اعلانات

کانال تلگرام دفتر امام جمعه خدابنده:

telegram.me/namazjomeqeydar

اتاق ایران در حوزه های اهل تسنن اندونزی تأسیس می شود

اتاق ایران در حوزه های اهل تسنن اندونزی تأسیس می شود

بر اساس توافق در ملاقات رایزن فرهنگی با رئیس حوزه علمیه الاتفاقیه اندونزی با 3500 طلبه شافعی مذهب، رایزنی فرهنگی در اندونزی در حوزه های اهل تسنن نیز اتاق ایران تأسیس می کند.

مذهب نیوز به نقل از مهر، حجت الله ابراهیمیان رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اندونزی با عالم دینی اندونزی جناب کیایی مدرک القاری، رئیس حوزه علمیه الاتفاقیه در استان سوماترای جنوبی اندونزی، دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار ابتدا رایزن فرهنگی ضرورت تعامل با مراکز دینی اهل سنت در اندونزی را یادآور شد و اظهار داشت: حوزه های علمیه شیعی که قدمتی 1000 ساله دارند و در حال حاضر شهر مقدس قم در نزدیکی تهران سکاندار این حرکت علمی است، بر خود لازم می داند با جهان اسلام از جمله علمای اندونزی و مدارس علمیه ارتباط عمیق علمی داشته باشد و به همین منظور، از آنجا که شخصیت جنابعالی، به عنوان عالم بزرگ تقریبی مورد توجه بزرگان این کشور است، برای ما ایرانیان بسیار مورد احترام است.

مدرک القاری، ضمن سپاس فراوان از محبت رایزن فرهنگی، وجود شخصیتهایی چون علامه طباطبایی، شهید مطهری و آیت الله سبحانی را از افتخارات جهان اسلام دانست و اظهارداشت: ما مایلیم که بفهمیم در ایران بزرگ در خصوص مباحث اسلامی و قرآنی چه می گذرد و لذا درب حوزه علمیه الاتفاقیه برای ورود مباحث این چنینی برای ایرانیان باز است. حوزه ای که بهره مند از 3500 طلبه نوجوان می باشد.

ابراهیمیان در ادامه افزود: ما می توانیم با نگاهی تقریبی و دینی، اتاق ایران را برای اطلاع رسانی در زمینه فرهنگ ایران و نیز مباحث علمی و قرآنی در حوزه شما افتتاح نماییم؛ این امر بسیار مورد استقبال جناب مدرک القاری قرار گرفت و مقرر شد پس از سفر یک هفته ای ایشان به ایران اسلامی که از اول تا هفتم مهر انجام خواهد شد این مهم توسط رایزنی فرهنگی پیگیری شود و در اسرع وقت مقدمات افتتاح اتاق ایران در حوزه علمیه الاتفاقیه واقع در استان سوماترای جنوبی انجام پذیرد.

مدرک القاری علاوه بر نفوذ در منطقه، رادیویی را نیز در اختیار دارد و در اکثر اوقات، اذان ضبط شده احمدی شاهرختی، مبلغ قرآنی اعزامی از مرکز بین الملل تبلیغ در اوقات نماز پخش می شود.

متن کامل در منبع

آمار بازدید

ورود به سایت

اطلاع رسانی

پایگاه اطلاع رسانی نماز جمعه شهر قیدار با راه اندازی وب سایت خبری که مشاهده می نمایید اقدام به نشر معارف دینی و فرهنگی و خطبه های نماز جمعه جهت استفاده عموم مردم مومن و متدین نموده است. امید است مورد بهربرداری و استفاده مفید شما واقع شود.