اعلانات

کانال تلگرام دفتر امام جمعه خدابنده:

telegram.me/namazjomeqeydar

متن کامل خطبه نماز جمعه مورخه 17/08/92

متن کامل خطبه های نماز جمعه شهر قیدار نبی به امامت امام جمعه محترم این شهر حضرت حجت الاسلام و المسلمین طالبی

خودم و همه نمازگزاران را به تقوای الهی سفارش می کنم انسان با تقوا کسی است که افکار کردار و گفتار خویش را با معیار عقل وشرع تنظیم کند و هیچ کاری را بدون مشورت آن دو انجام ندهد و فرمان آن ها را نیز زیر پا نگذارد.

 

یکی از عوامل زمینه ساز عاشورا قداست زدائی و قداست شکنی است بنی امیه با تمام توان قفل قداست ولایت واحکام الهی را شکستند. با این که مقام و منزلت و قداست اهل بیت را می دانستند حسن و حسین علیهماالسلام را بر دوش پیامبر اکرم دیده بودند می دانستند که آنان سرور جوانان بهشتند اما در مقابل قداست شکنی های آن ها ساکت نشستند. حدیث پیامبر ونقل آن را ممنوع کردند احکام خدا را تغییر دادند و هزاران حدیث جعلی ساخته و پراکنده شد کسی  اعتراض نکرد. در طرح قداست زدائی جابجائی ارزش ها مطرح است حسین علیه السلام را خارجی می خوانند تا یزید را امام عادل و امیرالمومنین نمایند. احکام الهی را منزوی می کنند تا کیسه های زر کاخشان جایگزین کنند روز گاری آب وضوی پیامبر حرمتی داشت ولی روز عاشورا عمامه و عبای پیامبر اکرم در تن آن حضرت حرمتی نداشت.

یکی از بلاهایی که مردم زمان امام حسین علیه السلام گرفتار آن شدند افول غیرت دینی بود که ساختار شکنی ها را می دیدند ولی خم به ابرو نمی آوردند.

ارزش ها و هنجار های اجتماعی جامعه اسلامی پس از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله دچار آفت و آسیب های شدید شد. تحریف باورهای دینی و بازگشت به ارزش های جاهلی فراموشی سیره پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله ، برتری روحیه قومی و عصبیت بر ارزش های اسلامی تبدیل اشرافیت معنوی به اشرافیت مادی و ثروت اندوزی و گرایش به تجمل، بی عدالتی و مهمتر از همه جدائی قرآن صامت از قرآن ناطق از جمله مسائل دردناک وآسیب های عمده اجتماعی عصرحضرت امام حسین علیه السلام است.

عمل نکردن به سفارشات پیامبر اکرم در مورد جدائی ناپذیر بودن قرآن و اهل بیت باعث حوادث تلخ و مصیبت های جبران ناپذیر به وجود آید

بعد از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله با شعار کفانا کتاب الله به جنگ قرآن ناطق رفتند اگر در کربلا قرآن ورق ورق شد پاره پاره شد بر نیزه شد حاصل بر نیزه شدن قرآن در جنگ صفین بود.

در چنین اوضاع اجتماعی امام حسین علیه السلام آن منشور  جاوید خود را صادر کرد و اهداف خود از قیام و نهضت عاشورا بیان داشت که من قیام کردم تنها برای اصلاح در امت جدم و پدرم می خواهم امر به معروف و نهی از منکر کنم و به روش جدم و پدرم علی بن ابی طالب رفتار نمایم. و انی لم اخرج اشرا و لا بطرا و لامفسدا و لاظالما و انما خرجت لطلب الاصلاح فی امه جدی ارید ان امر بالمعرف و انهی عن المنکر و اسیر بسیره جدی و ابی علی بن ابی طالب علیه السلام الا ترون ان الحق لا یعمل به و الی الباطل لایتناهی عنه لیرغب المومن فی لقاء ربه حقاحقا فانی لا اری الموت الا السعاده و الحیاه مع الظالمین الا برما

خطبه دوم:

راهپیمائی 13 آبان

حضور چشمگير ايرانيان در راهپيمايى 13 آبان امسال به‏حدى چشمگير و بى‏نظير بود كه اعتراف دشمنان را نيز در پی داشت. طوفان پرقدرتى كه روز سيزدهم آبان در بيش از هفتصد شهر كشورمان برپا شد، آنقدر سهمگين و كوبنده بود كه غرب را در شوك و جهان را در حيرت فرو برده است. چند هفته تبليغات پر حجم  رسانه‏اى كه ايران، زمين‏گير شده و مجبور به عقب‏نشينى از آرمان‏هايش شده وديگر كسى از آنها فریاد «مرگ بر آمريكا» را نخواهد شنيد و مطمئن بودند كه هياهوى تبليغاتى‏شان نتيجه داده و ديگر كسى در راهپيمايى سيزده آبان مرگ بر آمريكا را با صداى بلند فرياد نمى‏كند!

 اما وقتى يك روز قبل از حماسه تاريخى 13 آبان، رهبر معظم انقلاب در جمع پرشور دانشجويان و دانش‏آموزان،  خوى استكباری آمریکا را تشريح كردند و از دولت در موضوع ديپلماسى اخير دفاع کردند، به ‏ناگاه همه رشته‏هاى غربى‏ها و آرزومندان داخلى‏شان پنبه شد و نور خدا بار ديگر چشم هايشان را كور كرد  24 ساعت بعد، بيش از هفتصد شهر كشور از هر حزب و گروهی نسل اولی ها و نسل آخری ها يكپارچه با شعار «مرگ بر آمريكا» به خروش آمدند . وجه مشترک همه آن‏ها این بود كه نگاهشان به كلام رهبر انقلاب بود آمده بودند تا يك حقيقت را به رخ جهان بكشند و آن‏چيزى نبود جز اطاعت امت از ولی امر شان و امامشان حضرت آیت الله العظمی خامنه ای .

 راهپيمايى امسال مردم در سيزده آبان را بى‏سابقه و بى‏نظير بود که حتی رسانه‏هاى خارجى  على‏رغم بغض و عنادى كه همواره داشته ودارند،مجبور به اقرار و اعتراف شدند.

مقامات كاخ سفيد در واكنش به حضور گسترده مردم در راهپيمايى 13 آبان، اعتراف كردند مراسم امسال از سال‏هاى قبل گسترده‏تر بوده و اين حاكى از بى‏اعتمادى ملت ايران به آمريكاست.

اى.بى.سى نيوز نوشت: «مردم ايران هر ساله در مقابل سفارت آمريكا (لانه جاسوسى) تجمع مى‏كنند اما تظاهرات امسال در نوع خود بزرگ‏ترين تظاهرات در مقايسه با سال‏هاى قبل بود، مردم مرگ بر آمريكا مى‏گفتند و تصاوير اوباما و پرچم آمريكا را زير پاهاى خود لگدمال مى‏كردند».

و اين‏گونه بود كه آمريكا، سيلى ديگرى از مردم اين مرز و بوم دريافت كرد. حرف همه آن‏ها كه حماسه عظيم سيزده آبان را خلق كردند، به رهبر انقلاب اين بود: «اين غيرتهای به جوش آمده، تسليم امر و فرمان توست كه با اشاره ات طوفان به پا می کند.»

 سرمايه عظيم اين روز و حمايت مردم و رهبر از دولت،پشتوانه‏اى قوی و ارزشمند، در مذاكرات هسته‏اى برای دولت می باشد که دولت می تواند با تكيه بر آن  و با كار و تلاش و برنامه‏ريزى، قدردان اين سرمايه و اين نعمت الهى باشد.

عاشورا و تاسوعا

باید در مجالس عزاداریها به شور و مسائل احساساتی و عاطفی اکتفاء نشود بلکه باید شور و شعور همراه شود. باید عزاداری ها دارای محتوا باشد از بدعت ها و خرافات و استفاده از آهنگ هایی که در شأن اهل بیت علیهم السلام دوری شود. از آن جائی که دشمن از مکتب انساز عاشورا وحشت دارد تمام تلاشش بی محتوا ساختن عزاداریهاست و ورود مسائل خرافی باعث بی محتوا شدن عزاداری ها می شود.

در هفته گذشته اول محرم رحلت یار امام و رهبری آقای حبیب الله عسگر اولادی  را داشتیم که تسلیت عرض می کنم ایشان از انقلابيون اول نهضت و از پيشكسوتان انقلاب اسلامى و از ياران ديرين و معتمد امام و رهبرى، بود به حق مى‏توان او را حبيب‏بن مظاهر انقلاب ناميد.  در كارنامه مبارزات او، نزديك به 14سال سابقه زندان و مبارزه به چشم مى‏خورد. ایشان از آن جائی که ارادت ويژه‏اى به ائمه اطهار(ع) به‏ويژه حضرت سيد الشهدا(ع) داشت، در روز اول محرم الحرام دعوت حق را لبيك گفت. ایشان در كمك  و گره‏گشايى از محرومان، خدمات گسترده و بى‏شائبه‏اى يكى از ویژگی های این مرد بزرگ «هماهنگى با ولايت» بود.

آمار بازدید

ورود به سایت

اطلاع رسانی

پایگاه اطلاع رسانی نماز جمعه شهر قیدار با راه اندازی وب سایت خبری که مشاهده می نمایید اقدام به نشر معارف دینی و فرهنگی و خطبه های نماز جمعه جهت استفاده عموم مردم مومن و متدین نموده است. امید است مورد بهربرداری و استفاده مفید شما واقع شود.