، باید برای غدیر هم چنین شوری در سراسر جهان ایجاد شود. عاشورا حاصل کنار گذاشتن فرهنگ غدیر است که اگر به غدیر عمل می شد عاشورائی به وجود نمی آید و ولی خدا حضرت اباعبدالله الحسین برای احیای آن به مسلخ و قربانگاه نمی رفت

زنده نگه‏داشتن اين عيد، صرفا فقط به چراغانى کردن و قصيده‏خوانى و مداحى نیست اگرچه، اين‏ها خوب است ولازم است که انجام گیرد مسأله اين است که بفهمیم غدير منحصر به آن زمان نيست، غدير در همه اعصار بايد باشد و روش حكومتی امیر المومنین علیه السلام بايد روش ملت‏ها و همه دست‏اندركاران باشد. غدیر به ما یاد می دهد كه چطور بايد از ولایت تبعيت كنيم به ما ياد می دهد که در عصر غیبت مردم نمی توانند رها باشند و ولی و حاکم لازم دارند و آن ولی امر در عصر غیبت ولی فقیه منصوب از سوی امام معصوم است که تبعیتش لازم است.

امير المؤمنين(علیه السلام) (در خطبه روز عيد غدير) فرمودند: وقتى كه به همديگر رسيديد همراه سلام، مصافحه كنيد، و در اين روز به يكديگر هديه بدهيد، اين سخنان را هر كه بود و شنيد، به آن كه نبود برساند، توانگر به سراغ مستمند برود، و قدرتمند به يارى ضعيف، پيامبر مرا به اين چيزها امر كرده است.

امام صادق علیه السلام فرمودند: يك درهم به برادران با ايمان و معرفت، دادن در روز عيد غدير برابر هزار درهم است، بنابراين در اين روز به برادرانت انفاق كن و هر مرد و زن مؤمن را شاد گردان.

-هفته دولت و انفجار دفتر نخست وزیری در 8 شهریور 60

هفته اول شهريورماه، به مناسبت شهادت دو ستاره پر فروغ آسمان خدمت و تلاش صادقانه، شهيد محمدعلى رجايى (رئيس جمهور) و شهيد حجت‏الاسلام والمسلمين دكتر محمدجواد باهنر (نخست وزير) هفته دولت نامگذاری شده است. هفته دولت را به همه دولت مردان تبریک و تهنیت عرض می کنم و آرزوی توفیقات روز افزون دارم.

*نام این شهدای بزرگ رجايى و باهنر يادآور فضايل بزرگی مثل بصیرت، دشمن شناسی،ولايت‏مدارى،تلاش،استقامت،بردباری در سختى‏ها،ساده‏زيستى، مسؤوليت‏ پذيرى در لحظات بحرانى، ، دورى از تجمل‏گرايى، عمل ، توجه به دردهاى جامعه  است. این شهدای گرانقدر در دوره ای بحرانی تمام تلاش و کوشش خود را برای خدمت به اهداف مقدس انقلاب انجام داند. و آنچه یاد و خاطره این دو عزیز سرافراز را برای همیشه بر ذهن ها حک کرد خدمت خالصانه و صادقانه آن ها بود.

حضرت امام در خصوص شهید رجائی مى‏فرمایند: «من در مطالعاتى كه در ایشان (شهید رجایى) كردم به نظرم آمد كه از حال دستفروشى‏اش تا حال ریاست جمهورى، در روح او تأثیرى حاصل نشد. آقاى رجایى و آقاى باهنر این‏طور نبودند كه ریاست در آن‏ها تأثیر كرده باشد، آن‏ها در ریاست تأثیر كرده بودند، یعنى آن‏ها ریاست را آورده بودند زیر چنگ خودشان. ریاست آن‏ها را نبرده بود تحت لواى خودش.»

*رفتار و سیره این دو شهيد عزیز آنها را به اسوه های کم نظیر  در ولایت مداری، ساده زیستی، دشمن شناسی، استکبار ستیزی و خدمت صادقانه به مردم و فقر زدائی برای همه دولت تبدیل تمود.

*هفته دولت فرصت مغتنمی برای محاسبه و ارزیابی دولت است هم هر مسئول و مدیری به حساب عملکرد خود برسد و هم دیگران عملکرد دولت را ارزیابی کنند منتهی در ارزيابى كارنامه دولت رعايت انصاف و عدالت لازم است و باید از هرگونه سياه‏نمايى يا سفيدنمايى در ارائه كارنامه دولت دوری نمود براى این که در ارزیابی عملکرد دولت رفتار منصفانه‏اى، داشته باشیم بهترين كار این است كه ارزيابى عملكرد بر اساس نظرات و توصيه‏هاى رهبر معظم انقلاب اسلامى صورت بگيرد. فرمایشات رهبر انقلاب، معيار انصاف، عدالت است كارنامه دولت‏ باید بر اساس عمل  به شاخص ها و توصيه‏ها و دغدغه های مقام معظم رهبری، به ویژه توصیه های پر تکرار معظم له مثل انقلابی بودن، انقلابی فکر کردن، انقلابی عمل کردن ، و در رابطه با اقتصاد مقاومتی،در زمینه فرهنگ، در رابطه با محرومیت زدائی و رسیدگی به قشر آسیب پذیر و .... سنجيده شود.

در این مقطع کنونی که صحنه رویارویى با دشمن است همه ما اعم از مسؤولان و مردم ، با انسجام و حدت باید هدف اصلى هجوم خود را به‏سوى آمریكا و صهیونیسم بگیریم دعواها و مرافعات جناحى را كنار بگذاریم وظیفه انقلابى خود را تحت رهبرى‏هاى رهبر معظم انقلاب اسلامى پى بگیریم.

از دولت محترم انتظار داریم و مى‏خواهیم، در تقویت كابینه و همراه‏سازى یاران خود تسریع كنند و با ترمیم بهنگام دولت و جایگزینى مدیران جهادى و پرنشاط و هماهنگ، در رفع مشكلات به‏وجود آمده به تلاش شبانه‏روزى بپردازند.

ولادت امام هادی علیه السلام

حیات بابركت امام هادی علیه السلام در دوران اختناق و فشار خلفاى عباسى، از سخت‏ترین و حساس‏ترین دوره‏هاى امامت امامان شیعه محسوب مى‏شود كه آن‏حضرت با مدیریت و شیوه رهبرى خاص خود، با این خلفا مبارزه كردند و بر قدرت و اقتدار شیعیان افزودند و زمینه را براى قبول هرچه بیشتر امامت حضرت حجت(عج) آماده نمودند.

از وجود مبارک امام هادی علیه السلام دو میراث گرانقدر برای شیعیان و مسلمانان باقی مانده است که یکی از آن‌ها زیارتنامه جامعه کبیره است که یک دوره کامل امام‌شناسی است و دیگری زیارت امیرالمومنین(ع) در روز عید غدیر است که امام هادی علیه السلام در یک سالی که غدیر می شود. از متوکل خلیفه عباسی آن زمان، تقاضا می کند که من می خواهم به نجف بروم و متوکل قبول نمی کند و امام در همان جا عبای خود را پهن می کنند و زیارتی را در آنجا انشا می کند که به زیارت غدیریه امام هادی معروف است که در مفاتیح الجنان وجود دارد که منبع بسیار مهم برای شناخت غدیر و حضرت امیر المومنین علیه السلام است. می‌توان برای شناخت بهتر و کامل غدیر و آن حضرت از آن استفاده کرد.

8 شهریور روز مبارزه با تروریسم

روز ۸ شهریور مصادف است با عملیات كم‏سابقه ننگین تروریستى علیه مقامات ارشد كشورمان در سال ۱۳۶۰ كه به دست عوامل ضد انقلاب وابسته به گروه‏هاى جاسوسى و اطلاعاتى غرب و با هدف مقابله با اراده انقلابى ملت ایران و فروپاشى نظام نوپاى جمهورى اسلامى ایران انجام شد و منجر به شهادت رئیس‏جمهور و نخست‏وزیر ایران و تنى چند از همراهان آن‏ها شد که این روز را روز مبارزه با تروریسم در ایران نامگذارى كرده‏اند.

تروریسم مولود نامبارك آمریكا و رژیم صهیونیستى‏ براى مقابله با اراده انقلابى ملت ایران‏ است. ایران قربانى تروریسم است و در ۴ دهه گذشته بسیارى از افراد برجسته و تأثیرگذار ایران از همین طریق به شهادت رسیده‏اند بیش از 17 هزار  نفر فرزندان ایران در نتیجه عملیات های تروریستی که اغلب آنها به دست منافقین کور دل انجام گرفته به درجه رفیع شهادت نائل آمده اند که در بین قربانیان، فاطمه طالقانى ۳ ساله دیده مى‏شود كه در اتاقش توسط اعضاى مجاهدین خلق به آتش كشیده شد، زینب كمائى نوجوانى كه با چادرش خفه شده بود وجود دارد.

مضحک ترین و خنده دار ترین مسئله ای که وجود دارد این است که آمریکا و اسرائیل که به عنوان سر سلسله تروریسم دولتى در جهان به‏حساب مى‏آیند مدعی حقوق بشر و مدعی مبارزه با ترویسم شدند این در حالی است که غرب و اسرائیل کانون پرورش ، میزبان و پناه گاه و حامی مادی تروریسم است.

 

آمار بازدید

ورود به سایت

اطلاع رسانی

پایگاه اطلاع رسانی نماز جمعه شهر قیدار با راه اندازی وب سایت خبری که مشاهده می نمایید اقدام به نشر معارف دینی و فرهنگی و خطبه های نماز جمعه جهت استفاده عموم مردم مومن و متدین نموده است. امید است مورد بهربرداری و استفاده مفید شما واقع شود.