متن کامل خطبه های نماز جمعه مورخه 26/06/92
جمعه, 17 آبان 1392
همه نماز گزاران عزیز و خودم را به تقوای الهی دعوت می کنم باور به حسابرسی و روز رستاخیز و یاد مرگ عامل بسیار مهم در تقویت تقوای الهی است يَأَيُّهَا النَّاسُ اتَّقُواْ رَبَّكُمْ  إِنَّ زَلْزَلَةَ السَّاعَةِ شىَ‏ْءٌ عَظِيمٌ يَوْمَ تَرَوْنَهَا تَذْهَلُ كُلُّ مُرْضِعَةٍ عَمَّا أَرْضَعَتْ وَ تَضَعُ كُلُّ ذَاتِ حَمْلٍ حَمْلَهَا وَ تَرَى النَّاسَ سُكَارَى‏ وَ مَا هُم بِسُكَارَى‏ وَ لَاكِنَّ عَذَابَ اللَّه... ادامه مطلب...
IMAGE
حضور دانش آموزان در نماز جمعه شهر قیدار
دوشنبه, 30 ارديبهشت 1398
حضور دانش آموزان در نماز جمعه شهر قیدار حضور دانش آموزان مدارس ابتدایی کوثر و علم و دانش شهر قیدار به همراه مربیان آموزشی در نماز جمعه شهر قیدار در مورخه 11/10/97 ./ ادامه مطلب...

اعلانات

کانال تلگرام دفتر امام جمعه خدابنده:

telegram.me/namazjomeqeydar

اوقات شرعی

ذکر روز

حضور دانش آموزان در نماز جمعه شهر قیدار

IMAGE

دوشنبه, 30 ارديبهشت 1398 حضور دانش آموزان در نماز جمعه شهر قیدار حضور دانش آموزان مدارس ابتدایی کوثر و علم و دانش شهر قیدار به همراه مربیان آموزشی در نماز جمعه شهر قیدار در مورخه 11/10/97 ./

دیدار ریاست محترم کمیته امداد با امام جمعه

IMAGE

دوشنبه, 30 ارديبهشت 1398 دیدار ریاست محترم کمیته امداد با امام جمعه شهر قیدار دیدار ریاست محترم کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) شهرستان خدابنده به همراه معاونین با امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی در مورخه 27/10/97 در محل دفتر امام جمعه شهر قیدار ./...

دیدار مدیر کل محترم راهداری با امام جمعه

IMAGE

دوشنبه, 30 ارديبهشت 1398 دیدار مدیر کل محترم راهداری با امام جمعه دیدار مدیر کل محترم راهداری استان زنجان به همراه ریاست محترم راهداری شهرستان خدابنده با امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی در مورخه 25/10/97 در محل دفتر امام جمعه شهر قیدار برگزار گردید./...

جلسه کمیته بانوان

IMAGE

دوشنبه, 30 ارديبهشت 1398 جلسه کمیته بانوان برگزاری جلسه کمیته بانوان در خصوص برنامه ریزی برنامه های دهه فجر و جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور اعضای محترم کمیته بانوان در مورخه 02/10/97 در دفتر امام جمعه شهر قیدار برگزار گردید ./

جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر دی ماه 97

IMAGE

دوشنبه, 30 ارديبهشت 1398 جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر دی ماه97 برگزاری جلسه ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر شهرستان خدابنده با حضور امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی و سایر اعضای محترم شهرستان خدابنده در مورخه  18/10/98 در محل دفتر امام جمعه شهر قیدار برگزار گردید./...

برگزاری طرح اعتلای نماز 97/09/27

IMAGE

دوشنبه, 30 ارديبهشت 1398 برگزاری طرح اعتلای نماز برگزاری طرح اعتلای نماز در مدارس دخترانه شهرستان خدابنده با حضور و سخنرانی امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی و دبیر محترم ستاد اقامه نماز شهرستان خدابنده جناب آقای ابراهیمی به همراه همکاران در مورخه 27/09/97 در مدرسه علم و دانش شهر قیدار برگزار گردید ./  ...

متن کامل خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 97/09/23

متن کامل خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 97/09/23

به امامت امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا موسوی

 

در هفته گذشته به ویژگی سوم متقین از دیدگاه امیرالمومنین عیلیه السلام اشاره کردم که حضرت فرمودند «مشیهم التواضع» راه رفتن آنها (پرهیزکاران) تواضع و فروتنى است  بیان شد که این جمله نورانی امیر المومنین علیه السلام به دو صورت تفسیر شده است: یکی این که راه رفتن آنها متواضعانه است این سئوال به ذهن می آید که چر حضرت از میان همه مسائل و رفتار های انسان ، مشى و راه رفتن او را مطرح فرمود گفتیم که باطن و صفات درونی انسان در رفتار و حرکات انسان جلوه گر می شود مثل صفت رذیله تکبر که اگرچه انسان متکبر نخواهد کسى متوجه مرض او شود اما گاهى در مسئله کوچکى مثل راه رفتن مشخص می کند.

تفسیر دوم این فراز از خطبه به این شرح است که مشى به معنى راه رفتن نیست بلکه معناى اعمّى دارد که همان خط مشى و روش و سیره است یعنى برنامه و خط مشى زندگى پرهیزکاران در تمام ابعاد تواضع و فروتنى است، درس خواندن، گفتن، شنیدن، معاشرت و کسب و کار و همه اعمال و رفتار او آمیخته با تواضع است.

نخستین گناهى که در این عالم اتفاق افتاد گناه شیطان بود که ناشى از تکبّر بود، وقتى خطاب به فرشتگان شد که به آدم سجده کنی، همه ملائکه سجده کردند«فَسَجَدَ الملائکةُ کُلِّهُم اَجْمَعوُنَ اِلاّ ابلیس» خطاب شده چرا سجده نکردى؟! وى قیاس کرده و گفت: «اَنَا خَیْرُ مِنْه خَلَقْتَنى مِنْ نار و خَلَقْتَه مِنْ طِین» من بهتر از آدم هستم، خلق نمودى مرا از آتش و خلق کردى آدم را از گِل» او اولین قیاس کننده بود.

حضرت على(علیه السلام) در خطبه قاصعه نهج البلاغه به هنگام نکوهش کبر و خود برتر بینى چنین مى فرماید:

قال على(علیه السلام): «فَاعتبروا بما کان مِنْ فِعْلِ الله بِاِبلیس اِذْ اَحَبَط عَمَلَه الطَویلَ وجَهْدَه الجَهید و کانَ قد عَبَدَالله سِتَّةَ آلاف... عَنْ کِبر ساعة واحدة فَمَنْ ذا بَعْدَ اِبلیس یَسْلم على الله بِمِثل معصیته؟! کَلّا ما کان الله سبحانَه لیدخل الجنة بشراً بِاَمر اخْرَجَ به مِنْها ملکاً اِنّ حُکْمَه فى اهلِ السماء و اهلِ الارض لَواحدٌ» «پند و عبرت گیرید از آنچه خداوند با ابلیس رفتار کرد، در آن هنگام که اعمال و عبادات طولانى و تلاش و کوشش هاى شش هزار ساله او را به خاطر ساعتى تکبر ورزیدن بر باد داد، با این حال چه کسى بعد از ابلیس مى تواند از کیفر خدا در برابر انجام همان معصیت مصون بماند؟ نه، هرگز، ممکن نیست خداوند انسانى را به بهشت بفرستد، در برابر کارى که به خاطر آن به ظاهر فرشته اى را از بهشت رانده است حکم خداوند درباره اهل آسمان و زمین یکى است.

خطبه دوم

خداوند متعال در توصیف متقین می فرمایند متقین کسانی هستند که وَ الَّذِينَ فىِ أَمْوَالهِِمْ حَقٌّ مَّعْلُومٌ  لِّلسَّائلِ وَ الْمَحْرُومِ و آنان كه در اموالشان حقّى معلوم است براى درخواست كننده [تهيدست‏] و محروم (از معيشت و ثروت ). باز در آیه دیگر می فرماید: وَ فىِ أَمْوَالِهِمْ حَقٌّ لِّلسَّائلِ وَ المَْحْرُوم و در اموالشان حقّى براى سائل تهى‏دست و محروم از معيشت بود.

دیدار خانواده های شهدا با رهبر معظم انقلاب

 خانواده های معظم شهداى دفاع مقدس و مدافعین حرم روز چهارشنبه با رهبر معظم انقلاب دیدار کردند مقام معظم رهبری  در این دیدار  چند مطلب بسیار مهم بیان فرمودند كه در این مقطع حساس تاریخ انقلاب بسیار اهمیت دارد و باید مورد توجه جدی قرار گیرد

نکته اول: مقام معظم رهبری با تاکید بر هوشیاری و بیداری در مقابل نقشه های دشمن و فریب دشمن را نخوردن و آماده نکردن میدان برای دشمن فرمودند: اگرچه نقشه دشمن لو رفته است اما همه باید هوشیارى خود را حفظ كنند زیرا آمریكا، دشمنى خبیث و حیله گر است و ممكن است قصد فریب داشته باشد تا براى سال ۹۷، جنجال كند اما مثلاً براى سال ۹۸ نقشه‏اى بكشد. نباید لحظه‏اى غافل شد و همه باید بیدار و هوشیار باشند. توصیه من به ملت ایران به‏ویژه جوانان و مجموعه‏هاى گوناگون كشور اعم از همه صنوف و جریان‏هاى سیاسى این است كه مراقب باشند میدان را براى دشمن آماده نكنند زیرا اگر غافل شویم، همان دشمن ضعیف، زهر خود را خواهد ریخت.

نکته دوم: اشاره به سه نقطه قوت مهم نظام « پیشرفت‏هاى هسته‏اى، توانایى موشكى و قدرت دفاعى و نفوذ منطقه‏اى» که دشمن در تلاش است كه ما از آنها صرف‏نظر كنیم، از عناصر اقتدار ملّى خودمان دست برداریم تا راحت‏تر بتواند بر كشور ما، بر ملّت ما، بر سرنوشت ما و آینده‏ى ما مسلّط شوند.

نکته سوم: درخواست از همه برای تلاش در راستای تقویت اقتصاد كشور و تولید ملى مضاعف و مواظبت و مراقبت مسؤولان از فریب خوردن ظاهرسازى و زبان بازى دشمن.

نکته چهارم: بار دیگر از ریزش‏ها و رویش‏هاى انقلاب سخن گفتند فرمودند : برخى عناصر انقلابى از راه برگشتند و انقلاب ریزش هایى داشته؛ در صدر اسلام هم همین طور بوده است، اما در كنار این ریزش، چند برابر رویش داریم. معجزه انقلاب این است.امروز مى‏بینید كه بعد از ۴۰ سال،جوان مومن مسلمان كه امام و دفاع مقدس را ندیده، مثل جوان اول انقلاب، با روحیه‏ى انقلابى، با علاقه و شجاعت، مثل همت و خرازى، وسط میدان مى‏رود. این معجزه‏ى انقلاب و نظام است كه مى‏تواند همان روحیه‏ى قوى و پرتلاش را باز آفرینى كند.

نکته پنجم: قدردان بودن ملت ایران از شهدا و خانواده شهدا: ملت ایران قدردان شهدا و خانواده‏هاى آنان است كه نمونه‏هاى آن‏را در حضور پرشكوه مردم در تشییع شهداى مدافع حرم و دفاع از امنیت و مرزها شاهد بوده و هستیم.

*تفکر شهادت طلبی را رمز موفقیت ملت ایران در مقابل استكبار دانستند و فرمودند: ملتى كه به استقبال خطر رفتن در راه خدا و شهادت در راه او را، سعادت و یك موفقیت بزرگ مى‏داند، هیچ نیرویى توانایى ایستادگى در مقابل آن‏را ندارد و آن ملت همواره برنده است و پیش خواهد رفت.

این‏كه ملت ایران در طول ۴۰ سال گذشته در راه بسیار پُرخطر و پُرزحمت خود در مقابل همه‏ى قدرتمندان ظالم ایستاد و آن‏ها نتوانستند هیچ غلطى بكنند، به‏دلیل اعتقاد به شهادت و این سرنوشت افتخارآمیز است.

 27آذر ماه روز وحدت حوزه و دانشگاه شهادت آيت‏الله دكتر مفتح(ره)(1358 )

یكى از سیاست‏هاى استعمارى، ایجاد تفرقه و دوگانگى بین حوزه و دانشگاه بود. و اساس این سیاست شوم این بود که این دوقشر تاثیر گذار را تا می توانند به همدیگر بدبین کنند. روحانیت و علم دین را در محیطهاى دانشجویى و محیط علمىِ جدید، بمباران کنند و از طرف دیگر هم، تا آن‏جا كه میتوانند با تبلیغات و روش‏هاى گوناگون، دانشگاه را ضدّ حوزه، ضدّ دین و ضدّ روحانیت بار بیاورند.

امام راحل از همان ابتدای نهضت به این آفت و سیاست کثیف توجه داشتند و از جدائی این دو نهاد تاثیر گذار رنج می بردند جدا کردن و اختلاف این دو طبقه موثر و متفکر را از نقشه جهان خواران می دانستند .و با تدبیر الهی و حکیمانه خود در جهت وحدت  این دو قشر مهم تلاش نمودند.

اگر مروری در منظومه فکری امامان انقلاب کنیم با جرات می توانیم بگوئیم که وحدت حوزه و دانشگاه از دغدغه های کلیدی حضرت امام و و امام خامنه ای است که در مقایسه با بسیارى از كلید واژه‏هاى دیگر در عرصه سیاسى در جایگاه بالاتری قرار دارد.

از پیشگامان  و منادیان وحدت حوزه و دانشگاه شهید مفتح و شهید مطهری بودند که به صورت عملی اقدام نمودند و قدم های بلندی را در این زمینه برداشتند

اگر درست دقت کنیم انقلاب اسلامی ایران محصول و میوه شیرین همین اتحاد میمون و مبارک بود و یقنا لازمه ادامه انقلاب هم اتحاد حوزه و دانشگاه است

حوزه و دانشگاه به منزله دو بال پرواز برای انقلاب است و جامعه اسلامى به هر دوى این دو مجموعه ارزشمند نیازمند است و بدون هر یك از آن‏ها اهداف نظام اسلامى ابتر خواهد ماند.

تمدن اسلامى و ارائه الگوى سبك زندگى اسلامى - ایرانى‏ محقق نخواهد شد مگر در سایه وحدت حوزه و دانشگاه و وحدت نخبگان حوزه و دانشگاه موجب وحدت جامعه و انسجام ملى‏ می شود.

الحمدلله کارهای خوبی در این زمینه از اول انقلاب صورت گرفته اما اکنون به سطوح عالی تری از وحدت حوزه و دانشگاه نیاز داریم که یکی از آن ها تولید علوم اسلامی است و این مسئله ای است  که نه از عهده حوزه به تنهائی بر می آید و نه از دانشگاه به تنهائی. باید دست به دست هم دهند و علوم را اسلامی کنند در حقیقت حوزه و دانشگاه مکمل هم هستند در صورتی که کنار هم باشند ما شاهد دستاورد های عظیم وحدت حوزه و دانشگاه خواهیم بود که از جمله دستاوردهای آن تكامل علم‏، نااميدى دشمنان‏،  شتاب در روند پيشرفت‏ کشور خواهد بود.

غیر قابل مذاکره بودن دفاع موشکی ایران

هفته گذشته فرانسه و انگلیس در شوراى امنیت با فشار آمریكا با طرح این ادعا که آزمایش موشكى توسط ایران  نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شوراى امنیت است خواستند فشار امنیتى بر علیه ایران را با گرفتن قطعنامه ای  از شوراى امنیت سازمان ملل تشدید كنند، اما  كشورهاى عضو شوراى امنیت به اجماعى نرسیدند و این جلسه، بدون صدور بیانیه پایان یافت.

این اقدامات خصمانه فرانسه در حالی است كه ۲۶آذرماه مصادف است با سالگرد تحویل ۶۰ فروند هواپیماى میراژفرانسوى به رژیم صدام در سال ۱۳۶۵ و موشكباران مردم مظلوم ومقاوم دزفول، در سایه حمایت غربى‏ها در ۲۸ آذر ماه سال ۱۳۶۱ و موشك باران تهران ودیگر شهرهاى بزرگ كشور.

اتحادیه اروپا همین فرانسه و انگلیس و امثال اینها از چند ماه قبل اعلام كرده بودند براى مقابله با تحریم‏هاى آمریكا علیه ایران، قصد دارد یك كانال ویژه پرداخت مالى ایجاد كند

وقتی این موضوع از سوی اتحادیه اروپا اعلام شد، مسؤولان وزارت خارجه و بانك مركزى با ذوق زدگى خاصى این خبر  را دادند.

اكنون این سئوال مطرح است  چرا اروپا در ایجاد كانال مالى تعلل مى‏كند؟ اتحادیه اروپا چه اهدافى را دنبال مى‏كند؟

پاسخ این است که علاوه بر این که اقتصاد اتحادیه اروپا کاملا وابسته به آمریكاست، اروپا به‏دنبال همان اهداف آمریكاست اروپا می خواهد مذاكرات چندجانبه را به مسایل موشكى و منطقه‏اى تسری دهد یعنى اروپا در مقابل تأسیس كانال مالى، امتیازهاى مختلفى از ایران مى‏خواهد كه یكى از آن‏ها مذاكره در رابطه با مسایل موشكى و منطقه‏اى و تصویب لایحه‏FATF به‏طور كامل در ایران است.

اتحادیه اروپا به‏دنبال سیاست وقت كشى و گرفتن امتیاز از ایران است. سیاست اروپا، پیگیرى همان سیاست آمریكا است.

كانال مالى اروپا با ایران كه ظاهرا هدفش دسترسى ایران به منافع اقتصادى بود اكنون تبدیل به یك تهدید براى كشور شده است.

و مسئولین ما عملاً درگیر برجام اروپایى شده‏اند خرداد۹۷ بود كه رهبر فرزانه انقلاب به یك نكته بسیار كلیدى و راهبردى اشاره داشته و فرمودند: «اقتصاد كشور را از راه برجام اروپایى نمى‏توان جلو برد».

اما ما به تبعیت از رهبر حکیم و فرزانه بارها اعلام کردیم برنامه موشكى ایران قابل مذاكره نیست

ملت ایران در طول تاریخ خود در پیش از انقلاب اسلامى، به‏دلیل ناتوانى در دفاع، بخش‏هایى از سرزمین خود را از دست داده است. بعد از پیروزى انقلاب اسلامى، جنگ هشت‏ساله‏اى بر او به این خاطر تحمیل شد که متجاوزین قدرت دفاعى ملت ایران را  ضعیف ارزیابى کرده بودند و همچنین ملیت ایران تجربه تلخ برجام را دراد و ملتى با این تجارب تلخ تاریخى، هرگز قدرت دفاعى‏اش را با مذاكره و معامله، متوقف نخواهد كرد.

ملت ایران در شرایط تهدید نظامى دشمنانش قرار دارد، هر کسی در این شرایط روى ابزار و تجهیزات نظامى و دفاعى اش، مذاکره کند خود زنی است و ملت ایران عاقل و با تجربه است و هرگز دست به خودزنى نمى‏زند.

قدرت های شیطانی مثل گرگ به جان ملت‏هاى ضعیف ‏افتادند. لشكركشى و حمله آمریكا به افغانستان و عراق، حمله عربستان و آل‏سعود به ملت مظلوم یمن، نمونه‏هاى نزدیك این ددمنشى است. در چنین شرایطى، ملت ایران مصمم است به صورت روزافزون قدرت دفاعى و اقتدار موشكى، خود را تقویت نماید و مانع از آن شود كه دشمن حتى تصور تهدید ایران را در ذهن خود مرور كند.

مقام معظم رهبرى در ۱۳ آبان امسال در دیدارى كه با دانش‏آموزان داشتند، فرمودند: «افول آمریكا به واقعیتِ مورد اجماع صاحب‏نظران معتبر جهان تبدیل شده اما در سوى دیگر این چالش، ملت ایران باانگیزه، روحیه و كار و تلاش جوانان عزیزش، آینده‏اى درخشان و به مراتب بهتر را در پیش دارد

ولادت امام عسکری

ولادت امام حسن عسکری علیه السلام را تبریک و تهنیت عرض می کند و به یک نکته از زندگی سراسر نور آن حضرت اشاره می کنم که برای ما شیعیان درس بزرگی است در این مقطع کنونی . امام علیه السلام باوجود كنترل شدید دستگاه حاكمه در دوران امامت امامت ایشان دست از مبارزه خود علیه حكام ظالم برنداشتند، اما سیره مبارزاتى ایشان با استفاده از سلاح علم، معنویت و اخلاق بود؛  آن هم در روزگارى كه حاكمان به چیزى جز حفظ قدرت و دنیاگرایى نمى‏اندیشیدند، حضرت با این شیوه شیعیان عصر خویش را رهبرى نمودند و ، شیعه را از شدیدترین مهلكه‏ها و بحران‏هاى تاریخى حفظ كردند.

29 آذر؛ شهادت «محمدجواد تندگویان» وزیر نفت دولت شهید رجایى (1370. ش)

شهید تندگویان؛مجاهدی بود که در راه خدمت به مردم به اسارت و نهایتا در غربت به  شهادت نائل آمد شهیدی که دوران زندگی سراسر مبارزه بودو خدمت

که به همین مناسبت روز بسیج کارگری نامگذاری شده و باید همه کارگران وکارمندان و مدیران ما از این شهید عزیز بسیجی الگو بگیرند در این مقطع کنونی کشور بیش از هر وقت دیگر نیاز است که روحیه بسیجی بر کار گران و کارمندان و  مدیران حاکم باشد و با روحیه بسیجی است می شود از همه گردنه های عبور کرد و دشمن را نا امید ساخت.

 

رحلت حضرت فاطمه معصومه

آمار بازدید

ورود به سایت

اطلاع رسانی

پایگاه اطلاع رسانی نماز جمعه شهر قیدار با راه اندازی وب سایت خبری که مشاهده می نمایید اقدام به نشر معارف دینی و فرهنگی و خطبه های نماز جمعه جهت استفاده عموم مردم مومن و متدین نموده است. امید است مورد بهربرداری و استفاده مفید شما واقع شود.