اعلانات

کانال تلگرام دفتر امام جمعه خدابنده:

telegram.me/namazjomeqeydar

لزوم تشویق کودکان و نوجوانان برای حضور در مساجد به وسیله آثار سمعی و بصری

كدخبر: ۱۷۱۲۱

تاريخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۳ - ۰۸:۲۰

print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان

لزوم تشویق کودکان و نوجوانان برای حضور در مساجد به وسیله آثار سمعی و بصری

فیلمساز برگزیده جشنواره ایده های مسجدی(فام) گفت: تشویق کودکان و نوجوانان برای حضور در مساجد بسیار مهم است و آثار سمعی و بصری در این خصوص تأثیر بیشتری دارد.

مذهب نیوز به نقل از ایکنا _ حمدتقی رحمتی فیلمساز برگزیده "جشنواره فراخوان ایده های مسجدی(فام)" در خصوص اثر خود اظهارکرد: اثری که به جشنواره ارسال شد در خصوص حضور کودکان و نوجوانان در مساجد بود که صحنه های جالب ارتباط آنها با این مکان معنوی را روایت می کند.
وی افزود: این اثر به شکل مستند در حدود 45 دقیقه تولید شده و قبل از برگزاری فراخوان مرکز رسیدگی به امور مساجد حدود 6 ماه زمان برای آن زمان صرف شد.
این فیلمساز برتر جشنواره فام از استان تهران تشویق به تعمیق ارتباط میان کودکان و نوجوانان و مساجد را ضروری دانشت و گفت: ارتباط کودکان و نوجوانان با مساجد باید از طرق مختلف تعمیق پیدا کند که ساخت فیلم و آثار سمعی و بصری تأثر فراوانی در این خصوص دارند.
رحمتی، تربیت دینی را یکی از عناصر مورد نیاز جامعه اسلامی دانست و تصریح کرد: تربیت نیاز اصلی جامعه اسلامی است و بسیاری از مشکلات کشور را برطرف می کند.
وی در پایان سطح برگزاری فراخوان ایده های مسجدی را بسیار مطلوب ارزیابی و بیان کرد: سطح برگزاری فراخوان ایده های مسجدی در مرحله بالایی قرار داشت و رقابت خوبی بین فعالان حوزه مساجد از اقصی نقاط کشور وجود داشت.
گفتنی است اولین جشنواره فراخوان ایده های مسجدی در سراسر کشور چندی پیش با مشخص شدن برگزیدگان بخشهای مختلف به کار خود پایان داد و 850 اثر به این جشنواره ارسال شد که برگزیدگان در بخشهای مقالات، فیلم، فیلم نامه، عکس، شعر، داستان، کتب و ایده پردازی جوایز خود را با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج علی اکبری رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد در آئین اختتامیه دریافت کردند.

متن کامل در منبع

آمار بازدید

ورود به سایت

اطلاع رسانی

پایگاه اطلاع رسانی نماز جمعه شهر قیدار با راه اندازی وب سایت خبری که مشاهده می نمایید اقدام به نشر معارف دینی و فرهنگی و خطبه های نماز جمعه جهت استفاده عموم مردم مومن و متدین نموده است. امید است مورد بهربرداری و استفاده مفید شما واقع شود.