اعلانات

کانال تلگرام دفتر امام جمعه خدابنده:

telegram.me/namazjomeqeydar

خبرگزاری حوزه - اخبار > ارمغان مدارس امين تعميق باورهاي اسلامي است

حجت الاسلام عباس اميدي در گفت‌وگو با خبرنگار «حوزه» در شيراز، گفت: مدارس امين در استان فارس، از سال1390 و سه سال پس از تاسيس در سطح كشور، شروع به فعاليت كرد و در حال حاضر به دوازده مدرسه در تمامي مقاطع تحصيلي تا اول متوسطه در استان رسيده است.

وي تعميق باورهاي ديني دانش‌آموزان، ايجاد اخلاق پسنديده اسلامي در آنان و شكوفايي استعدادهاي آنان در همه زمينه‌ها را از اهداف انجام فعاليت‌هاي اين مدارس دانست و ادامه داد: مدارس امين الگويي در مقابل الگوهاي مدارس و آموزش غربي است و تلاش مي‌كند نيازهاي آموزشي دانش‌آموزان را به هر لحاظ مرتفع كند.

حجت الاسلام اميدي با اشاره به كلاس‌ها و فعاليت‌هاي فوق برنامه اين مدارس ابراز اميدواري كرد: با برطرف شدن نيازهاي آموزشي و تفريحي دانش‌آموزان، ديگر به خارج از فضاي مدرسه احتياجي نداشته باشند.

دبير كميته همكاري‌هاي حوزه و آموزش‌و‌‌پرورش در استان فارس، حضور دائمي روحاني مستقر در مدارس امين را از وي‍ژگي شاخص اين مدارس دانست و افزود: حضور مستمر روحاني در اين مدارس آبشخوري براي نهادينه شدن علاقه دانش‌آموزان به دين و روحانيت و مانوس شدن آنان با اسلام است و اين امر تا پايان زندگي همراه آنان خواهد بود.

وي با اشاره به پذيرش بدون آزمون دانش‌آموزان در اين مدارس، از استقبال شديد والدين از ثبت‌نام فرزندان خود در اين مدارس خبر داد و گفت: به دليل كمبود فضاهاي آموزشي مناسب، ظرفيت مدارس امين در استان فارس يك دهم ميزان تقاضا براي حضور در اين مدارس است.

حجت الاسلام اميدي گفت: اين طرح در حال حاضر با دستور وزير آموزش و پرورش متوقف شده و وزارت در حال تحقيق و بررسي اين مدارس به لحاظ كيفيت آموزشي و علمي است.

دبير كميته همكاري‌هاي حوزه علميه و آموزش‌و‌‌پرورش در استان فارس در معرفي مدارس امين گفت: مدرسه امين مدرسه دولتي عادي است كه روحاني مستقر به عنوان نماينده حوزه بر فعاليت‌هاي تربيتي و پرورشي آن نظارت مي‌كند.

وي افزود: از ساير فعاليت‌هاي روحاني مستقر در اين مدارس، ايجاد فضاي مشاوره به دانش‌آموزان، برگزاري جلسات مشاوره به والدين مقاطع ابتدايي، برگزاري جلسات آموزشي ويژه همكاران فرهنگي و دبيران و استفاده از فضاهاي كلاسي و تفريحي مانند اردوها برا ی آموزش‌هاي مذهبي و اخلاقي به دانش‌آموزان است.

انتهاي پيام/

خبرگزاری حوزه - اخبار > ارمغان مدارس امين تعميق باورهاي اسلامي است

آمار بازدید

ورود به سایت

اطلاع رسانی

پایگاه اطلاع رسانی نماز جمعه شهر قیدار با راه اندازی وب سایت خبری که مشاهده می نمایید اقدام به نشر معارف دینی و فرهنگی و خطبه های نماز جمعه جهت استفاده عموم مردم مومن و متدین نموده است. امید است مورد بهربرداری و استفاده مفید شما واقع شود.