متن کامل خطبه های نماز جمعه مورخه 26/06/92
جمعه, 17 آبان 1392
همه نماز گزاران عزیز و خودم را به تقوای الهی دعوت می کنم باور به حسابرسی و روز رستاخیز و یاد مرگ عامل بسیار مهم در تقویت تقوای الهی است يَأَيُّهَا النَّاسُ اتَّقُواْ رَبَّكُمْ  إِنَّ زَلْزَلَةَ السَّاعَةِ شىَ‏ْءٌ عَظِيمٌ يَوْمَ تَرَوْنَهَا تَذْهَلُ كُلُّ مُرْضِعَةٍ عَمَّا أَرْضَعَتْ وَ تَضَعُ كُلُّ ذَاتِ حَمْلٍ حَمْلَهَا وَ تَرَى النَّاسَ سُكَارَى‏ وَ مَا هُم بِسُكَارَى‏ وَ لَاكِنَّ عَذَابَ اللَّه... ادامه مطلب...
IMAGE
برنامه اعتلای نماز در مدرسه عصمت شهر قیدار
چهارشنبه, 19 تیر 1398
برنامه اعتلای نماز در مدرسه عصمت شهر قیدار                            برگزاری طرح اعتلای نماز در مدارس دخترانه شهرستان خدابنده با حضور و سخنرانی امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی و دبیر محترم ستاد اقامه نماز شهرستان خدابنده جناب آقای ابراهیمی به همراه همکاران در مورخه 07/11/97 در مدرسه علم و دانش شهر قیدار برگزار گردید ./... ادامه مطلب...

اعلانات

کانال تلگرام دفتر امام جمعه خدابنده:

telegram.me/namazjomeqeydar

اوقات شرعی

ذکر روز

برنامه اعتلای نماز در مدرسه عصمت شهر قیدار

IMAGE

چهارشنبه, 19 تیر 1398 برنامه اعتلای نماز در مدرسه عصمت شهر قیدار                            برگزاری طرح اعتلای نماز در مدارس دخترانه شهرستان خدابنده با حضور و سخنرانی امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی و دبیر محترم ستاد اقامه نماز شهرستان خدابنده جناب آقای ابراهیمی به همراه همکاران در مورخه 07/11/97 در مدرسه علم و دانش شهر قیدار برگزار گردید ./...

برنامه اعتلای نماز مدرسه علم و دانش شهر قیدار

IMAGE

سه شنبه, 07 خرداد 1398 برنامه اعتلای نماز مدرسه علم و دانش شهر قیدار برگزاری طرح اعتلای نماز در مدارس دخترانه شهرستان خدابنده با حضور و سخنرانی امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی و دبیر محترم ستاد اقامه نماز شهرستان خدابنده جناب آقای ابراهیمی به همراه همکاران در مورخه 02/11/97 در مدرسه علم و دانش شهر قیدار برگزار گردید ./...

متن کامل خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 28/10/97

IMAGE

سه شنبه, 07 خرداد 1398   به امامت امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت السلام و المسلمین حاج آقا موسوی خطبه اول بحث در خطبه متقین حضرت امیر المومنین علیه السلام بود که به صفت سوم متقین رسیدیم که «مشیهم التواضع» بود بیان شد که برای ملبس شدن به لباس تواضع لازم است اول بدانیم آیا به بیماری اخلاقی به نام تکبر گرفتار هستیم یا نه برای تشیخیص این امر لازم بود که نشانه های تکبر را بشناسیم که در خطبه گذشته به این نشانه و علائم اشا...

متن کامل خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 14/10/97

IMAGE

سه شنبه, 07 خرداد 1398 متن کامل خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 14/10/97 به امامت امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی خطبه اول بحث در خطبه متقین حضرت امیر المومنین علیه السلام بود که به صفت سوم متقین رسیدیم که «مشیهم التواضع» بود بیان شد که برای ملبس شدن به لباس تواضع لازم است اول بدانیم آیا به بیماری اخلاقی به نام تکبر گرفتار هستیم یا نه برای تشیخیص این امر لازم است که نشانه های تکبر را بشن...

متن کامل خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 97/10/07

IMAGE

سه شنبه, 07 خرداد 1398 متن کامل خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 97/10/07 به امامت امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا بیگدلو بحث در مورد خطبه متقین و اولین ویژگی متقین که منطقهم الصواب است بود و اصلاح زبان را اولین اقدام سالکان الی الله بر شمردیم و به همین مناسبت به برخی از آسیب ها و آفات زبان اشاره کردیم در هفته گذشته شایعه سازی و شایعه پراکنی را به عنوان یکی از خطرناک ترین آفات زبان مورد بررسی ق...

متن کامل خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 97/08/11

متن کامل خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 97/08/11

به امامت امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی

بحث در خطبه متقین حضرت امیر المومنین علیه السلام بود که به دومین ویژگی متقین از نگاه آن حضرت رسیدیم که میانه روی در زندگی بود ملبسهم الاقتصاد به همین مناسبت به بحث اسراف و تبذیر پرداختیم و به دو مورد از آثار فردی اسراف در زندگی اشاره کردیم که بی برکتی و زوال نعمت بود.

سومین اثر فردی زيان‌بار اسراف و ول‌خرجی، ورشكستگی است. خيلی از افراد به خاطر داشتن ثروت زياد دست به انواع ريخت و پاشها و ولخرجی می‏زنند و چون دارای ثروت هستند، ترسی از آينده ندارند، و به ريخت‌و‌پاش خود مغرورانه افتخار می كنند،اما طولی نمی‏كشد كه استخوان‌های آنها زير ضربات سهمگين ورشكستگی مالی خورد شده، به خاك مذلت كشيده می‏شود و مفلس می شوند.

حضرت علی علیه السلام فرمودند: «مَنْ افْتَخَرَ بِالتَّبْذيرِ اِحْتَقَرَ بِالاْفْلاسِ»(تحف العقول، ح ۸۱۴۱)هر كس به ريخت و پاش افتخار كند، با تهيدستی (ورشكستگی) كوچك می‏شود.

چهارمین اثر فردی اسراف و تبذیر فقراست.

حضرت علی علیه السلام فرمودند: «سَبَبُ الْفَقْرِ اَلاِسْراف» (الكافی، ج۴، ص۵۳، ح۸) اسراف سبب فقر است.» امام صادق(ع) به عبيد فرمودند: «يا عُبَیْدُ اِنَّ السَّرَفَ یُورِثُ الْفَقْرَ وَاِنَّ الْقَصْدَ یُورِثُ الْغِنی»؛(همان) ای عبيد! اسراف باعث فقر می‏شود و ميانه‏روی موجب بی‏نيازی می‌شود.

پنجمبن اثر فردب اسراف، نابودی امكانات است. که مولا اميرمؤمنان علی علیه السلام فرمودند: «اَلاْسْرافُ یُفْنی الْجَزيلَ»(غررالحكم، ح۸۱۱۸) اسراف، [امكانات] زياد را نابود می‏سازد. همچنين فرمودند: ««اَلاْسْراف یُفْنی الْكَثيرِ» (همان ح8119) اسراف، [مال] زياد را نابود می‏كند.

خطبه دوم

حماسه پیاده روی اربعین

حیات و بقاى اسلام ناب محمدى(ص) مرهون نهضت عاشورا است و یكى از عوامل مهم در حفظ و تداوم نهضت عاشوراى حسینى، بزرگداشت اربعین است. حركت اربعین در اولین اربعین قیام عاشورا توسط کاروان زینبی و جابر برگزار شد و پس از آن، هر سال مراسم بزرگداشت اربعین عاشوراى امام حسین(ع) به‏عنوان یوم الله، باشكوه و عظمت تمام برگزار مى‏شود و هر سال بر شکوه و عظمت آن افزوده می شود حماسه بزرگ و بی نظیر پیاده روی اربعین به تاریخ نشان داد که مرزهاى عقیدتى بسیار فراتر و مهم‏تر از مرزهاى جغرافیایى هستند. و همین عقیده و اعتقاد است كه بشر را متحد خواهد كرد و جبهه استكبار را به زانو درخواهد آورد.

پیاده‏روى اربعین مانور اقتدار و عظمت شیعیان در دنیاست و هیچ قدرتى جز قدرت سیدالشهدا(ع) و شیعه نمى‏تواند چنین اجتماع بزرگى را رقم بزند و انشاءالله همین ها  طلایه‏دار همان لشكرى خواهند بود كه نبرد آخرالزمانى را رقم خواهند زد. این‏ها همان مستضعفینى هستند كه خدا وعده داده آن‏ها را حاكمان و وارثان زمین قرار بدهد. « وَ نُرِيدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَى الَّذِينَ اسْتُضْعِفُوا فِي الْأَرْضِ وَ نَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَ نَجْعَلَهُمُ الوارثین»

در میان عوامل تأثیرگذار و نقش آفرینان حماسه اربعین، نقش مردم عراق بیش از سایرین مى باشد. لذا مردم عراق شایسته بهترین سپاس‏ها و تشكرها مى‏باشند که با تكریم زائران حسینى، مهمان نوازى، استقبال و پذیرایى‏بى‏منت و خالصانه از آن‏ها جلوه‏هاى زیبایى از گذشت و ایثار را به نمایش گذاشتند كه در هیچ جاى دنیا و در هیچ دین و آیینى نظیر و بدیل ندارد. كسانى‏كه عاشقانه، دلسوزانه و صمیمانه همه دارایى و هستى خود را براى خدمت به عزاداران حسینى به میدان می آورند.

مردم ایران به دلایل زیادى شایسته تقدیر مى‏باشند هم به  خاطرحضور حماسى و با شكوه بیش از دو میلیون نفر كه علی رغم مشكلات فراوان گرانى، معیشتى، ادارى، مسافرتى، بدى آب و هوا و... عازم كربلاى معلى شده بودند هم به خاطر خدمات‏رسانى و پذیرائی از زائران ایرانى و غیرایرانى  در قالب موکب های که در داخل کشور زده بودند و هم پذیرائی و خدامات قابل توجهی که در در داخل کشور عراق به زائران اربعین ارائه می دادند و زحمات زیادى را به جان خریده بودند، به‏ویژه اهالى مهمان نواز و خونگرم استان‏ها و شهرهاى مرزى.

یوم الله 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی

در روز 13 آبان رویدادهائی مهمی به ثبت رسیده که هر کدام سنگ بنای مستحکم و سرفصل مهم و سرنوشت ساز در تاریخ انقلاب اسلامی است 13 آبان 43 تبعید حضرت امام به ترکیه در پی اعلام مخالفت با قانون کاپیتولاسیون 13 آبان 57 شهادت جمع زیادی از دانش آموزان و دانشجویان در مقابل دانشگاه تهران 13 آبان 58 تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام

درخشش 13 آبان به خاطر مقاومت و ایستادگی ملت ایران در برابر آمریکا ست این که ملت ایران توانست ابهت و هیمنه پوشالی آمریکا را زیر پای اقتدار خویش خرد و له کند.

سيزدهم آبان به همه‏ى مستضعفان آموخت كه ديوار ستم، شكستنى است و می توان مستکبران را رهسپار زباله‏دان تاريخ کرد. سیزده آبان آموخت که تنها در برابر «الله» باید كرنش و سجده کرد.

 سيزدهم آبان فرصتی است كه مردم غيور و انقلابى ايران اسلامى فرياد آزادگى و ظلم‏ستيزى و استکبار ستیزی خود را كه از عاشورا گرفته، به گوش جهانيان برسانند و ايستادگى و مقاومت خود را در مقابل استكبار جهانى نشان دهند و از عمق جان اعلام دارند كه فرياد فرزند پيامبر، امام حسين(عليه‏السلام) را كه در صبح عاشورا فرمود: «و عليكم بالصبر و الجهاد» هرگز فراموش نكرده و نخواهند کرد.

شعار «مرگ بر آمريكا» شعارى ملى است كه امروزه زبان مشترک همه ملت‌های ضد استکباری است. ملت ايران در راهپيمايى 13 آبان، شعار مرگ بر آمريكا را محكم‏تر سر خواهند داد تا اميد ملت‏هاى آزاديخواه جهان كه به مقاومت و ايستادگى ملت ايران در برابر استكبار دل بسته‏اند، حفظ شود.

تا زمانی که خوى ظالمانه و مستكبرانه آمريكا،ادامه دارد، ملت شهيدپرور و استكبارستيز و عاشورائی ايران، همچنان آمريكا را شيطان بزرگ و دشمن شماره يك خود و بلكه جامعه بشرى و صلح و امنيت جهانى مى‏داند.وشعار «مرگ بر آمريكا» و «مرگ بر استكبار» همچنان به‏عنوان اصلى‏ترين و مهم‏ترين شعار خواهد بود.

مرگ بر آمريكا يعنى اين‏كه ما ديگر سلطه نمى‏پذيريم و ديگر زير بار سلطه دولت‏هاى استكبارى و هم‏پيمانان‏شان نخواهيم رفت دین ما این اجازه را به ما نمی دهد که زیر بار ظلم و ستم برویم الاسلام یعلو و لا یعلا علیه مکتب عاشورا که ما در آن تربیت یافتیم اجازه ذلت پیذیری و زیر بار استکبار رفتن را به ما نمی دهد.

مرگ بر آمريكا يك شعار نيست بلكه نقشه راه مبارزه با نظام سلطه است. سلاحى برنده و كارآمد است كه تمام مكر و فريب دشمن را از كار انداخته است. اين سلاح بيداركننده تمام مستضعفين عالم است. شعار مرگ بر آمريكا نماد استكبارستيزى ملت ايران است و پاسخ به اقدامات خصمانه آمريكا در طول يك‏صد سال اخير است.

راهپيمايى 13 آبان امسال بايد به نسبت سال‏هاى گذشته، گسترده‏تر و پرشورتر برگزار شود و تمام اقشار كشور بايد در اين راهپيمايى شركت كنند.

پیام راهپيمايى 13 آبان براى آمریکا این است كه بداند جوانان 94 ما پرشورتر از جوانان بهمن 57 در مقابل زياده‏خواهى‏هاى آمريكا ايستاده‏اند و تا زمانى كه آمريكا دست از زياده‏خواهى و حمايت از رژيم صهيونيستى برندارد، ملت ايران همانند گذشته در مقابل آن‏ها خواهد ايستاد.

مطمئن باشید ایالات متحده آمریكا بیشتر كارت‏هاى اصلى بازى خود را در مقابل ایران شامل تهدید نظامى، تحریم‏هاى فلج‏كننده و فشارهاى رسانه‏اى هزینه كرده و دیگر كارت‏هاى بازى جدى نظامى و غیرنظامى در برابر ایران ندارد.

مخالفین مبارزه با استکبار جهانی

در مقابل دكترین استكبار ستیزى حضرت امام(ره) که برگرفته از فرهنگ قرآن و سخنان  و سیره معصومین و به ویژه فرهنگ عاشوراست جبهه دیگرى وجود داردكه به‏طور كامل با استکبار ستیزی مخالف است. که این ها خود چند گروهند

گروه اول خود فروخته گان هستند دوستان اردوگاه استكبار و ایادى و دست‏نشانده‏ها و نفوذى‏هاى ایشان در كشور هستند.

دسته دیگر  غربزدگان و لیبرال‏ها  که اغلب دانش آموختگانى بودند كه دوران تحصیل خود را در فرنگ گذرانده و شیفته حكومت لیبرالیستى غرب شدند و نگاه منفى به غرب و استكبار جهانى نداشتند. این افراد كه خود را در پس عنوان فریب دهنده‏اى چون ملى‏گرایى پنهان كرده بودند حضرت امام(ره) درباره سرانجام سپردن امور كشور به این جریان سیاسى مى‏فرمایند: «من به‏صراحت مى‏گویم ملى‏گراها اگر بودند، به راحتى در مشكلات و سختى‏ها و تنگناها دست ذلت و سازش به طرف دشمنان دراز مى‏كردند؛ و براى این‏كه خود را از فشارهاى روزمره سیاسى برهانند، همه كاسه‏هاى صبر و مقاومت را یكجا مى‏شكستند و به همه میثاق‏ها و تعهدات ملى و میهنى ادعایى خود پشت پا مى‏زدند.» (صحیفه امام، ج ۲۱، ص ۹۸، ۲۹/۴/۱۳۶۷)

‏دسته دیگرى مرعوبین و عافیت‏طلبان كه از همان ابتدا در جبهه مخالفین مبارزه با استكبار جهانى قرار داشتند، عافیت طلبانى بودند كه از هرگونه مبارزه و تحمل سختى ابا داشته و آن چنان مقهور قدرت نظامى استكبار جهانى بودند كه از هرگونه مقاومت و مبارزه‏اى گریخته و دیگران را نیز به تسلیم و وادادگى دعوت مى‏كردند

‏دسته سوم تجدیدنظرطلبان  كسانى بودند كه از ابتدا جزو مخالفین نبودند، بلكه بلعكس از حامیان و موافقان استكبارستیزى به‏حساب مى‏آمدند. بخشى از ایشان خود جزو كسانى بودندكه روزگارى نه چندان دور ازدیوارهاى سفارت آمریكا بالا رفته و خود را صاحبان حماسه انقلاب دوم مى‏دانستند. اما سیر تغییرات و تحولات این جریان به‏نحوى شكل گرفت، كه این جریان به‏تدریج دچار استحاله شده و به صف مخالفین دكترین استكبارستیزى پیوستند

8 آبان روز پدافند غیر عامل

پدافند غیرعامل نوعی دفاع غیر نظامی است و به مجموعه اقداماتی اطلاق می‌گردد که با بکارگیری آن می‌توان از وارد شدن خسارات مالی به تجهیزات و تاسیسات حیاتی و حساس نظامی و غیرنظامی و تلفات انسانی جلوگیری نموده و یا میزان این خسارات و تلفات را به حداقل ممکن کاهش داد. غیرعامل به معنای کاهش آسیب‌پذیری در هنگام بحران، بدون استفاده از اقدامات نظامی و صرفا با بهره‌گیری از فعالیت‌های غیرنظامی، فنی و مدیریتی است. در پدافند غیرعامل تمام نهادها، نیروها، سازمان‌ها، صنایع و حتی مردم عادی  نقش موثری ایفا می کنند.

پدافند غیرعامل هم یعنی مقاومت در برابر دشمن و دفاع از همه چیز در برابر همه چیز دشمن؛ در حقیقت پدافند غیرعامل یعنی صیانت از مردم در برابر دشمن.

هدف اصلی سازمان پدافند غیر عامل حفاظت ، حراست و صیانت از مردم و زیر ساخت ها و سرمایه های کشور است در برابر دشمن د ر برابر حوادث.

مصون‌سازی جامعه و پیکره کشور در برابر هر نوع تهدید  یک امر بسیار مهمی است که این وظیفه مهم بر عهده سازمان پدافند غیرعامل گذاشته شده است که باید تهدیدات متوجه پیکره کشور و جامعه و مردم را در درجه اول شناسایی کند، بعد از تشخیص آنها را کنترل کرده و با آنها مقابله کند.

جمعه              14 آبان          روز فرهنگ عمومى‏                                    

امروزه فرهنگ و اهمیت آن بر هیچ کس پوشیده نیست فرهنگ یک کشور مثل هوا ست که اگر آلوده باشد حیات انسانیت را به خطر می اندازد فرهنگ  مبدأ خوشبختيها و بدبختيهای یک جامعه است اگر فرهنگْ صالح باشد، کسانی که در آن فرهنگ تربيت مى‏شوند صالح تربیت می شوند در یک فرهنگ انقلابی انسان های انقلابی تربیت می شوند و اگر فرهنگ ناصالح باشد افراد ناصالح تربیبت می شوند یک فرهنگ استعمارى، جوان استعمارى تربیت می کند. راه اصلاح مملکت از مسیر اصلاح فرهنگ میسر است .

شوراى عالى انقلاب فرهنگى، به عنوان اتاق فکر و فرمان فرهنگ است باید بيماريهاى فرهنگىِ امروز كشور ما را بشناسد و شناسائی کند و به صورت تخصصی راه علاج برای بيماريها پیدا کند و به دستگاههاى گوناگون ابلاغ نماید و پیگیری کند.

رحلت نبی مکرم اسلام شهادت امام حسن مجتبی و امام رضا علیه السلام

آشنایی و بازخوانی روش و آداب زندگی و خلق و خوی پیامبر اعظم (ص) و ائمه اطهار علیهم السلام یکی از ضروریات عصر ماست رسول خدا(ص) والاترین الگوی کمالات انسانی عالی ترین نمونه تربیت و اخلاق اسلامی است که قرآن کریم می فرماید:«و لکم فی رسول الله اسوه حسنه»

تمام مشکلات جامعه و جهان اسلام به خاطر دوری از سیره و سبک زندگی پیامبر اکرم و ائمه اطهار علیهم السلام است  همه باید بازگشت کنند به سیره نبوی، که بازگشت به سیره نبوی، بازگشت به حریت ، عزت و سعادت است و همه رقیت ها ، ذلت ها و شقاوت ها ناشی از دور شدن از آن سرچشمه ی زلال است .

تنها نسخه درمان دردها و مشکلات امروز مسلمانان، بازخوانی سیره واقعی پیامبر(ص) است.

بزرگترین مشکل جهان اسلام همین به تعبیر حضرت امام اسلام آمریکایی است که مصداق کامل آن اسلام عربستانی است که در خدمت و ابزار دست استکبار آمریکا و اسرائیل می باشد.

وقتی جبهه استکبار  از اجراى نقشه مرموز و شوم خاورميانه جديد با  تجزيه كشورهاى اسلامى منطقه و  جنگهاى نيابتى و شعله ور ساختن آتش فتنه داعش و تكفير  و طرح رفراندم استقلال اقليم كردى در عراق ناکام ماند آمریکا و رژیم صهیونیستی  با محوريت رژيم وهابى آل سعود، توطئه گسترده‏ترى را علیه جمهوری اسلامی آغاز نمودند و هر روز اتهامات واهى عليه جمهورى اسلامى ايران، طرح می کنند.توطئه جديد، رسماً با دخالت مستقيم عربستان در كشور لبنان و فراخوان مرموز نخست‏وزير آن كشور به قصد ايجاد تنش و به‏هم زدن انسجام داخلى لبنان و در نهايت تضعيف پايگاه مردمى حزب‏الله كليد خورد.

ولی ما اعلام می کنیم  عربستان سعودی کوچکتر از آن است که ما را تهدید عربستان بازنده به تمام  معنا در منطقه است این قتل عام مردم یمن و فاجعه انسانی درست کردن در یمن نشانه استیصال و ناتوانی رژیم آل سعود است.عربستان خیلی کوچکترین از آن است که حریف ایران باشد ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست    عرض خود می بری و زحمت ما می داری.

آمار بازدید

ورود به سایت

اطلاع رسانی

پایگاه اطلاع رسانی نماز جمعه شهر قیدار با راه اندازی وب سایت خبری که مشاهده می نمایید اقدام به نشر معارف دینی و فرهنگی و خطبه های نماز جمعه جهت استفاده عموم مردم مومن و متدین نموده است. امید است مورد بهربرداری و استفاده مفید شما واقع شود.