اعلانات

کانال تلگرام دفتر امام جمعه خدابنده:

telegram.me/namazjomeqeydar

جلسه وحدت حوزه و دانشگاه شهرستان خدابنده

جلسه وحدت حوزه و دانشگاه شهرستان خدابنده

 

برگزاری جلسه وحدت حوزه و دانشگاه شهرستان خدابنده در سالروز شهادت استاد شهید آیت‌الله مفتح که به عنوان روز وحدت حوزه و دانشگاه نام‌گذاری شده با حضور امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج اقا موسوی و مدیریت ، ریاست،اساتید ، نماینده دانشجویان،نماینده طلاب  دانشگاه آزاد ،حوزه علمیه امام صادق (ع)،حوزه علمیه معصومیه خواهران،دانشگاه پیام نور،دانشگاه پیام نور شهرستان خدابنده و حوزه علمیه سجاسرود در مورخه 27/09/96 در دفتر امام جمعه شهر قیدار برگزار گردید. یادآور می‌شود در این جلسه تعدادی از اساتید حوزه و دانشگاه به نمایندگی از واحد خود به بیان نظرات و دیدگاه‌هایشان پرداختند.

گزیده ای از سخنرانی حاج آقا موسوی امام جمعه شهر قیدار : 

 امام جمعه قیدار با اشاره به سخنی از علامه جوادی مبنی بر اینکه خداوند دو کتاب دارد، یک کتاب تدوین و یک کتاب تکوین که هر دو ما را به سوی خدای متعال راهنمایی می‌کند، اظهار کرد: با استناد به این سخن می‌توان گفت حوزویان کتاب تدوین و وحی را مطالعه و تحقیق و تشریح می‌کنند و دانشگاهیان نیز در زمینه مطالعه و تحقیق کتاب تکوین فعالیت دارند و این دو هیچ اختلافی در هدف ندارند. حجت‌الاسلام موسوی با بیان اینکه انتقاد در هر حوزه‌ای بسیار ساده است، تصریح کرد: نباید تصور کنیم درهای حوزه به روی علاقه‌مندان بسته است و فقط علما و روحانیون می‌توانند وارد آن شوند در حالی که در حال حاضر ارتباط خوبی بین اساتید حوزه و دانشگاه به‌ویژه در سطح شهرستان خدابنده وجود دارد.   وی افزود: اکتفا به انتقاد زبانی باعث حل مسائل و مشکلات نمی‌شود بلکه باید به صورت عملی وارد عرصه شد و هر مسئول در حوزه و دانشگاه باید از خود بپرسد برای وحدت هر دوی این نهاد که در مسیر تعلیم و تربیت فعالیت دارند چه اقدامی انجام داده و چه قدمی برداشته است.   امام جمعه قیدار تاکید کرد: برای وحدت حوزه و دانشگاه نباید به یک روز بسنده کنیم و علاوه بر برگزاری همایش و سخنرانی باید جلسات هم‌فکری را جدی گرفته و اتاق‌های فکر مستمر باشد حتی می‌توان با تشکیل دبیرخانه دائمی برای رسیدن به وحدت هرچه بیشتر اقدامات مستمر انجام داد.

 

 

آمار بازدید

ورود به سایت

اطلاع رسانی

پایگاه اطلاع رسانی نماز جمعه شهر قیدار با راه اندازی وب سایت خبری که مشاهده می نمایید اقدام به نشر معارف دینی و فرهنگی و خطبه های نماز جمعه جهت استفاده عموم مردم مومن و متدین نموده است. امید است مورد بهربرداری و استفاده مفید شما واقع شود.