اعلانات

کانال تلگرام دفتر امام جمعه خدابنده:

telegram.me/namazjomeqeydar

خبرگزاری حوزه - اخبار > آزمون معارف مهدوی ویژه طلاب برگزارمی شود

مسعود دریس در گفتگو با خبرگزاری «حوزه»، گفت: آزمون سراسری معارف مهدویت، همچون سایر آزمون‌های علمی ، برای سنجش دانسته‌ها و آموخته‌های داوطلبان و علاقمندان به معارف مهدویت، برگزار می‌گردد.

وی افزود: موضوع آزمون «معارف مهدویت» است که شامل معارف عمومی در این حوزه (مباحث قرآنی، حدیثی، کلامی و تاریخی مربوط به امامت و به ویژه مهدویت) و نیز بخش‌های ویژه (ادیان و مذاهب، قرآن و حدیث، تاریخ و تمدن، اخلاق و تربیت، حکومت و سیاست) می‌باشد.

معاون بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) گفت: سطح برگزاری آزمون «عمومی» است؛ بدین‌معنا که هم به لحاظ محتوا و هم به لحاظ سطح مخاطبان، این آزمون برای آموزش غیرتخصصی معارف مهدویت طراحی و برگزار می‌گردد. مقصود از آموزش تخصصی، آن بخش از محتوا و سازوکار آموزشی است که در رابطه با متون و منابع دینی، با اتکا به روش‌شناسی و آموزش‌های متداول در رابطه با علوم اسلامی (ادبیات، منطق، اصول، فقه، تفسیر، تاریخ، کلام و...) در حوزه‌های علمیه برای طلاب علوم‌دینی صورت می‌گیرد و هدف از آن تربیت دانشمند، محقق و مبلغ دینی است.

وی افزود: مرکز تخصصی امامت و مهدویت حوزه علمیه قم» به عنوان مرکز آموزش تخصصی بنیاد، دست‌اندرکار اجرای آن می‌باشد. در مقابل، آموزش عمومی در حوزه مخاطب، «عموم افراد علاقمند به مباحث مهدویت در اقشار گوناگون» را دربرمی‌گیرد و در حوزه محتوا «گزاره‌های عام و مقبول (محکمات) مهدویت در تألیفات و کتب معاصر» را شامل می‌شود و به «ارتقای سطح آگاهی از گزاره‌ها و رهیافت‌های نظری و عینی آموزه مهدویت در میان افراد جامعه» نظر دارد.

دریس خاطرنشان کرد: سنجش میزان معلومات عمومی مهدویت در میان اقشار علاقمند، ساماندهی فرایند ارزشیابی در رابطه با دانش‌پژوهان دوره‌های معارف مهدوی؛ از جمله اهداف برگزاری این مسابقه است.

شرکت در آزمون سراسری معارف مهدویت، محدودیت خاصی ــ چه از لحاظ قومی و مذهبی و چه از لحاظ سطح تحصیلات و وضعیت شغلی ــ را شامل نمی‌شود و علاقمندان به مباحث مهدویت، تنها با برخورداری از سلامت جسمی برای حضور در جلسه آزمون و شرط حداقل سن ۱۵ سال، قادر به شرکت در آزمون خواهند بود.

وی گفت: مـهلت ثبت‌نام در آزمون در پایان روز ۱۵آذرماه امسال به پایان خواهد رسید؛ ثبت‌نام فقط به صورت اینترنتی و در «پورتال جامع مهدویت» به نشانی MAHDAVIAT.IR صورت می‌گیرد؛ کارت ورود به جلسه آزمون، از یک هفته مانده به برگزاری آزمون در صفحه شخصی داوطلبان در پورتال قرار می‌گیرد که می‌بایست توسط آنها چاپ شده و هنگام ورود به جلسه آزمون در صبح روز جمعه 12/10/1393 ارایه گردد.

خبرگزاری حوزه - اخبار > آزمون معارف مهدوی ویژه طلاب برگزارمی شود

آمار بازدید

ورود به سایت

اطلاع رسانی

پایگاه اطلاع رسانی نماز جمعه شهر قیدار با راه اندازی وب سایت خبری که مشاهده می نمایید اقدام به نشر معارف دینی و فرهنگی و خطبه های نماز جمعه جهت استفاده عموم مردم مومن و متدین نموده است. امید است مورد بهربرداری و استفاده مفید شما واقع شود.