اعلانات

کانال تلگرام دفتر امام جمعه خدابنده:

telegram.me/namazjomeqeydar

خبرگزاری حوزه - اخبار > روحانیت همواره حافظ فرهنگ ایثار و شهادت است

معاون پژوهش حوزه علمیه استان بوشهر در گفتگو با خبرنگار سرویس استانهای خبرگزاری «حوزه»، در خصوص جایگاه امروز فرهنگ دفاع مقدس در جامعه اظهار داشت: ما در طول دوران دفاع مقدس، جنگ نکردیم، بلکه همانطور که اسمش بیان می کند دفاع کردیم؛ دشمن تجاوز کرد و ما تجاوزگر را سر جای خود نشاندیم.

به گفته وی در آن دوران اگر بسیجیان، رزمندگان، انقلابیون، و کسانی که برای اسلام و انقلاب دلشان می تپید، فداکاری می کردند، هدف این بود که  از آرمان ها دفاع کنند.

حجت الاسلام حسین فقیه، داشتن روحیه حضور در صحنه و دفاع از اسلام و انقلاب و سیره اهل بیت را بسیار مقدس دانست، و عنوان داشت: این روحیه، روحیه جهاد و شهادت طلبی در راه خدا است، نه مسیر انحرافی. زیرا ممکن است گاهی فردی با این نیت که در راه خدا کشته می شود، جان و مال و ناموس مسلمانان را بر خود حلال بداند که البته این بی راهه است.

این روحانی جانباز دوران دفاع مقدس، ادامه داد: کسی که عاشق جهاد و کشته شدن در راه خدا است، عاقلانه، آگاهانه، و از روی شناخت، دوست و دشمن را تشخیص می دهد و بدون هیچ دلیلی مسلمانان را کافر نمی داند و نیز اموال و ناموس مسلمانان را بر خود حلال نمی داند.

حجت الاسلام فقیه همچنین گفت: کسی که فرهنگ اسلامی برگرفته از اهل بیت، قرآن و حضرت رسول(ص) را دارا باشد، در این مسیر پشت سر رهبری حرکت می کند و آماده دفاع از اسلام و انقلاب است. یعنی هر زمان به کمک وی نیاز بود، چه جنگ نرم و چه جنگ سخت، چه در زمان جنگ تحمیلی و چه در زمان کنونی که دشمن برنامه تهاجم، شبیخون و ناتوی فرهنگی و جنگ نرم را علیه ما آغاز کرده است،پا به کار و آماده دفاع از آرمان های اسلام است.

وی بااشاره به نقش روحانیت در حراست از اسلام ابرازداشت: روحانیون ما چه در جنگ سخت و چه امروز در جنگ نرم همواره گوش  به فرمان رهبری و ولی امر خود بوده و در هر عرصه ای حضور فعال دارند.

خبرگزاری حوزه - اخبار > روحانیت همواره حافظ فرهنگ ایثار و شهادت است

آمار بازدید

ورود به سایت

اطلاع رسانی

پایگاه اطلاع رسانی نماز جمعه شهر قیدار با راه اندازی وب سایت خبری که مشاهده می نمایید اقدام به نشر معارف دینی و فرهنگی و خطبه های نماز جمعه جهت استفاده عموم مردم مومن و متدین نموده است. امید است مورد بهربرداری و استفاده مفید شما واقع شود.