متن کامل خطبه های نماز جمعه مورخه 26/06/92
جمعه, 17 آبان 1392
همه نماز گزاران عزیز و خودم را به تقوای الهی دعوت می کنم باور به حسابرسی و روز رستاخیز و یاد مرگ عامل بسیار مهم در تقویت تقوای الهی است يَأَيُّهَا النَّاسُ اتَّقُواْ رَبَّكُمْ  إِنَّ زَلْزَلَةَ السَّاعَةِ شىَ‏ْءٌ عَظِيمٌ يَوْمَ تَرَوْنَهَا تَذْهَلُ كُلُّ مُرْضِعَةٍ عَمَّا أَرْضَعَتْ وَ تَضَعُ كُلُّ ذَاتِ حَمْلٍ حَمْلَهَا وَ تَرَى النَّاسَ سُكَارَى‏ وَ مَا هُم بِسُكَارَى‏ وَ لَاكِنَّ عَذَابَ اللَّه... ادامه مطلب...
IMAGE
برنامه اعتلای نماز در مدرسه عصمت شهر قیدار
چهارشنبه, 19 تیر 1398
برنامه اعتلای نماز در مدرسه عصمت شهر قیدار                            برگزاری طرح اعتلای نماز در مدارس دخترانه شهرستان خدابنده با حضور و سخنرانی امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی و دبیر محترم ستاد اقامه نماز شهرستان خدابنده جناب آقای ابراهیمی به همراه همکاران در مورخه 07/11/97 در مدرسه علم و دانش شهر قیدار برگزار گردید ./... ادامه مطلب...

اعلانات

کانال تلگرام دفتر امام جمعه خدابنده:

telegram.me/namazjomeqeydar

اوقات شرعی

ذکر روز

برنامه اعتلای نماز در مدرسه عصمت شهر قیدار

IMAGE

چهارشنبه, 19 تیر 1398 برنامه اعتلای نماز در مدرسه عصمت شهر قیدار                            برگزاری طرح اعتلای نماز در مدارس دخترانه شهرستان خدابنده با حضور و سخنرانی امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی و دبیر محترم ستاد اقامه نماز شهرستان خدابنده جناب آقای ابراهیمی به همراه همکاران در مورخه 07/11/97 در مدرسه علم و دانش شهر قیدار برگزار گردید ./...

برنامه اعتلای نماز مدرسه علم و دانش شهر قیدار

IMAGE

سه شنبه, 07 خرداد 1398 برنامه اعتلای نماز مدرسه علم و دانش شهر قیدار برگزاری طرح اعتلای نماز در مدارس دخترانه شهرستان خدابنده با حضور و سخنرانی امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی و دبیر محترم ستاد اقامه نماز شهرستان خدابنده جناب آقای ابراهیمی به همراه همکاران در مورخه 02/11/97 در مدرسه علم و دانش شهر قیدار برگزار گردید ./...

متن کامل خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 28/10/97

IMAGE

سه شنبه, 07 خرداد 1398   به امامت امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت السلام و المسلمین حاج آقا موسوی خطبه اول بحث در خطبه متقین حضرت امیر المومنین علیه السلام بود که به صفت سوم متقین رسیدیم که «مشیهم التواضع» بود بیان شد که برای ملبس شدن به لباس تواضع لازم است اول بدانیم آیا به بیماری اخلاقی به نام تکبر گرفتار هستیم یا نه برای تشیخیص این امر لازم بود که نشانه های تکبر را بشناسیم که در خطبه گذشته به این نشانه و علائم اشا...

متن کامل خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 14/10/97

IMAGE

سه شنبه, 07 خرداد 1398 متن کامل خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 14/10/97 به امامت امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی خطبه اول بحث در خطبه متقین حضرت امیر المومنین علیه السلام بود که به صفت سوم متقین رسیدیم که «مشیهم التواضع» بود بیان شد که برای ملبس شدن به لباس تواضع لازم است اول بدانیم آیا به بیماری اخلاقی به نام تکبر گرفتار هستیم یا نه برای تشیخیص این امر لازم است که نشانه های تکبر را بشن...

متن کامل خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 97/10/07

IMAGE

سه شنبه, 07 خرداد 1398 متن کامل خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 97/10/07 به امامت امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا بیگدلو بحث در مورد خطبه متقین و اولین ویژگی متقین که منطقهم الصواب است بود و اصلاح زبان را اولین اقدام سالکان الی الله بر شمردیم و به همین مناسبت به برخی از آسیب ها و آفات زبان اشاره کردیم در هفته گذشته شایعه سازی و شایعه پراکنی را به عنوان یکی از خطرناک ترین آفات زبان مورد بررسی ق...

متن کامل خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 97/06/16

متن کامل خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 97/06/16

به امامت امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلین حاج آقا موسوی

بحث در اولین ویژگی متقین در خطبه متقین امیر المومنین علیه السلام بود که به همین مناسبت به برخی از گناهان رایج زبان اشاره کردیم

عن رسولِ اللَّهِ صلى الله علیه و آله: «و قالَ لَهُ رجُلٌ: أَوْصنی، فقال صلى الله علیه و آله: احْفَظْ لِسانَکَ، ثُمَّ قال: یا رسولَ اللَّهِ أوْصِنی، فقال: وَیْحَکَ وَهَلْ یُکِبُّ النّاسَ على‏ مَناخِرِهِمْ فی النّارِ إلّا حَصَائِدُ أَلْسِنَتِهِمْ؟» مردى به رسول خدا عرض کرد: به من سفارشى کن. فرمود: زبانت را نگه‏‌دار، سپس گفت: یا رسول اللَّه به من سفارش کن، فرمود: واى بر تو آیا جز این نیست که مردم براى آنچه با زبان درو مى‏‌کنند در دوزخ سرنگون مى‌‏شوند.

این حدیث به صورت دیگرى از معاذ بن جبل نقل شده است: «قال: کُنتُ مع النّبیّ صلى الله علیه و آله فی سَفَرٍ فَأصْبَحْتُ یوماً قریباً مِنْهُ، وَنَحْنُ نَسیرُ، فقلتُ: یا رسولَ اللَّهِ أخْبِرْنی بِعَمَلٍ یُدْخِلُنِى الْجَنّةَ، وَیُباعِدُنى مِنَ النّارِ، فأخْبَرَهُ إلى أن قال: ألا أُخْبِرُک بِمِلاکِ ذلِکَ کُلِّه؟ قلتُ: بلى‏ یا رسولَ اللَّهِ، قال: کُفَّ عَلَیکَ هذا- و أشار إلى‏ لِسَانِهِ- قُلتُ: یا نَبِىَّ اللَّهِ، وَإنّا لَمُؤاخَذُونَ بِما نَتَکَلَّمُ به؟ قال: ثَکَلَتْکَ أمُّکَ، وَهَل یُکِبُّ النّاسَ فی النّارِ على وُجوهِهِم- أو قال: على مَنَاخِرِهِمْ- إلّاحَصائِدُ ألْسِنَتِهِم؟» معاذ بن جبل که از یاران پیامبر اکرم صلى الله علیه و آله است مى‌‏گوید: در سفرى با پیامبر اکرم صلى الله علیه و آله بودم، در صبحى به‏ پیامبر اکرم صلى الله علیه و آله عرض کردم: عملى را به من یادآورى کن که مرا وارد بهشت کرده و از آتش جهنّم دور کند؟

پیامبر اکرم صلى الله علیه و آله بعد از گفتن مطالبى به معاذ فرمود: آیا تو را خبر بدهم به ملاک و معیار این مطالب؟ گفتم: بله، فرمود: نگه دارى زبان است.

گفتم: اى پیامبر آیا ما به واسطه سخن گفتن مؤاخذه مى‏‌شویم؟ فرمود: مادرت به عزایت بنشیند آیا جز این نیست که مردم براى آنچه با زبان درو مى‌‏کنند در دوزخ سرنگون مى‏‌شوند؟

غیبت یکی از مهمترین آفات زبان

یکى از این گناهان و آفت‌ها که در آیات و روایات بر اهمّیت آن تصریح شده مسأله «غیبت» است، چرا که سرمایه بزرگ انسان در زندگى حیثیّت و آبرو و شخصیّت اوست، و هر چیزى که آن را به خطر بیندازد مانند آن است که جان او را به خطر انداخته باشد، بلکه گاه ترور شخصیّت از ترور شخص مهم‏‌تر است، و به این جهت گاهى اوقات گناه آن از قتل نفس نیز سنگین‏‌تر است.

یکى از فلسفه‌‏هاى تحریم غیبت این است که این سرمایه بزرگ بر باد نرود، و حرمت اشخاص درهم نشکند، و حیثیّت آنها لکّه‌‏‌دار نشود.

فلسفه دیگر اینکه «غیبت»، بدبینى مى‌‌‏آفریند، پیوندهاى اجتماعى را سست مى‌‏کند، سرمایه اعتماد را از بین مى‏‌برد،بذر کینه و عداوت را در دلها مى‌‏پاشد و گاه سرچشمه نزاع‌‏هاى خونین و قتل و کشتار مى‌‌‏شود.

در حدیثی آمده است که خداوند به موسى وحى فرستاد: «مَنْ ماتَ تائِباً مِنَ الْغِیْبَةِ فَهُوَ آخِرُ مَنْ یَدْخُلُ الجَنَّةَ، وَ مَنْ ماتَ مُصِرّاً علَیها فَهُوَ أوَّلُ مَنْ یَدْخُلُ النّارَ» کسى که بمیرد در حالى که از غیبت توبه کرده، آخرین کسى است که وارد بهشت مى‏‌شود و کسى که بمیرد در حالى که اصرار بر آن داشته، اوّلین کسى است که وارد دوزخ مى‌‏‌شود.

امام صادق علیه‌السلام در روایتى مى‌‏فرماید: «مَنْ روى‏ على‏ مؤمنٍ روایةً یُریدُ بِها شَیْنَهُ وَهَدْمَ مُروءَتِهِ لِیَسْقُطَ مِنْ أعْیُنِ الناسِ، أخْرَجَهُ اللَّهُ مِن وِلایَتِهِ إلى‏ وِلایَةِ الشَّیْطانِ، فلا یَقْبَلُهُ الشَّیْطانُ؛ کسى که به منظور عیب‏‌جویى و آبرو ریزى مؤمنى، سخنى نقل کند تا او را از نظر مردم بیندازد، خداوند او را از ولایت خودش بیرون کرده، به سوى ولایت شیطان مى‌‏فرستد، ولى شیطان هم او را نمى‌‏پذیرد.

 

خطبه دوم

يا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ حَقَّ تُقاتِهِ وَ لا تَمُوتُنَّ إِلَّا وَ أَنْتُمْ مُسْلِمُونَ‏ اى كسانى كه ايمان آورده‏ايد! از خداوند پروا كنيد آن گونه كه سزاوار تقواى اوست و نميريد مگر اين‏كه مسلمان باشيد

سُئِلَ الاِمامُ الصّادِقُ عليه السلام عَنْ قَولِ اللّه ِ عَزَّوَجَلَّ: «اِتَّقُوا اللّه َ حَقَّ تُقاتِهِ»قال: يُطاعُ فَلا يُعْصى، وَ يُذْكَرُ فَلا يُنْسى، وَ يُشْكَرُ فَلا يُكْفَرُ؛ از امام صادق عليه السلام درباره این آيه پرسيده شد. فرمودند: از خداوند، اطاعت شود و نافرمانى نشود، ياد شود و فراموش نشود وشكرگزارى گردد و كفران نگردد(معانی الاخبار / ص240)

در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی یک هجمه شیطانی و اهریمنی برای مقابله با ملت بزرگ ایران به میدان آمده است؛ مستکبرانی که در این سالها شکست را با همه وجود تجربه کرده اند به این مصاف بزرگ آمده اند؛ اخیرا گروه اقدام علیه ایران را هم تشکیل داده اند تا مردم ایران نتوانند جشن چهل سالگی را بگیرند و به صراحت اعلام می کنند که نباید بگذاریم جمهوری اسلامی جشن چهل سالگی پیروزی را بگیرد اگر جشن چهل سالگی را بگیرد دیگر کار ما تمام است.

همانگونه که می دانیم ؛ سیاست آمریکا، شکستن مقاومت ملت ایران و تغییر در رفتار و در نهایت سقوط نظام و ملت ایران است؛ تیم وزارت خزانه داری آمریکا در همه عالم برای این مصاف شبکه ایجاد کرده است.

انداختن جنگ روانی کوچک شماری دستاوردهای انقلاب، ناامیدسازی و نا امن سازی و برجسته سازی ضعف ها از راهبردهای اصلی آمریکایی ها است هدفشان خشاکندن روحیه امید است.

وجود پدیده احتکار آن هم در این انبوه گرانی مساله بسیار مهمی است که باید باآن و همه فسادها مقابله کرد؛ مردم نیز باید کمک کنند که از این پیچ تاریخ مهم عبور کنیم.

وی تصریح کرد: در این شرایط سخت باید وحدت و همبستگی داشته باشیم و در ضمن مطالبات، عقلانیت وحکمت را نیز باید به آن پیوند زنیم؛ در این مسیر نیز اراده الهی با ما خواهد بود؛ دشمنان نیز بدانند که ما صبر و تلاش می کنیم و مشکلات را نیز کاهش می دهیم ولی در مقابل شما تسلیم نخواهیم شد و فریاد هیتات من الذله را فریاد خواهیم زد

برخي از سياستمداران در اظهاراتشان براي برون رفت از مشكلات اقتصادي پيشنهاد تسليم در برابر دشمن مي‎دهند و چنين القا مي‎كنند راهي جز تسليم وجود ندارد.

با مراجعه به آموزه‎هاي ديني و تجربيات تاريخي به خوبي روشن مي‎شود كه هزينه‎هايي كه سازش بر ملت تحميل مي‎كند به مراتب صدها برابر هزينه مقاومت بوده است.

 قرآن كريم سعادت و خوشبختي را در سایه مقاومت و پايداري بیان می کند« و اَن لو استقاموا علي الطريقه لاسقيناهم ماءا غدقا» اگر ملتي بر اين راه اسلام ناب كه صراط مستقيم الهي است استقامت ورزد بي‎ترديد از آب گواراي عزت و سربلندي و رفاه و آسايش نيز نوشانده خواهند شد.

 در طول تاريخ بشريت همیشه اين پايداري و مقاومت بوده كه جواب داده است نه سازش و تسليم.

هر کسی را که تاریخ نمی خواند، اشتباهات تاریخ را دوباره تکرار می کند، پس بیایید تاریخ بخوانیم تا اشتباهات تاریخ در سازش ملت ها با استکبار را تکرار نکنیم.

در جنگ صفين ياران اميرالمومنين بعد از تحمل جنگ سه ماهه به تيرك خيمه معاويه نزديك شده بودند و مالك نزديك بود با چند ضربه كاري ديگر كار معاويه و خاندان ابي سفيان را براي هميشه تمام كند ولي سازشكاران با فشارهاي سياسي و نظامي حضرت را مجبور به پذيرش سازش كردند سرانجام اين سازش بسيار تلخ بود؛ حاكميت 40 ساله آل ابي سفيان و آل مروان بر جان و مال و ناموس آحاد جامعه و قتل عام شيعيان امير المومنين و همه آزادگاني كه با ظلم و بيداد مخالف بودند كه يكي از جلوه‎هاي آن كربلا و عاشورا بود و جلوه ديگر آن ذلت تمام عيار در حكومت حجاج بن يوسف ثقفي بود كه امام حسين(ع) در باره‎اش فرمود شما را از دستمال زنان ذليل‎تر و خوار‎تر خواهد ساخت.

اگر مردم مقاومت كرده بودند ننگين حكومت بني اميه از سر جهان اسلام براي هميشه مرتفع مي‎شد و جهان اسلام طعم شيرين حاكميت عدل علي(ع) را احساس مي‎كرد و تاريخ نيز به گونه ديگري رقم مي‎خورد.

وقتی قیام مختار پیروز شد  سران جنايتكار در كربلا را به سزاي خودشان رساند و حكومتي عادلانه در كوفه تشكيل داد ولي مردم كوفه به دليل سستي و تنبلي و رفاه زدگي و خستگي از جنگ‎هاي طولاني با زبيريان سازش کردند و به هشدارهاي ناصحانه مختار توجه نکردند و در نتيجه همه سازشكاران مانند گوسفندان سر بريده شدند و قيام مختار شكست خورد و دشمن بر جان و مال و ناموس كوفيان مسلط شد.

در عصر حاضر نيز نمونه‎هايي از هزينه‎هاي سازش مانند تابلويي در برابر چشمانمان است.

آقای مصدق با آمریکایی ها سازش و به آن ها اعتماد کرد؛ هزینه و نتیجه این اعتماد شد کودتای 28 مرداد و شکست نهضت ملی نفت؛ مصدق وقتی فهمید سازش هزینه دارد که دیگر دیر شده بود و دستش به آیت الله کاشانی برای اتحاد مجدد بر ضد استکبار نمی رسید.

 نتیجه سازش شاه (ملعون) هم با آمریکا جدا شدن بحرین از ایران شد و دهها نوکری دیگر.

دولت سعودی برای جلب نظر رئیس جمهور جدید آمریکا بیش از 500 میلیارد از بودجه خود را در خدمت آمریکا قرار دهد، بارها و بارها و به طور علنی این سخن را از زبان خود ترامپ و وزرای وی شنیده ایم که «این گاو شیر ده(عربستان) را باید تا آخر دوشید»، عربستان به مستعمره آمریکا بدل شده است.

قذافی، رهبر لیبی برای رضایت آمریکا همه کاری کرد، اما آمریکا بعدها نقشی اساسی در ویرانی لیبی و سرنگونی حکومت قذافی ایفا کرد.

یاسر عرفات از اولین رهبران فلسطین بود که خیلی زود از مبارزه خسته شد و راه سازش با صهیونیستها را پیش گرفت؛ عاقبتش چی شد؟ توسط خود صهیونیست ها با ترور بیولوژیک کشته شد.

ایام محرم نزدیک است عاشورا بزرگ ترین و ماندگار ترین نماد ظلم ستیزی و مقاومت در برابر استکبار و دنیای زر و زور است

عاشورا بزرگترین مکتب انسان ساز است باید تمام عزاداری ها و برگزاری مجالس در محرم با انگیزه درس گرفتن و عبرت گیری از عاشورا باشد.

مجالس عزاداری حسینی ناب ترین فرصت برای انتقال ارزش هاست از آماده ترین زمان ها برای احیای ارزش هاست که در این زمینه روحانی و مداحان و مسئولین هیئت ها نقش اساسی و محوری دارند باید از گنجینه عظیم عاشورا استفاده کرد و به مجالس عزاداری غنا بخشید

در مراسمات عزاداری باید شور با شعور حسینی همراه باشد تنها شور کافی نیست مجالس عزاداری باید معرفت افزا باشد باید در سایه تبیین درست اهداف امام حسین علیه السلام وظیفه امروز خود را بشناسیم به قول استاد مطهری شمر زمان امام حسین علیه السلام مرد باید شمر زمان خود را شناخت ماه محرم فرصت مناسب برای دشمن شناسی و ولی شناسی است باید تمام هیئت های مذهبی روحانی داشته باشند و مادحین اهل بیت در انتخاب اشعار دقت کنند تا بتوانند پیام عاشورا را انتقال دهند. تنها توصیف سیمای حضرت ابوالفضل و حضرت علی الکبر و ... کافی نیست باید توجه کنیم آنچه از حضرت ابوالفضل یک اسطوره ساخته شکل ظاهری حضرت نیست بلکه فضائل آن حضرت مثل ایمان محکم ، بصیرت و شناخت عمیق و پایبندی استوار به حق و ولایت و راه خدا و تسلیم محض در برابر ولایت بود

باید توجه داشته باشیم که عاشورا گوهر نابی است که دشمن در صدد دستبرد زدن به آن است در هر زمان که توانسته با آن مقابله سخت نموده حرم امام حسین علیه السلام را تخریب کرده شخم زده آب بسته و با عزادارانش برخورد کرده و هر وقت چنین قدرتی نداشته تحریف کرده تا عزاداری ها بی محتوا و بی اثر گرددد و امروز دشمن با انواع ترفندها با واردن کردن بدعت ها و خرافات،قمه زنی،دروغها، و استفاده از آهنگ ها و ... می خواهد عزاداریها را بی محتوا سازد.

مشکلات اقتصادی مردم

نمى‏توان اين واقعيت را در جامعه انکار کرد، که مردم در زندگی روزمره با چالش‏هایی مواجه هستند. شاهد افزايش قیمت ها به صورت روزانه افزایش بيكارى و افزایش نرخ تورم به‏دليل  نوسانات ارزى در سطح كشور هستيم.

مسؤولان بايد عزم و اراده جدى براى حل مشكلات داشته باشند. بايد اقدامات اثربخش و مفيد در راستاى حل مشكلات صورت گيرد.

بايد ایجاد ثبات نسبى در اقتصاد در اولویت اين اقدامات قرار گیرد و از اقشار ضعيف و كم‏درآمد حمایت شود.

 مبارزه جدى، علنى، شفاف و اثربخش با مفسدان و محتكران، به‏ويژه آقازاده‏ها و نزديكان به برخى مسؤولان باید در اولویت اقدامات قرار داشته باشد.

مسؤولان اعم از دولت، مجلس و قوه قضائیه باید خود را در برابر مردم پاسخگو بدانند، براى حل معضلات پيش روى مردم چاره‏انديشى كنند

مسؤولان، بايد با مردم در ارتباط باشند پای درد مردم بنشینند و وضعيت موجود، شرايط خطير كشور را براى افكار عمومى تبيين كنند تا از بار روانى حاكم بر جامعه كاسته شود، متأسفانه افكار عمومى به‏جاى آن‏كه تحليل شرايط موجود كشور را از زبان مسؤولان و دلسوزان بشنود اطلاعات خود را از زبان رسانه‏هاى بيگانه، دشمنان و معاندان دريافت مى‏كند. فقط رهبری معظم انقلاب است که بار همه کم‏کاری بخش‏های نظام را بر دوش می‏کشند و مکرر افکارعمومی را نسبت به مسایل توجیه می‏کنند با این به موقع همه هدایت ها و راهکارها را بیان فرمودند و همه تذکرات را مکررا به مسئولین دادند.

مسئولین بیایند با صداقت با مردم صحبت کنند شهامت داشته باشند هر جا کوتاهی و قصوری داشتند بگویند و عذر خواهی و جبران کنند.

قيام خونين 17 شهريور 1357

قيام 17شهريور نقطه عطف در مبارزات ملت مسلمان ايران عليه رژيم پهلوي‏ است. ابعاد عظيم كشتار و سركوب مردم بي‏گناه در اين‏روز باعث شد تا انقلابيون به رهبری حضرت امام در حركت خود مصممم‏تر گردند.

حمايت‏هاي سران آمريكا از رژيم پهلوي در سركوب مبارزين نيز باعث گرديد تا ادعاهاي به ‏اصطلاح حقوق بشری آن‏ها در بين مردم رنگ ببازد و چهره واقعی آنان براي مردم ايران هرچه بيشتر نمايان گردد. در مجموع بايد گفت قيام خونين 17 شهريور عاملي مؤثر در تشديد مبارزات مردمي و تسريع در سقوط رژيم پهلوي به‏شمار مي‏رود.

امام خمينى يك روز پس از 17 شهريور در اعلاميه‏اى در نجف خطاب به ملت ايران، شاه را دستوردهنده اعلان حكومت نظامى و مسؤول مستقيم كشتار مردم دانست و به ارتشيان هشدار دادند تا در كنار ملت قرار گيرند و از همين زمان با تلاش رهبران محلى انقلاب، بسيارى از ارتشيان به ملت پيوستند.

قيام 17 شهريور يك پيام آشكار را به‏دنبال دارد و آن اين‏كه مدل سركوب و قتل عام مردم محکوم به شکست است و هیچ قدرتی در مقابل ارده مردم تاب تحمل ندارد

رحلت آیت الله طالقانی

كارنامه زندگانی حضرت آيت‏الله طالقانى سراسر مبارزه، زندان و تبعيد است. هیچ وقت در مقابل ظلم استبداد آرام نگرفت است. اولین زندانى سياسى  در زمان رضا شاه بود که به جرم دفاع از زن محجبه‏اى كه مأموران رضا شاه به وى توهين كرده، قصد برداشتن چادر وى را داشتند، دستگير و زندانى شد. آيت‏الله طالقانى در همه مراحل انقلاب یار وفادار حضرت امام بود.

 

آمار بازدید

ورود به سایت

اطلاع رسانی

پایگاه اطلاع رسانی نماز جمعه شهر قیدار با راه اندازی وب سایت خبری که مشاهده می نمایید اقدام به نشر معارف دینی و فرهنگی و خطبه های نماز جمعه جهت استفاده عموم مردم مومن و متدین نموده است. امید است مورد بهربرداری و استفاده مفید شما واقع شود.