متن کامل خطبه های نماز جمعه مورخه 26/06/92
جمعه, 17 آبان 1392
همه نماز گزاران عزیز و خودم را به تقوای الهی دعوت می کنم باور به حسابرسی و روز رستاخیز و یاد مرگ عامل بسیار مهم در تقویت تقوای الهی است يَأَيُّهَا النَّاسُ اتَّقُواْ رَبَّكُمْ  إِنَّ زَلْزَلَةَ السَّاعَةِ شىَ‏ْءٌ عَظِيمٌ يَوْمَ تَرَوْنَهَا تَذْهَلُ كُلُّ مُرْضِعَةٍ عَمَّا أَرْضَعَتْ وَ تَضَعُ كُلُّ ذَاتِ حَمْلٍ حَمْلَهَا وَ تَرَى النَّاسَ سُكَارَى‏ وَ مَا هُم بِسُكَارَى‏ وَ لَاكِنَّ عَذَابَ اللَّه... ادامه مطلب...
IMAGE
برنامه اعتلای نماز در مدرسه عصمت شهر قیدار
چهارشنبه, 19 تیر 1398
برنامه اعتلای نماز در مدرسه عصمت شهر قیدار                            برگزاری طرح اعتلای نماز در مدارس دخترانه شهرستان خدابنده با حضور و سخنرانی امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی و دبیر محترم ستاد اقامه نماز شهرستان خدابنده جناب آقای ابراهیمی به همراه همکاران در مورخه 07/11/97 در مدرسه علم و دانش شهر قیدار برگزار گردید ./... ادامه مطلب...

اعلانات

کانال تلگرام دفتر امام جمعه خدابنده:

telegram.me/namazjomeqeydar

اوقات شرعی

ذکر روز

برنامه اعتلای نماز در مدرسه عصمت شهر قیدار

IMAGE

چهارشنبه, 19 تیر 1398 برنامه اعتلای نماز در مدرسه عصمت شهر قیدار                            برگزاری طرح اعتلای نماز در مدارس دخترانه شهرستان خدابنده با حضور و سخنرانی امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی و دبیر محترم ستاد اقامه نماز شهرستان خدابنده جناب آقای ابراهیمی به همراه همکاران در مورخه 07/11/97 در مدرسه علم و دانش شهر قیدار برگزار گردید ./...

برنامه اعتلای نماز مدرسه علم و دانش شهر قیدار

IMAGE

سه شنبه, 07 خرداد 1398 برنامه اعتلای نماز مدرسه علم و دانش شهر قیدار برگزاری طرح اعتلای نماز در مدارس دخترانه شهرستان خدابنده با حضور و سخنرانی امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی و دبیر محترم ستاد اقامه نماز شهرستان خدابنده جناب آقای ابراهیمی به همراه همکاران در مورخه 02/11/97 در مدرسه علم و دانش شهر قیدار برگزار گردید ./...

متن کامل خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 28/10/97

IMAGE

سه شنبه, 07 خرداد 1398   به امامت امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت السلام و المسلمین حاج آقا موسوی خطبه اول بحث در خطبه متقین حضرت امیر المومنین علیه السلام بود که به صفت سوم متقین رسیدیم که «مشیهم التواضع» بود بیان شد که برای ملبس شدن به لباس تواضع لازم است اول بدانیم آیا به بیماری اخلاقی به نام تکبر گرفتار هستیم یا نه برای تشیخیص این امر لازم بود که نشانه های تکبر را بشناسیم که در خطبه گذشته به این نشانه و علائم اشا...

متن کامل خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 14/10/97

IMAGE

سه شنبه, 07 خرداد 1398 متن کامل خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 14/10/97 به امامت امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی خطبه اول بحث در خطبه متقین حضرت امیر المومنین علیه السلام بود که به صفت سوم متقین رسیدیم که «مشیهم التواضع» بود بیان شد که برای ملبس شدن به لباس تواضع لازم است اول بدانیم آیا به بیماری اخلاقی به نام تکبر گرفتار هستیم یا نه برای تشیخیص این امر لازم است که نشانه های تکبر را بشن...

متن کامل خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 97/10/07

IMAGE

سه شنبه, 07 خرداد 1398 متن کامل خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 97/10/07 به امامت امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا بیگدلو بحث در مورد خطبه متقین و اولین ویژگی متقین که منطقهم الصواب است بود و اصلاح زبان را اولین اقدام سالکان الی الله بر شمردیم و به همین مناسبت به برخی از آسیب ها و آفات زبان اشاره کردیم در هفته گذشته شایعه سازی و شایعه پراکنی را به عنوان یکی از خطرناک ترین آفات زبان مورد بررسی ق...

متن کامل خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 97/08/18

متن کامل خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 97/08/18

به امامت امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی

 

بحث در ادامه ویژگی های متقین است که گفتیم متقین در زندگی اهل میانه روی هستند و اسراف و تبذیر نمی کنند و آثار و تبعات اسراف در جامعه را با استفاده از روایات معصومین علیهم السلام بیان می کردم که پنج اثر زیانبار را در خطبه های گذشته بیان نمودم که عبارت بود از كم بركتی، زوال نعمت، ورشكستگی (افلاس)، فقر، نابودی امكانات .

ششمین اثر زیانبار اسراف بخل است در روايتی از پيامبر اكرم(ص) ولخرجی و افراط در مصرف، يكی از آفت‌های اين فضيلت اخلاقی بيان شده است: «آفةُ الْجُودِ اَلسَّرْفُ»( غرر الحکم، ح۸۲۲۶)  همچنين، «آفةُ الجُودِ التَّبذير» (همان، ح۸۶۲۶).

اسراف آفت سخاوت است. يعنی، اسراف و تبذير فرد باعث می‏شود كه نتواند جود و بخشش داشته باشد و به اين صفت اخلاقی عمل كند.

هفتمین اثر اسراف وزیاده روی درمصرف بيماری های جسمی است امروزه پژوهش‌های دانشمندان به اين نتيجه رسيده كه سرچشمه بسياری از بيماری‌ها، غذاهای اضافی است كه به صورت جذب نشده در بدن باقی می‏ماند. اين مواد اضافی هم بار سنگينی برای قلب و ساير دستگاه‌های بدن است و هم منبع آماده‏ای برای انواع عفونت‌ها و بيماری‌ها است عامل اصلی تشكيل اين مواد مزاحم، اسراف و زياده‏روی در تغذيه و به اصطلاح «پرخوری» است و برای جلوگيری از آن راهی جز رعايت اعتدال در غذا نيست(تفسير نمونه، ج۶، ص۱۵۲)

علی بن حسين واقد در جواب طبيب مسيحی كه پرسيد: در كتاب شما چيزی از علم طب نيست، در حالی‌كه علم دو تاست، علم پزشكی و علم اديان. گفت: خداوند تمام پزشكی را در نصف آيه جمع كرده است«كُلُوا وَاشْرَبُوا وَلا تُسْرِفوا»(اعراف/۳۱) بخوريد و بياشاميد ولی اسراف نكنيد. و پيامبر ما تمام پزشكی را در يك جمله خلاصه كردند و فرمودند: «اَلْمِعْدة بَیْتُ كُلّ داءٍ وَالْحِمْیَةُ رأْسُ كُلّ دَواءٍ» (مجمع‌البيان فی تفسير‌القرآن، ج ۲، ص۴۱۲ ؛ نهج‌الفصاحة، ج۲، ص۳۲۰، ح۱۹۱۱) معده خانه هر بيماری و پرهيز برترين داروست.» طبيب مسيحی گفت: قرآن و پيامبر(ص) شما چيزی از پزشكی برای جالينوس باقی نگذاشته‏اند. (همان)

هشتمین اثر اسراف و تبذیر محروميت از هدايت است خدای متعال همواره درهای رحمتش را به روی بندگان گشوده و با ارسال پيامبران، همگان را برای رسيدن به كمال و قرب الهی فراخوانده است، اما گاه عواملی باعث انسان از هدايت الهی محروم بماند. يكی از اين عوامل ، اسراف و تبذير است. قرآن كريم درباره اسراف كاران و كسانی كه در معصيت و گناه پا را از حد فراتر نهاده‏اند می‏فرمايد: «اِنَّ اللّه‏ لایَهْدی مَنْ هُوَ مُسْرِفٌ كَذّاب»؛ (غافر/ ۲۸ ) «خدا كسی را كه افراط كار دروغ زن باشد، هدايت نمی‏كند.»

خطبه دوم

مردم سرافراز و همیشه شهرستان خدابنده همگام با مردم عزیز ایران  با حضور گسترده و پرشور خود در راهپیمایی روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، گامی بزرگ در بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برداشتند و برگ زرین دیگری از عزم الهی، غیرت دینی و غرور ملی خویش بر برگ های زرین انقلاب  افزودند و تبعیت محض خود را از مقتدای عظیم‌الشان امت اسلامی حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای (مدظله العالی) و پایبندی تا پای جان به آرمان های معمار کبیر انقلاب، احیاگر اسلام ناب محمدی، حضرت امام خمینی(ره) را به جهانیان اعلام کردند.

حضور مردم به ویژه دانش آموزان و دانشجویان و فریادهای رسای «هیهات من الذله» «مرگ بر آمریکا » و«مرگ بر اسراییل » در راهپیمایی این روز تاریخ ساز و فراموش ناشدنی ، نماد خشم مقدس و انقلابی ملت در مبارزه با استکبار جهانی بود و« نه » بزرگی به امریکای جهانخوار ، این دشمن شماره یک بشریت بود.

این حضور آگاهانه نمایش عظیمی از اتحاد و انسجام اقشار مختلف مردم در برابر زیاده خواهی های استکبار و ایادی مزدور بود که اقتدار و عظمت ملی ایرانیان و موقعیت شناسی و لحظه شناسی ، بصیرت و آگاهی بالای ملت در استکبار شناسی،  استکبار ستیزی را به نمایش گذاشت.

حضور پرشور و نشاط جوانان و نوجوانان در صف اول راهپیمایی یوم‌الله ۱۳ آبان سال‌جاری نشان از روحیۀ انقلابی و ارادۀ آهنین نسل جوان انقلاب اسلامی در مبارزه با استکبار جهانی دارد که درس غیرت و رشادت را در مکتب حضرت اباعبدالله الحسین فراگرفته‌اند و با فریاد «هیهات منا الذله» اثبات کردند که همچون حضرت علی اکبر(ع) و حضرت قاسم سرسپرده راه امام حسین علیه السلام هستند و هرگز تن به ذلت نخواهند داد.

از حضور دشمن‌شکن، مقتدرانه ، گسترده و هوشمندانه مردم همیشه در صحنه ایران، استان به ویژه شهرستان خدابنده در راهپیمایی شکوهمند یوم‌الله 13 آبان تشکر می کنم و از تمامی مسئولان ، عوامل اجرایی و دست‌اندرکاران امر برگزاری مراسم یوم الله 13 آبان و به صورت کلی از همه کسانی که زمینۀ آفرینش این حماسۀ بزرگ را فراهم آوردند صمیمانه قدردانی و سپاسگذاری می کنم و از درگاه خداوند منان تداوم انقلاب اسلامی و سربلندی ایران اسلامی را مسئلت می‌نمایم.

 بر خود لازم می دانم از اصحاب محترم رسانه ، به ویژه صدا و سیمای مرکز  زنجان که در آگاه‌سازی و روشنگری افکار عمومی و ترغیب مردم به حضور در مراسم 13 آبان و انعکاس مناسب اخبار و به‌نمایش ‌درآوردن گوشه‌هایی  از حماسه سازی های مردم این استان غیور نقش اساسی ایفا کردند صمیمانه تشکر می کنم

فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع دانش آموزان در آستانه 13 آبان

در آستانه‏ى روز مبارزه با استكبار جهانى؛ ، طبق سنت حسنه‏ى هرساله، دانشجویان، دانش‏آموزان و جوانان سراسر كشور با رهبر معظم انقلاب دیدار کردند در ماه‏هاى اخیر دیدارهاى متعددى از سوى معظم له با جوانان از اقشار های مختلف، برگزار شده است كه همگى این دیدارها و فرمایشات مقام معظم رهبری حاکی از یک مسئله بسیار مهم و قابل توجه است و آن این که مقام معظم رهبری ظرفیت و توانى در جوانان سراغ دارند که می تواند مسائل و مشکلات کشور حل کند و موجب پیشرفت و شكوفایى ایران اسلامى شود.

مقام معظم رهبرى به‏ عنوان یک پدرى دلسوز قصد دارد با هدایت و تربیت، نسل جوان انقلاب را به سمتى سوق دهند كه استعدادها و توانایى‏هاى آنها شكوفا گردد.

مقام معظم رهبری در این دیدار ابتدا به بحث پیاده روی اربعین اشاره کردند و فرمودند: اربعین به‏عنوان پدیده‏ى غیر قابل توصیف، رزمایش عظیم، شگفتى ساز و فوق‏العاده‏اى كه در دنیا نظیر ندارد توصیف کردند و به كسانى‏كه توفیق شركت در این سفر عاشقانه و مخلصانه را پیدا كردند تبریک گفتند. و از مردم و دولت عراق كه با تلاش، میهماندارى و محبّت زمینه این مراسم را فراهم كردند تشکر و قدردانی نمودند و فرمودند: واقعیت حركت اربعین  چیزى جز عشق، جز ایمان، جز جوشندگیِ خونِ شهیدانِ والامقام نیست و روزبه‏روز هم بهتر، قوى تر، پخته‏تر و جاافتاده‏تر برگزار خواهد شد و غرب هم از آن ضربه خواهد خورد.

سیزدهم آبان، تبلور چالش میان ایران و آمریكاست و ۴۰ سال است که چالش میان ایران اسلامى و آمریكا ادامه دارد و انواع و اقسام تحرّكات هم از سوى دشمن در این چهل سال اتّفاق افتاده است. اقدامات نظامى؛ جنگ اقتصادى، جنگ رسانه‏اى

مقام معظم رهبری به بیان دلایل مغلوب شدن آمریكا در چالش‏۴۰ ساله با ایران‏ پرداختند:

در این چالشِ چهل‏ساله، طرفى كه مغلوب شده آمریكا است، طرفى كه پیروز شده جمهورى اسلامى است؛ این حقیقتِ بسیار مهمّى است. دلیل بر این‏كه آمریكا مغلوب شده چیست؟ دلیلش این است كه حمله را او شروع كرده، كارهاى فسادانگیز را او انجام داده، تحریم را او كرده، حمله‏ى نظامى را در واقع او كرده، امّا به مقاصد خودش نرسیده؛ این دلیل شكست آمریكا است.

دومین دلیل : هدفش از تحریم، فلج كردن و عقب نگه داشتن كشور بود. تحریم را براى این انجام داد كه بلكه اقتصاد را فلج كند، كشور را فلج كند و عقب نگه دارد؛ نتیجه چه شده؟ نتیجه این شده كه حركت به سمت خودكفایى در كشور سرعت گرفته.

سومین دلیل: قدرت آمریكا و اقتدار و هیمنه‏ى آمریكا در دنیا رو به افول و رو به زوال است؛ آمریكاى امروز از آمریكاى چهل سال قبل كه انقلاب پیروز شد، بمراتب ضعیف‏تر است؛ قدرت آمریكا رو به افول است؛ نكته‏ى مهم این است.

چهارمین دلیل: فرسوده شدن و از بین رفتن قدرت نرم آمریكا. قدرت نرم چیست؟ قدرت نرم این است كه یك دولتى بتواند خواسته‏ى خود و نظر خود و عقیده‏ى خود را به اطراف بقبولاند و آن‏ها را اقناع كند؛ این‏قدرت در آمریكا امروز رو به ضعف كامل و رو به فرسودگى كامل است؛

پنجمین دلیل: قدرت سخت آمریكا هم بشدّت ضربه دیده. قدرت سخت، یعنى قدرت نظامى گرى، قدرت اقتصاد؛ این‏ها قدرت سخت است. بله، ابزار نظامى دارند، امّا نیروى انسانیِ نظامیِ آمریكا بشدّت افسرده، سردرگم، سرگشته، مردّد [است‏].

ششمین دلیل بر شکست آمریکا : اقتصادشان هم همین‏جور. آمریكا امروز پانزده تریلیون دلار بدهكار است؛ رقم، رقمى افسانه‏اى است؛ پانزده تریلیون دلار بدهكارى آمریكا است! قریب به هشتصد میلیارد دلار كسر بودجه‏ى آمریكا است در همین سال جارى؛ یعنى این‏ها درواقع عقب‏ماندگى‏هاى اقتصادى است.

هفتمین دلیل بر شکست آمریکا: افول قدرت منطقه‏اى آمریكا. آن كه زنده است، ملّت‏هاى منطقه‏اند؛  آمریكا در منطقه‏ى خودش هم رو به افول است، چه برسد در اینجا.

فرمودند اما در مقابل جمهوری اسلامی  در طول این چهل سال مرتّباً جلو رفته،  پیشرفت كرده، قوى شده؛ ما یك حركت جدّیِ استقلالِ صنعتی و استقلال سیاسی را در كشورمان شاهدیم.

در ادامه مقام معظم رهبری چندین سفارش به دانش آموزان‏ فرمودند:

سفارش اوّل: فراموش نکردن دشمنیِ با آمریكا و فریب لبخند دروغین و فضاحت‏بار دشمن را نخوردن.

سفارش دوّم: تبلیغ و ترویج نظریّه‏ى مقاومت در مقابلِ دشمنِ قوى پنجه .

سفارش سوّم:جوان‏ها در قبال مسأله‏ى پیشرفت كشور خود را مسؤول بدانید.

سفارش چهارم: نیاز اصلى كشور هم عبارت است از همّت بلند شما. شما جوان‏ها باید همّت كنید، همّت بلند داشته باشید، تلاش كنید، كار كنید، ترس را كنار بگذارید، تنبلى را كنار بگذارید، ابتكار را سرلوحه‏ى كار خودتان قرار بدهید، نوآورى را وظیفه‏ى بزرگ خودتان بدانید؛ البتّه با غیرت ملّى، تعصّب ملّى؛ این‏ها چیزهایى است كه براى كشور ما، براى جوان‏هاى ما لازم است؛ در همه‏ى زمینه‏ها؛ یك مجموعه‏ى پُرنشاط، مجموعه‏ى فعّال و متحرّك.

امروز به حول قوه الهی نظم نوین ادعایى آمریكا به‏دلیل ضعف نظامى و اقتصادى این كشور در حال فروپاشى است. ترامپ در ظاهر شعار بازگرداندن قدرت آمریكا را سر مى‏دهد، اما او نه تنها در حل مشكلات بنیادین آمریكا، نا کام است هر روز بر مشکلات و  دشوارى‏هاى این كشور در عرصه جهانى می افزاید و بر افول نابودی و اضمحلال  این كشور را تسریع می کند.

آمریکا امروز چنان عاجز و زبون و ناتوان گشته که در تحریم های اخیر خود کشتی لانچی غرق شده و بانکی که اصلا وجود خارجی ندارد را در فهرست های تحریمی خود قرار داده لیست خود بالا ببرد و جنگ روانی ایجاد کند.

برژینسكى مشاور امنیتى اسبق كاخ سفید می گوید: «احساس من در باره آمریكا این است كه این كشور، در حال افول نیست، بلكه در حال فروپاشى است و توانائى خود را براى مقابله با چالش‏هاى داخل و خارج از دست داده است.»

امروز به حول قوه الهی ائتلاف سه‏گانه میان اسرائیل، عربستان و آمریكا به‏طرز فاجعه‏بارى در تمامى جبهه‏ها چه در مقابل لبنان، سوریه و عراق و چه در مقابل ایران و یمن شكست خورده است.»

روز كتاب و كتابخوانى (آغاز هفته كتاب) 24 آبان

تاریخ شیعه سرشار از افتخاراتی است که به دست عالمان ربانی و متعهد به وجود آمده است یکی از موثرترین  این علما که درخشش ویژه ای دارد حضرت علامه طباطبائی است که هنوز هم پرچم دار عرصه های علمی و فکری و فرهنگی جهان تشیع در عصر حاضر است این عالم سترگ الهی با دو بال قرآن و عترت و عقل پرواز کرد و در طول حیات پر خیر و برکت خود همواره درخدمت مردم و فرهنگ تشیع بود و در این راه هیچگاه احساس خستگی نکرد. تفسیر گرانسنگ المیزان و کتابه های بدایه الحکمه و نهایه الحکمه و اصول فلسفه و روش رئالیسم از آثار ارزشمند این عالم بزرگ الهی است.

زمانی که در دهه های 20 و 30 افکار الحادی به جهان اسلام هجوم آورد سلاح قلم را در دست گرفت و با آنها به مبارزه برخاست و پوچی فلسفه مادی را آشکار ساخت و از نفوذ ان ها جلوگیری نمود.

روز رحلت این عالم متاله روز کتابخوانی نامذاری شده است کتابخوانی باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود و نیازهای ضروری افراد تبدیل شود مثل خوردن و خوابیدن در زندگی مردم وارد شود. به تعبیر مقام معظم رهبری يكي از بدترين و پرخسارت‏ترين تنبلي‏ها، تنبلي در خواندن كتاب است. هرچه هم انسان به اين تنبلي ميدان بدهد، بيشتر مي‏شود

محیط جامعه اسلامی باید مثل یک مدرسه ،محیط تعلیم و تعلم باشد هر کس در هر مرحله ای که هست در حال یاد دادن و یادگیری باشد چون یاد گیری حد و مرزی ندارد.

در کنار این امر باید مسئولین امر توجه داشته باشند که کتاب خوب تولید شود کتاب غذای روح انسان است باید مواظب باشند غذای آلوده و مسموم به خورد جامعه داده نشود قرآن کریم دستور می دهد که در غذای خود دقت باید کرد «فلینظر الانسان الی طعامه» امام باقر علیه السلام در ذیل این آیه شریفه می فرمایند ای علمه ممن یأخذه یعنی باید دقت کند که علمش را از کی اخذ می کند.

پس باید مواظب بود غذای مسموم خطرناک گندیده با رنگ آمیزی های خیلی خوب به  خورد مردم ندهند همانگونه که بهداشت و اماکن اگر ببیند غذای فاسد به مردم فروخته می شود با آن مقابله می کنند با کتب ضاله و انحرافی که با دین و  اعتقاد مردم بازی می کند باید مقابله نمود. در زمينه توليد و چاپ كتاب، بى‏مبالاتى جایز نیست. وظيفه دولت، وظيفه وزارت ارشاد است که اجازه ندهد کتابی را که  گمراه‏كننده و فاسدكننده است، وارد بازار و جامعه شود.

-هفته وقف

وقف یک سنت حسنه ای است که به اشکال مختلف در تاریخ بشر وجود داشته و اسلام ان را با تأکیدات فراوان در مسیری روشن و هدفدار قرار داد.

يكى از بارزترين مصداق هاى تزكيه ، صدقه است و كاملترين مصداق صدقه ، وقف است كه به واسطه آن ، اصل مال انسان ثابت مى ماند و فرع ( منافع ) آن نيز با دوام و ثباتِ آن اصل ، جريان خواهد داشت و هيچ صدقه اى چون (وقف ) چنين مزيّتى جاودانه ندارد؛پس وقف چشمه همیشه جاری است.

یکی از مهم ترین تمهیدات دین اسلام در راستای دور اندیشی و تأمین آینده مسلمین پایه ریزی سنت حسنه وقف است.نخستین واقف خود پیامبر صلی الله علیه و آله و خاندان آن حضرت می باشند باید پیروان آن ها نیز اقتداء به پیامبر و اهل بیت او کنند.

امیر المومنین علیه السلام یکی از پر درآمد ترین افراد زمان خودش بود از خود حضرت نقل شده است که «صدقتی الیوم لو قسمت علی بنی هاشم لوسعهم» اما این شخص پر درآمد فقیرانه ترین زندگی داشت زیرا همه را در راه خدا می داد.

راوی می گوید حضرت به دست مبارکش چاه حفر کرد آب مثل گلوی شتر از این چاه بیرون زد و لب چاه نشست و کاغذ خواست ونوشت این چاه از طرف علی بن ابی طالب برای فلان اشخاص وقف است.

آمار بازدید

ورود به سایت

اطلاع رسانی

پایگاه اطلاع رسانی نماز جمعه شهر قیدار با راه اندازی وب سایت خبری که مشاهده می نمایید اقدام به نشر معارف دینی و فرهنگی و خطبه های نماز جمعه جهت استفاده عموم مردم مومن و متدین نموده است. امید است مورد بهربرداری و استفاده مفید شما واقع شود.