متن کامل خطبه های نماز جمعه مورخه 26/06/92
جمعه, 17 آبان 1392
همه نماز گزاران عزیز و خودم را به تقوای الهی دعوت می کنم باور به حسابرسی و روز رستاخیز و یاد مرگ عامل بسیار مهم در تقویت تقوای الهی است يَأَيُّهَا النَّاسُ اتَّقُواْ رَبَّكُمْ  إِنَّ زَلْزَلَةَ السَّاعَةِ شىَ‏ْءٌ عَظِيمٌ يَوْمَ تَرَوْنَهَا تَذْهَلُ كُلُّ مُرْضِعَةٍ عَمَّا أَرْضَعَتْ وَ تَضَعُ كُلُّ ذَاتِ حَمْلٍ حَمْلَهَا وَ تَرَى النَّاسَ سُكَارَى‏ وَ مَا هُم بِسُكَارَى‏ وَ لَاكِنَّ عَذَابَ اللَّه... ادامه مطلب...
IMAGE
حضور دانش آموزان در نماز جمعه شهر قیدار
دوشنبه, 30 ارديبهشت 1398
حضور دانش آموزان در نماز جمعه شهر قیدار حضور دانش آموزان مدارس ابتدایی کوثر و علم و دانش شهر قیدار به همراه مربیان آموزشی در نماز جمعه شهر قیدار در مورخه 11/10/97 ./ ادامه مطلب...

اعلانات

کانال تلگرام دفتر امام جمعه خدابنده:

telegram.me/namazjomeqeydar

اوقات شرعی

ذکر روز

حضور دانش آموزان در نماز جمعه شهر قیدار

IMAGE

دوشنبه, 30 ارديبهشت 1398 حضور دانش آموزان در نماز جمعه شهر قیدار حضور دانش آموزان مدارس ابتدایی کوثر و علم و دانش شهر قیدار به همراه مربیان آموزشی در نماز جمعه شهر قیدار در مورخه 11/10/97 ./

دیدار ریاست محترم کمیته امداد با امام جمعه

IMAGE

دوشنبه, 30 ارديبهشت 1398 دیدار ریاست محترم کمیته امداد با امام جمعه شهر قیدار دیدار ریاست محترم کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) شهرستان خدابنده به همراه معاونین با امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی در مورخه 27/10/97 در محل دفتر امام جمعه شهر قیدار ./...

دیدار مدیر کل محترم راهداری با امام جمعه

IMAGE

دوشنبه, 30 ارديبهشت 1398 دیدار مدیر کل محترم راهداری با امام جمعه دیدار مدیر کل محترم راهداری استان زنجان به همراه ریاست محترم راهداری شهرستان خدابنده با امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی در مورخه 25/10/97 در محل دفتر امام جمعه شهر قیدار برگزار گردید./...

جلسه کمیته بانوان

IMAGE

دوشنبه, 30 ارديبهشت 1398 جلسه کمیته بانوان برگزاری جلسه کمیته بانوان در خصوص برنامه ریزی برنامه های دهه فجر و جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور اعضای محترم کمیته بانوان در مورخه 02/10/97 در دفتر امام جمعه شهر قیدار برگزار گردید ./

جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر دی ماه 97

IMAGE

دوشنبه, 30 ارديبهشت 1398 جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر دی ماه97 برگزاری جلسه ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر شهرستان خدابنده با حضور امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی و سایر اعضای محترم شهرستان خدابنده در مورخه  18/10/98 در محل دفتر امام جمعه شهر قیدار برگزار گردید./...

برگزاری طرح اعتلای نماز 97/09/27

IMAGE

دوشنبه, 30 ارديبهشت 1398 برگزاری طرح اعتلای نماز برگزاری طرح اعتلای نماز در مدارس دخترانه شهرستان خدابنده با حضور و سخنرانی امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی و دبیر محترم ستاد اقامه نماز شهرستان خدابنده جناب آقای ابراهیمی به همراه همکاران در مورخه 27/09/97 در مدرسه علم و دانش شهر قیدار برگزار گردید ./  ...

متن کامل خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 97/07/13

متن کامل خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 97/07/13

به امامت امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی

 

دومین ویژگی متقین در خطبه متقین این بود که «ملبسهم الاقتصاد» یعنی متقین در زندگی اهل میانه روی هستند زندگی آنها حد وسط است نه اهل افراطند و نه اهل تفریط

در بحث میانه روی در زندگی نسبت به شرائط زندگانى اجتماعى موجود از جهت زمانى و مكانى، تفاوت دارد یعنی متقی باید در هر زمان و مکانی که زندگی می کند زندگی خود را متناسب با سطح زندگی عمومی مردم قرار دهد در به اندازه مصرف نمودن و كارهاى ديگر، ميانه روى را رعايت نموده از افراط و تفريط مذموم به دور هستند.

روش زندگى امام صادق عليه السلام در اين مورد، گوياى اين حقيقت مى باشد و اينكه زمانها و مكانها در لباس پوشيدن، مستقيما دخالت دارند.

سفيان ثورى آن حضرت را، در حالى كه لباس خوبى به تن داشت ملاقات نمود و گویا این که نقطه ضعفی، در زندگى آن حضرت، پیدا نموده زبان را به اعتراض باز کرد گفت:« و الله ما لبس رسول الله مثل هذا اللباس و لا على و لا احد من آبائك» به خدا سوگند نه پيامبر و نه على احدى از پدرانت همانند لباس تو نپوشيده اند.

فرمود: پيامبر در زمانى كه فقر و ندارى، جامعه را در بر گرفته بود زندگى مى كرد و لباس آن زمان همان بود كه پيامبر و نياكانم پوشيده بودند، اما اگر وضع معیشت مردم بهتر شد يعنى شرايط زندگى عوض شد و فقر و پريشانى، رخت بربست  در چنين زمانى ابرار و نيكوكاران اولى هستند كه از آن، بهره مند شوند، نه فاجران و بدكاران.

امام صادق و مرد صوفى

فرد ديگرى از همين گروه "صوفى مسلكان" به امام صادق عرض كرد:

اصلحك الله، ذكرت ان على بن ابيطالب عليه السلام كان يلبس الخشن، يلبس القميص باربعه دراهم و نرى عليك اللباس الجديد فقال: ان عليا صلوات الله عليه كان يلبس فى زمان لا ينكر و لو لبس مثل ذلك اليوم، لشهر به، فخير لباس كل زمان لباس اهله.  خدا امور تو را اصلاح نمايد، يادآورى كردى كه على بن ابى طالب عليه السلام لباس خشن و زبر مى پوشيد، پيراهنى به قيمت چهار درهم به تن داشت كه نمايانگر اعراض از زخارف دنيا و نشانه ى زهد است، اما مى بينم شما بهترين و نيكوترين لباس پوشيده ايد آيا اين تضاد عملى در سيره ى شما شگفت انگيز نيست؟ «امام صادق عليه السلام فرمود: جدم امير مومنان، در زمانى مى زيست كه با پوشيدن آن لباس، در آن زمان بر او خرده نمى گرفتند و بر وى ايرادى نبود، زيرا شرايط زندگى جامعه ى آن روز، همان نوع لباس را مى پسنديدند و اگر غير از آن لباس "بهتر و با قيمت بيشتر" مى پوشيد، مورد انتقاد قرار مى گرفت و برعكس زمان و شرايط جامعه ى امروز، اين است كه اگر من لباس آن روز جدم عليه السلام را بپوشم، بر من خرده مى گيرند. "امام صادق عليه السلام قاعده ى كلى تطبيق با جامعه را براى وى بيان نموده" و فرمود: بنابراين، بهترين لباس هر زمان، لباس مردم آن زمان است كه با اجتماع مطابقت دارد.

دنياى كنونى شاهد اسراف كارى و تبذير است كه از اسراف بدتر است. اين عدم تعادل و زياده روى در خرج و اقتصاد، جامعه را فرسوده نموده و مشكلات زيادى را به بار مى آورد  که در خطبه های آینده به آن خواهیم پرداخت.

 

خطبه دوم

رزمایش خدمت رسانی بسیج

برگزارى رزمایش خدمت‏رسانى بسیج كه در قالب هفت هزار و چهارده گروه خدمت‏رسان جهادى و در قالب ساخت و تكمیل ۱۹۷۳ پروژه بهداشتى، آموزشى، تولیدى، كشاورزى و فرهنگى صورت‏گرفته، نمایشى از توان‏ بی بدیل سازمان بسیج مستضعفین است كه همه همت و توان خود را مصروف خدمت‏رسانى و گره‏گشایى از مشكلات مردم نموده است.

 مقام معظم رهبری در مورد بسیج فرموده‏اند: « بسیج براى جوانان شورآفرین، براى دوستان امیدآفرین و براى دشمنان بیم‏آفرین است.» پیام نمایش ۱۰۰ هزار نفرى بسیجیان در ورزشگاه آزادى و در حضور فرمانده كل قوا، پیامِ حضور در صحنه براى خدمت‏رسانى به مردم، كمك به دولت براى حل مشكلات جامعه،نمایش وحدت و انسجام ملى، و برای دشمنان داخلی و خارجی هشدار بود اگر دست از پا خطا کنند با خشم بسیج مواجه خواهند شد.

نقطه اوج رزمایش خدمت بسیج با حضور مقام معظم رهبرى در ورزشگاه آزادى در روز پنجشنبه با حضور ۱۰۰ هزار بسیجى حاضر در مانور خدمت برگزار  شد.

رهبر انقلاب روز پنج شنبه اجتماع بزرگ بسیجیان در ورزشگاه یکصد هزار نفری آزادی را یادآور اجتماع عظیم بسیجیان در اواسط دهه ۶۰ دانستند فرمودند: آن اجتماع عظیم به حرکت و پیروزی های بزرگ برای کشور تبدیل شد و ان شاءالله شما جوانان عزیز هم در میدانهای علمی، فعالیت و تحرک اقتصادی، کارآفرینی، تلاش فردی و اجتماعی، شبکه سازی اجتماعی و فرهنگی و نیز حرکتهای لازم آتش به اختیار، موفق و پیروز خواهید شد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در اجتماع عظیم و پرشکوه بسیجیان در ورزشگاه یکصد هزار نفری آزادی با تأکید بر اینکه جوانان، راه حل مشکلات کشور هستند، به ارائه تحلیلی از شرایط حساس کنونی پرداختند و افزودند: امریکایی ها با عربده کشی، بیان سخنان سخیف و تصوراتی واهی درصدد تصویرسازی کاملاً وارونه از قدرت خود و از اوضاع ایران هستند اما مجموعه عظیم جوانان میهن و ملت بزرگ ایران می دانند که باید با ناکام گذاشتن آخرین حربه باقیمانده دشمن یعنی تحریم، سیلی دیگری به امریکا بزنند که ان‌شاءالله خواهند زد.

به در پیش بودن ایام اربعین حسینی اشاره و خاطرنشان کردند: حماسه بزرگ اربعین که با حضور ملت ایران، ملت عراق و مسلمانان دیگر کشورها هر سال تکرار می شود پدیده فوق العاده مهمی است که به فضل الهی و در هنگام نیاز شدید دنیای اسلام شکل گرفته است.

حضرت آیت الله خامنه ای «عظمت ایران، اقتدار جمهوری اسلامی و شکست ناپذیری ملت ایران» را سه واقعیت انکارناپذیر برشمردند و افزودند: اینها رجزخوانی نیست، واقعیاتی است که دشمنان آرزو می کنند ملت ایران آنها را نداند یا مورد غفلت قرار دهد تا درباره اوضاع کشور و توانایی های خود، دچار گمان غلط شود.

حضرت آیت الله خامنه ای، شکست ناپذیری ملت ایران را ناشی از برکت اسلام عزیز دانستند و عرصه نبرد سیاسی و اقتصادی را به جنگ نظامی، تشبیه کردند و «غرور» را آفت پیروزی در همه این عرصه ها خواندند و فرمودند: مغرور شدن، ما را به بی عملی، بی ابتکاری و نداشتن طرح و نقشه می کشاند و موجب پیروزی دشمن می شود.

ایشان بخش مهمی از سخنانشان را به تبیین نقش جوانان در تحولات چهل سال اخیر اختصاص دادند و تأکید  کردند: جوانان عزیز بدانید که شما نوک پیکان حرکت عظیم ملی هستید، شما باید راه را باز کنید. پیران مجرب هم اگر خسته و بی حال و از کار افتاده نباشند، می توانند شما را راهنمایی کنند اما موتور پیش‌برنده این قطار شما جوانان هستید.

رهبر انقلاب اسلامی وجود دهها هزار گروه جهادی جوان در سراسر کشور و خدمات بی پایان آنها به ویژه به طبقات ضعیف را سرمایه ای عظیم دانستند که آینده ای بهتر را مژده می دهد.

حضرت آیت الله خامنه ای جوانان را صاحب کشور خواندند و فرمودند: عده‌ای تصور می کنند که من از انحرافات برخی جوانان مطلع نیستم اما اینگونه جوانان جزو ریزشها هستند که رویش ها بر آنان غلبه دارد و تمجید و تحسین من از جوانان، با اطلاع کافی از اینگونه مسائل صورت می گیرد.

رهبر انقلاب اسلامی گام اول را در پیشرفت کشور ، «درک و احساس وجود و حضور دشمن» دانستند و فرمودند: تا انسان حضور دشمن را حس نکند، سنگر و حفاظ و سلاح لازم تهیه نمی‌کند....البته آن روشنفکر نمای راحت طلب و منافق و ریاکار که اساساً دشمنیِ امریکا را انکار می کند و برای دولت و ملت ایران، نسخه تسلیم در مقابل امریکا  می نویسد، اگر عامل امریکا نباشد، مرد میدانِ پیشرفت کشور نیست.

فرمودند: برخی افراد نِق‌زن می گویند، از امریکا بدگویی نشود تا با ایران دشمنی نکند در حالی‌که کینه آنها فقط از شعار مرگ بر آمریکای ملت ایران نیست، بلکه آنها با اصل اسلام و انقلاب اسلامی مخالفند زیرا از سربلند کردنِ یک قدرت اسلامی بزرگ و انقلابی در منطقه بشدت هراس دارند و بر همین اساس تلاش می کنند تا عناصر قدرت کشور را از بین ببرند.

اخیراً رئیس جمهور امریکا به برخی سران اروپا گفته است اگر تا دو سه ماه صبر کنید کار جمهوری اسلامی ایران تمام است شتر در خواب بیند پنبه دانه!

فرمودند: این خیالات، انسان را به یاد سخنان چهل سال قبل امریکایی‌ها و نوکران آنها در داخل می اندازد که به یکدیگر مژده سرنگونی شش ماهه جمهوری اسلامی را می دادند اما اکنون چهار دهه از عمر نظام اسلامی گذشته است.

ایشان با تأکید بر اینکه عده ای در تلاش برای القای این تفکر به جوانان هستند که هیچ راه حلی جز پناه بردن به دشمن وجود ندارد، گفتند: دشمن می خواهد ملت ایران را به این جمع بندی برساند که در کشور بن بست است و هیچ راهی جز زانو زدن و تسلیم شدن در مقابل امریکا وجود ندارد.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: من صریحاً اعلام می‌کنم، کسانی که در داخل، این فکرِ مطلوب و محبوب دشمن را ترویج می‌کنند، در حال انجام دادن بزرگترین خیانت در حق کشور و ملت هستند. فرمودند: البته این اتفاق نخواهد افتاد و به حولِ قوه الهی و با همراهی مردم و جوانان، تا جان و توان دارم نخواهم گذاشت چنین اتفاقی در کشور بیفتد.

به رهبر عزیزتر از جانمان می گوئیم که ای رهبر آزاده گوش به فرمان توئیم  اگر  لب  تر کنی ما همه آماده ایم تا جان در بدن داریم نخواهیم گذاشت چنین اتفاقی بیفتد.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: اقتصاد ملی کشور می تواند تحریم را شکست دهد و به حول و قوه الهی، تحریم ها را شکست خواهیم داد و شکست تحریم به معنای شکست امریکا است و امریکا باید با این شکست، یک سیلی دیگر از ملت ایران بخورد.

ایشان با اشاره به تلاش دشمن برای اثرگذاری بر افکار عمومی با استفاده از ابزار رسانه گفتند: ابزار رسانه مهم است و اگر دست دشمن باشد، ابزار خطرناکی است که می توان آن را به سلاح شیمیایی در جنگ های نظامی تشبیه کرد ند وخطاب به مسئولین بخش ارتباطات، تأکید نمودند: ... «این مسائل درست توجه کنید و با ایفای جدی وظایف خود، ابزاری نشوید که دشمن راحت بتواند سلاح شیمیایی خود را علیه مردم بکار گیرد.»

ضرورت وحدت، عزم راسخ و احساس قدرت» از نکات پایانی سخنان رهبر انقلاب بود.

حضرت آیت الله خامنه ای قاطعانه تأکید کردند: واقعیات کشور نشان می دهد ملت و نسل جوانش تصمیم گرفته دیگر تحقیر نشود، دنباله رو قدرتهای بیگانه و دشمن نگردد و ایران عزیز را به اوج عزت و افتخار برساند که به فضل الهی، عزم و توانایی این کار را دارد.

هفته نیروی انتظامی

هفته نیروی انتظامی را به سبز پوشان راست قامت این نیرو  تبریک می گویم با وجود توطئه های فراوان دشمنان اسلام و انقلاب، جمهوری اسلامی ایران امن ترین کشور منطقه است و در این جهت مدیون تلاش های شبانه روزی نیروهای مسلح و نیروی انتظامی در مرزها و داخل شهرها هستیم.

بدون تردید بخش مهمی از امنیت امروز جامعه ما از مرزهای طولانی کشور گرفته تا جاده‌ها و شهرها و روستاها، مرهون تلاش‌های شبانه‌روزی نیروی جان برکف انتظامی است که برای تأمین این امر مهم، هر ماه تعدادی از آنان مظلومانه توسط اشرار و گروهک‌های تروریستی به شهادت می‌رسند.

دولت آمریکا از امنیت ایران خشمگین است وهمه باید از این امنیت پایدارپاسداری کنیم

الحمدالله کارنامه نیروی انتظامی در زمینه‌های مختلف درخشان و قابل تقدیر است.

اما گاهی نیروی انتظامی با همه عملکرد خوبی که دارد مورد بی مهری ها قرار می گیرد و عده ای آگاهانه یا نا آگاهانه نیروی انتظامی را تخریب می کنند.

هدف از توطئه تخریب نیروهای خدوم و فداکار انتظامی‌ بی‌ثبات‌سازی محیط داخلی کشور است   دشمنان در تلاش هستند با اجرای سناریوهای مختلف، اقتدار نیروی انتظامی را بشکنند و مأموران ناجا را در برخورد با هنجارشکنی‌ها و قانون‌شکنی‌ها  بی‌تفاوت کنند.

هرگونه تضعیف جایگاه نیروی انتظامی باعث تقویت اراذل و اوباش، قانون‌شکنان، گروهک‌های تروریستی اخلال‌گران اقتصادی و مفسدان فرهنگی و اجتماعی خواهد بود و این بزرگترین خیانت است.

 همکاری و همفکری و مشارکت همه دستگاهها و مردم درامر برقراری امنیت در جامعه از جایگاه کلیدی برخوردار است اگر دستگاهها و مردم با پلیس تعامل و همکاری نداشته باشد پلیس نمی تواند به وظیفه سنگین خود عمل نماید

نام پليس در هرجامعه، به همان اندازه كه براى تبه‏كاران و قانون‏شكنان مایه وحشت است، به همان مقدار هم براى مردمْ آرامش‏ بخش و امید آفرین است.

اساس کار نیروی انتظامی بر سه اصل و رکن  «آگاهى»، «پيش‏گيرى» و «پى‏گيرى» استوار است. اولين قدم برای جلوگيرى از جرم آگاهی است و آگاهی در دو جهت لازم است اول این كه مردم با قوانين و مقررات آشنا شوند دوم این که از تهديدات اخلال‏گران و فرصت‏طلبان و روش‏هاى آنان آگاهى يابند تا در دام‏هاى‏ آنان گرفتار نگردند. اگر آگاهی نباشد پیش گیری امکان پذیر نیست.

گوشمالی گروهک های تروریستی توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

بعد ازحمله تروریستى مزدوران تكفیرى به مردم اهواز در روز شنبه ۳۱شهریور ماه در مراسم رژه که به شهادت و زخمى شدن جمعى از مردم عزیزمان منجر شد، حضرت آیت‏الله خامنه‏اى فرماندهى معظم كل قوا فرمودند: مطمئناً گوشمالى سختى به عوامل این اقدام خواهیم داد. این وعده رهبرى در زمانى كوتاه توسط جان‏بركفان یگان موشكى نیروى هوا فضاى سپاه پاسداران انقلاب اسلامى تحقق یافت در كمتر از ۱۰ روز از حمله تروریستى اهواز، طى عملیاتى با نام «ضربت محرم» با ۶ فروند موشك بالستیك زمین به زمین و چند فروند پهباد، مركز تجمع سران این گروه تروریستى در منطقه بوكمال در شرق فرات در كشور سوریه هدف قرار گرفت.

پاسخ قاطع و سریع موشكى سپاه پاسداران انقلاب اسلامى به عملیات گروهك‏هاى تروریستى در اهواز، نشان داد كه جمهورى اسلامى ایران در رابطه با امنیت ملى خود هیچ گونه مماشاتى صورت نخواهد داد.

 طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب «دوران بزن و در رو تمام شده» ایران توانایى و قدرت دسترسى به دشمنان را در هرنقطه‏اى دارد و هر دشمنى بخواهد كه كوچكترین اقدام علیه كشور صورت دهد، با واكنش سریع و قاطع از سوى ایران مواجه خواهد شد.

این موشك ها از فراز پایگاه‏هاى نیروهاى آمریكایى و فرانسوى عبور كرده است كه این عبور پیامى آشكار براى حامیان تروریست ها آمریکا و اسرائیل و عربستان و امارات  داشت

تشکر از قوه قضائیه

در این روزها شاهد ورود جدى و قاطع دستگاه قضایى به عرصه مقابله با مفسدین و اخلال‏گران اقتصادى بودیم. در این میان خبر دستگیرى و رسیدگى سریع و در نهایت صدور حكم اعدام اخلال‏گران بازار سكه از عنصر اصلى آن با عنوان «سلطان سكه» یادشده است، خبرى بود كه خیلى زود آثار مستقیم خود را در مدیریت وضعیت نامطلوب بازار سكه و ارز گذاشت. از این اقدامات قوه قضائیه تشکر و قدردانی می کنیم از قوه قضائیه می خواهیم که قاطعیت در برخورد با مفسدین‏ تداوم داشته باشد  و   بدون ملاحظه با ریشه‏ها و دانه‏درشت‏ها برخورد کنند و  رسیدگى به پروندهاى فساد اقتصادى را در اولویت قرار دهند./

آمار بازدید

ورود به سایت

اطلاع رسانی

پایگاه اطلاع رسانی نماز جمعه شهر قیدار با راه اندازی وب سایت خبری که مشاهده می نمایید اقدام به نشر معارف دینی و فرهنگی و خطبه های نماز جمعه جهت استفاده عموم مردم مومن و متدین نموده است. امید است مورد بهربرداری و استفاده مفید شما واقع شود.