اعلانات

کانال تلگرام دفتر امام جمعه خدابنده:

telegram.me/namazjomeqeydar

خطبه های نماز جمعه قیدار مورخه95/9/26

متن کامل خطبه های پر شور نماز جمعه شهر قیدار که به امامت امام جمعه محترم این شهرحضرت حجت الاسلام و المسلین حاج آقا طالبی  ایراد گردید

در هفته گذشته غیبت را معنا کردیم و گفتیم غیبت امام به معنای عدم حضور امام علیه السلام نیست بلکه به معنای عدم شناخت امام است یعنی امام در جامعه حضور دارد و جامعه را هدایت می کند و از برکت وجود حضرت بهرمند است که خود حضرت فرمود:«إِنّا غَيْرُ مُهْمِلينَ لِمُراعاتِكُمْ، ولاناسينَ لِذِكْرِكُمْ، وَلَوْلا ذلِكَ لَنَزلَ بِكُمُ اللاَّْواءُ وَاصْطَلَمَكُمُ الاَْعْداءُ، فَاتَّقُوا اللّهَ جَلَّ جَلالُهُ وَظاهِرُونا عَلَى انْتِياشِكُمْ مِنْ فِتْنَة قَدْ أَنافَتْ عَلَيْكُمْ» ما در رسيدگى و سرپرستى شما كوتاهى و اهمال نكرده و ياد شما را از خاطر نمى بريم كه اگر جز اين بود، دشواريها و مصيبتها بر شما فرود مى آمد و دشمنان، شما را ريشه كن مى كردند

ادامه مطلب: خطبه های نماز جمعه قیدار مورخه95/9/26

خطبه های نماز جمعه قیدار مورخه 95/9/19

ابتدای خطبه، خودم و همه نمازگزاران عزیز خواهران و برادران را به تقوای الهی دعوت می کنم. با توجه به این که امروز نهم ربیع الاول سالروز آغاز امامت و ولایت حضرت حجت بن الحسن المهدی است مطالبی را به این مناسبت تقدیم می کنم.

ادامه مطلب: خطبه های نماز جمعه قیدار مورخه 95/9/19

متن کامل خطبه های امام جمعه محترم شهر قیدار مورخ95/8/14

به امامت امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقاطالبی

خطبه امام سجاد علیه السلام در شام

یکی از اثر گذار ترین خطبه ها که همه رشته های یزید را پنبه کرد، یزید را رسوا ساخت و شام را زیر و رو کرد خطبه امام سجاد(علیه السلام) بود وقتي یزید خطيب نماز جمعه را مامور كرد كه از یزید و خاندانش تعريف كند

ادامه مطلب: متن کامل خطبه های امام جمعه محترم شهر قیدار مورخ95/8/14

متن کامل خطبه های نماز جمعه شهر قیدار 95/06/26

به امامت امام جمعه محترم شهر قیدار حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا طالبی

تقوا یعنی احساس مسئولیت در برابر پروردگار و عدم بی تفاوتی در باره جامعه و عقاید مردم.

افراد زیادی در طول تاريخ از حادثه غدير و اهميت آن سخن گفته اند اما هيچ يك نمى تواند بيانگر عظمت و شكوه غدير باشد، زيرا تنها كسانى مى توانندتعريف جامع از وقايع و حوادث عرضه نمايند كه خود پديد آورنده آن باشند. تنها خدا، پيامبر(ص) و على(ع) می تواند غدير را به بهترين شكل معرفى نمايند

پيامبر اكرم ـ صلي الله عليه و آله ـ در روز غدير خطابه اي فرمودند كه در حدود دو سه ساعت طول کشید که به خطبه غدير مشهور است که این خطبه می تواند غدیر را معرفی کند در حالی که اكثر ما مسلمانان به جز چند عبارت از آن را نمي دانیم اینکه پيامبر اکرم ذر این خطبه چه مطالبي را بيان فرمودند؟

این خطبه آخرین خطابه حضرت رسول اکرم(ص) است و در واقع وصیت نامه پیامبر اکرم برای کل بشریت و نسل بشر است و تنها خطبه ای است که پیامبر نه تنها شنیدن آن را بر تک تک احاد مسلمین ضروری دانسته است، بلکه امر به ابلاغ آن نیز فرموده اند و این تاکید و تکلیف در مورد هیچ خطبه ای از ایشان سابقه ندارد، رسول مکرم اسلام در فرازی از این خطبه می فرمایند: «فَلْیُبَلِّغِ الْحَاضِرُ الْغَائِبَ وَ الْوَالِدُ الْوَلَدَ إِلَی یَوْمِ الْقِیَامَة»  مفاد این خطبه را حاضرین به غائبین برسانند و پدران به فرزندان خود این خطبه را تعلیم دهند و قید «إِلَی یَوْمِ الْقِیَامَة» در ادامه خطبه، بیانگر پابرجابودن تکلیف تا روز قیامت را نشان می دهد.

سال دهم هجرت  پيامبر صلي الله عليه و آله به قصد انجام اعمال حج از مدينه به مكه سفر كردند. سفر ايشان، به اطلاع مسلمانان نواحي مختلف رسيد که این آخرین سفر حج پیامبر اکرم است. بدین جهت گروه‌هاي بسياري به مكه آمده بودند و همراه ايشان حج گزاردند. پس از مراسم حج و سخنراني هاي گوناگوني كه رسول اكرم در مكه ایراد فرمودند کاروانها بر می گشتند که در صحراي كوهستاني جحفه در كنار غدير خم  جبرئيل بر پيامبر نازل شد و اين آيه را بر ايشان خواند:

يا اَيُّها الرَّسولِ بَلِّغ ما اُنزِلَ اِلَيك مِن رَبِّك وَ اِن لَم تَفعَل فَما بَلَّغتَ رِسالَتَهُ وَ اللهُ يَعصِمُك مِنَ النّاس اِنَّ اللهَ لا يَهدي القَومَ الكافِرينَ» اي فرستاده خدا! دستوري را كه خدا براي تو فرستاده است، به مردم برسان. اگر نه، رسالت خود را انجام نداده‌اي! خدا تو را از شرّ مردم حفظ خواهد نمود.

 پيامبر پس از نزول آيه در غدیر توقف کردند و دستور دادند تا گروه هايي كه پيش رفته اند، برگردند و آنان كه عقب مانده اند، برسند! پس از اقامه نماز ظهر دستور دادند منبري از جهاز شتران ساختند. آن‌گاه فرمودند تا همه آن جمعيت انبوه گرد آمدند. تاريخ نويسان اهل سنت نوشته اند، در آن روز 120000 نفر در پاي آن منبر حضور داشتند!

پيامبر در ميان آن جمعيت انبوه بر آن منبر بالا رفتند و درباره نزديك شدن مرگ خود ، دوباره سخن گفتند و خطبه غرائی ایراد فرمودند

در خطبه غدير رسول خدا با خطاب  یا معاشر الناس(اي گروه مردمان) سخن مي‌گويند! نه تنها مردمان حاضر در غدير خم در روز 18 ذيحجه سال دهم هجري، نه تنها مردم مكه و مدينه، نه تنها مسلمانان آن روز، بلكه هر انساني در هر زماني و در هر زميني كه هست، پيامبر اكرم با او سخن مي‌گويند.

پيام غديرمانند پيام نبوت به همه نسلها در همه دورانها و در همه مكانها است. خطبه غدير كتابي است همواره گشوده و پيوسته درس زندگي به انسانها می دهد.

این خطبه حدودا از یازده بخش تشکیل شده است که بخش اول آن مربوط به حمد و ثنای الهی است  بخش دوم: فرمان الهی برای مطلبی مهم وَأُقِرُّلَهُ عَلی نَفْسی بِالْعُبُودِیَّةِ وَ أَشْهَدُ لَهُ بِالرُّبُوبِیَّةِ، وَأُؤَدّی ما أَوْحی بِهِ إِلَی حَذَراً مِنْ أَنْ لا أَفْعَلَ فَتَحِلَّ بی مِنْهُ قارِعَةٌ لایَدْفَعُها عَنّی أَحَدٌ وَإِنْ عَظُمَتْ حیلَتُهُ وَصَفَتْ خُلَّتُهُ - لاإِلاهَ إِلاَّهُوَ - لاَِنَّهُ قَدْأَعْلَمَنی أَنِّی إِنْ لَمْ أُبَلِّغْ ما أَنْزَلَ إِلَی (فی حَقِّ عَلِی) فَما بَلَّغْتُ رِسالَتَهُ، وَقَدْ ضَمِنَ لی تَبارَکَ وَتَعالَی الْعِصْمَةَ (مِنَ النّاسِ) وَ هُوَالله الْکافِی الْکَریمُ.

و اکنون به عبودیت خویش و پروردگاری او گواهی می دهم. و وظیفه خود را در آن چه وحی شده انجام می دهم مباد که از سوی او عذابی فرود آید که کسی یاری دورساختن آن از من نباشد. هر چند توانش بسیار و دوستی اش (با من) خالص باشد.

معبودی جز او نیست چرا که اعلام فرموده که اگر آن چه (درباره ی علی) نازل کرده به مردم نرسانم، وظیفه رسالتش را انجام نداده ام؛ و خداوند تبارک و تعالی امنیت از [آزار] مردم را برایم تضمین کرده و البته که او بسنده و بخشنده است.

فَأَوْحی إِلَی: (بِسْمِ الله الرَّحْمانِ الرَّحیمِ، یا أَیُهَاالرَّسُولُ بَلِّغْ ما أُنْزِلَ إِلَیْکَ مِنْ رَبِّکَ - فی عَلِی یَعْنی فِی الْخِلاَفَةِ لِعَلِی بْنِ أَبی طالِبٍ - وَإِنْ لَمْ تَفْعَلْ فَما بَلَّغْتَ رِسالَتَهُ وَالله یَعْصِمُکَ مِنَ النّاسِ

مَعاشِرَالنّاسِ، ما قَصَّرْتُ فی تَبْلیغِ ما أَنْزَلَ الله تَعالی إِلَی، وَ أَنَا أُبَیِّنُ لَکُمْ سَبَبَ هذِهِ الْآیَةِ: إِنَّ جَبْرئیلَ هَبَطَ إِلَی مِراراً ثَلاثاً یَأْمُرُنی عَنِ السَّلامِ رَبّی - وَ هُوالسَّلامُ - أَنْ أَقُومَ فی هذَا الْمَشْهَدِ فَأُعْلِمَ کُلَّ أَبْیَضَ وَأَسْوَدَ: أَنَّ عَلِی بْنَ أَبی طالِبٍ أَخی وَ وَصِیّی وَ خَلیفَتی (عَلی أُمَّتی) وَالْإِمامُ مِنْ بَعْدی، الَّذی مَحَلُّهُ مِنّی مَحَلُّ هارُونَ مِنْ مُوسی إِلاَّ أَنَّهُ لانَبِی بَعْدی وَهُوَ وَلِیُّکُمْ بَعْدَالله وَ رَسُولِهِ.

هان مردمان! آنچه بر من فرود آمده، در تبلیغ آن کوتاهی نکرده ام و حال برایتان سبب نزول آیه را بیان می کنم: همانا جبرئیل سه مرتبه بر من فرود آمد از سوی سلام، پروردگارم - که تنها او سلام است - فرمانی آورد که در این مکان به پا خیزم و به هر سفید و سیاهی اعلام کنم که علی بن ابی طالب برادر، وصی و جانشین من در میان امّت و امام پس از من بوده. جایگاه او نسبت به من به سان هارون نسبت به موسی است، لیکن پیامبری پس از من نخواهد بود او (علی)، صاحب اختیارتان پس از خدا و رسول است؛

سَأَلْتُ جَبْرَئیلَ أَنْ یَسْتَعْفِی لِی (السَّلامَ) عَنْ تَبْلیغِ ذالِکَ إِلیْکُمْ - أَیُّهَاالنّاسُ - لِعِلْمی بِقِلَّةِ الْمُتَّقینَ وَکَثْرَةِ الْمُنافِقینَ وَإِدغالِ اللّائمینَ وَ حِیَلِ الْمُسْتَهْزِئینَ بِالْإِسْلامِ، الَّذینَ وَصَفَهُمُ الله فی کِتابِهِ بِأَنَّهُمْ یَقُولُونَ بِأَلْسِنَتِهِمْ مالَیْسَ فی قُلوبِهِمْ، وَیَحْسَبُونَهُ هَیِّناً وَ هُوَ عِنْدَالله عَظیمٌ.

و من از جبرئیل درخواستم که از خداوند سلام اجازه کند و مرا از این مأموریت معاف فرماید. زیرا کمی پرهیزگاران و فزونی منافقان و دسیسه ملامت گران و مکر مسخره کنندگان اسلام را می دانم؛ همانان که خداوند در کتاب خود در وصفشان فرموده: «به زبان آن را می گویند که در دل هایشان نیست و آن را اندک و آسان می شمارند حال آن که نزد خداوند بس بزرگ است.

وَلَوْشِئْتُ أَنْ أُسَمِّی الْقائلینَ بِذالِکَ بِأَسْمائهِمْ لَسَمَّیْتُ وَأَنْ أُوْمِئَ إِلَیْهِمْ بِأَعْیانِهِمْ لَأَوْمَأْتُ وَأَنْ أَدُلَّ عَلَیْهِمُ لَدَلَلْتُ، وَلکِنِّی وَالله فی أُمورِهمْ قَدْ تَکَرَّمْتُ. وَکُلُّ ذالِکَ لایَرْضَی الله مِنّی إِلاّ أَنْ أُبَلِّغَ ما أَنْزَلَ الله إِلَی (فی حَقِّ عَلِی)، ثُمَّ تلا: (یا أَیُّهَاالرَّسُولُ بَلِّغْ ما أُنْزِلَ إِلَیْکَ مِنْ رَبِّکَ - فی حَقِّ عَلِی - وَ انْ لَمْ تَفْعَلْ فَما بَلَّغْتَ رِسالَتَهُ وَالله یَعْصِمُکَ مِنَ النّاسِ)

و اگر می خواستم نام گویندگان چنین سخنی را بر زبان آورم و یا به آنان اشارت کنم و یا مردمان را به سویشان هدایت کنم [که آنان را شناسایی کنند] می توانستم. لیکن سوگند به خدا در کارشان کرامت نموده لب فروبستم. با این حال خداوند از من خشنود نخواهد گشت مگر این که آن چه در حق علی عیه السّلام فرو فرستاده به گوش شما برسانم. سپس پیامبر صلّی الله علیه و آله چنین خواند: «ی پیامبر ما! آن چه از سوی پروردگارت بر تو نازل شده - در حقّ علی - ابلاغ کن؛ وگرنه کار رسالتش را انجام نداده ای. و البته خداوند تو را از آسیب مردمان نگاه می دارد.

بخش سوم: اعلان رسمی ولایت و امامت دوازده امام علیهم السلام

در بخش سوم خطبه به طور رسمی ولایت و امامت حضرت علی علیه السلام یازده امام علیهم السلام را معرفی می کنند: «فَاعْلَمُوا مَعاشِرَ النّاسِ (ذالِکَ فیهِ وَافْهَموهُ وَاعْلَمُوا) أَنَّ الله قَدْ نَصَبَهُ لَکُمْ وَلِیّاً وَإِماماً فَرَضَ طاعَتَهُ عَلَی الْمُهاجِرینَ وَالْأَنْصارِ وَ عَلَی التّابِعینَ لَهُمْ بِإِحْسانٍ، وَ عَلَی الْبادی وَالْحاضِرِ، وَ عَلَی الْعَجَمِی وَالْعَرَبی، وَالْحُرِّ وَالْمَمْلوکِ وَالصَّغیرِ وَالْکَبیرِ، وَ عَلَی الْأَبْیَضِ وَالأَسْوَدِ، وَ عَلی کُلِّ مُوَحِّدٍ.

.... ثُمَّ مِنْ بَعْدی عَلی وَلِیُّکُمْ وَ إِمامُکُمْ بِأَمْرِالله رَبِّکُمْ، ثُمَّ الْإِمامَةُ فی ذُرِّیَّتی مِنْ وُلْدِهِ إِلی یَوْمٍ تَلْقَوْنَ الله وَرَسولَهُ. بدانید که خداوند او را برایتان صاحب اختیار و امام قرار داده، پیروی او را بر مهاجران و انصار و آنان که به نیکی از ایشان پیروی می کنند و بر صحرانشینان و شهروندان و بر عجم و عرب و آزاد و برده و بر کوچک و بزرگ و سفید و سیاه و بر هر یکتاپرست لازم شمرده است.

... پس از من به فرمان پروردگار، علی ولی و صاحب اختیار و امام شماست. آن گاه امامت در فرزندان من از نسل علی خواهد بود. این قانون تا برپایی رستاخیز که خدا و رسول او را دیدار کنید دوام دارد.

در بخش دیگری بعد از معرفی امیر المومنین و بیان امتیازات و ویژه گی های ان حضرت دوباره تاکید می فرمایندکه: مَعاشِرَالنّاسِ، إِنَّهُ إِمامٌ مِنَ الله، وَلَنْ یَتُوبَ الله عَلی أَحَدٍ أَنْکَرَ وِلایَتَهُ وَلَنْ یَغْفِرَ لَهُ، حَتْماً عَلَی الله أَنْ یَفْعَلَ ذالِکَ بِمَنْ خالَفَ أَمْرَهُ وَأَنْ یُعَذِّبَهُ عَذاباً نُکْراً أَبَدَا الْآبادِ وَ دَهْرَ الدُّهورِ. فَاحْذَرُوا أَنْ تُخالِفوهُ. فَتَصْلُوا ناراً وَقودُهَا النَّاسُ وَالْحِجارَةُ أُعِدَّتْ لِلْکافِرینَ.

هان مردمان! او از سوی خدا امام است و هرگز خداوند توبه منکر او را نپذیرد و او را نیامرزد. این است روش قطعی خداوند درباره ناسازگار علی و هرآینه او را به عذاب دردناک پایدار کیفر کند. از مخالفت او بهراسید و گرنه در آتشی درخواهید شد که آتش گیری آن مردمانند؛ و سنگ، که برای حق ستیزان آماده شده است.

بدانید جبرئیل از سوی خداوند به من خبر داد «مَنْ عادی عَلِیّاً وَلَمْ یَتَوَلَّهُ فَعَلَیْهِ لَعْنَتی وَ غَضَبی»، هر آن که با علی بستیزد و بر ولایت او گردن نگذارد، نفرین و خشم من بر او باد!»

أَلاوَقَدْ أَدَّیْتُ أَلا وَقَدْ بَلَّغْتُ، أَلاوَقَدْ أَسْمَعْتُ، أَلاوَقَدْ أَوْضَحْتُ، أَلا وَ إِنَّ الله عَزَّوَجَلَّ قالَ وَ أَنَا قُلْتُ عَنِ الله عَزَّوَجَلَّ، أَلاإِنَّهُ لا «أَمیرَالْمُؤْمِنینَ» غَیْرَ أَخی هذا، أَلا لاتَحِلُّ إِمْرَةُ الْمُؤْمِنینَ بَعْدی لاَِحَدٍ غَیْرِهِ.

آگاه باشید که من آن چه بر عهده ام بود ابلاغ کردم و به گوشتان رساندم و روشن نمودم. بدانید که این سخن خدا بود و من از سوی او سخن گفتم. هشدار که هرگز به جز این برادرم کسی نباید امیرالمؤمنین خوانده شود. هشدار که پس از من امارت مؤمنان بری کسی جز او روا نباشد.

سپس از مردم اقرار گرفتند و فرمودند: ای مردمان کیست سزاوارتر از شما به شما؟ «ایهاالنَّاسُ، مَنْ اَوْلی بِکُمْ مِنْ اَنْفُسِکُمْ؟ گفتند خداوند و پیامبر او!قالوا: الله و رَسُولُهُ. سپس فرمود آگاه باشید! آن که من سرپرست اویم، پس این علی سرپرست اوست! خداوندا دوست بدار آن را که سرپرستی او را بپذیرد و دشمن بدار هر آن که او را دشمن دارد و یاری کن یار او را؛ و تنها گذار آن را که او را تنها بگذارد.

اَلا من کُنْتُ مَوْلاهُ فَهذا عَلی مَوْلاهُ، اللهمَّ والِ مَنْ والاهُ و عادِ مَنْ عاداهُ وَانْصُرْمَنْ نَصَرَهُ واخْذُلْ مَنْ خَذَلَهُ.

... مَعاشِرَالنّاسِ، إِنَّما أَکْمَلَ الله عَزَّوَجَلَّ دینَکُمْ بِإِمامَتِهِ. فَمَنْ لَمْ یَأْتَمَّ بِهِ وَبِمَنْ یَقُومُ مَقامَهُ مِنْ وُلْدی مِنْ صُلْبِهِ إِلی یَوْمِ الْقِیامَةِ وَالْعَرْضِ عَلَی الله عَزَّوَجَلَّ فَأُولئِکَ الَّذینَ حَبِطَتْ أَعْمالُهُمْ (فِی الدُّنْیا وَالْآخِرَةِ) وَ فِی النّارِهُمْ خالِدُونَ، (لایُخَفَّفُ عَنْهُمُ الْعَذابُ وَلاهُمْ یُنْظَرونَ)

هان مردمان! خداوند عزّوجلّ دین را با امامت علی تکمیل فرمود. اینک آنان که از او و جانشینانش از فرزندان من و از نسل او - تا برپایی رستاخیز و عرضه ی بر خدا - پیروی نکنند، در دو جهان کرده هایشان بیهوده بوده در آتش دوزخ ابدی خواهند بود، به گونه ی که نه از عذابشان کاسته و نه برایشان فرصتی خواهد بود.

مَعاشِرَ النّاسِ، إِنَّ إِبْلیسَ أَخْرَجَ آدَمَ مِنَ الْجَنَّةِ بِالْحَسَدِ، فَلاتَحْسُدُوهُ فَتَحْبِطَ أَعْمالُکُمْ وَتَزِلَّ أَقْدامُکُمْ، فَإِنَّ آدَمَ أُهْبِطَ إِلَی الْأَرضِ بِخَطیئَةٍ واحِدَةٍ، وَهُوَ صَفْوَةُالله عَزَّوَجَلَّ، وَکَیْفَ بِکُمْ وَأَنْتُمْ أَنْتُمْ وَ مِنْکُمْ أَعْداءُالله،أَلا وَ إِنَّهُ لایُبْغِضُ عَلِیّاً إِلاّشَقِی، وَ لایُوالی عَلِیّاً إِلاَّ تَقِی، وَ لایُؤْمِنُ بِهِ إِلاّ مُؤْمِنٌ مُخْلِصٌ.

ای مردم! به راستی که شیطانِ فریبگر، آدم را با حسد از بهشت رانده مبادا شما به علی حسد بورزید که اعمالتان نابود و گام هایتان لغزان خواهدشد. آدم به خاطر یک اشتباه به زمین هبوط کرد و حال آن که برگزیده ی خدی عزّوجلّ بود. پس چگونه خواهید بود شما و حال آن که شما شمایید و دشمنان خدا نیز از میان شمایند.

آگاه باشید! که با علی نمی ستیزد مگر بی سعادت. و سرپرستی او را نمی پذیرد مگر رستگار پرهیزگار. و به او نمی گرود مگر ایمان دار بی آلایش.

 

 

 

خطبه دوم

دیدار مسؤولان طرح سرشمارى نفوس و مسكن‏ با رهبر معظم انقلاب

لازمه توسعه و پیشرفت کشور وجود آمار و محاسبه اطلاعات دقيق كشور است و نبود آمار صحیح و قابل اعتماد مى‏تواند خطر و ضرر عمده‏اى را متوجه كشور می سازد و زمينه‏ساز تصميمات نادرست واقدامات نسنجيده مسئولین می شود. لازمه داشتن آمار صحيح و درست آن است كه هم مردم به‏عنوان كسانى‏كه به سؤالات پاسخ مى‏دهند با نهايت دقت و صحت به سؤالات پاسخ دهند و هم كسانى‏كه به جمع‏آورى و ارائه آمار مى‏پردازند، نهايت دقت و سلامت و امانتداری را رعايت كنند به خاطر این که سرشمارى نفوس و مسكن در سال جارى برگزار مي‏شود، مسؤولان ستاد سرشمارى نفوس و مسكن با رهبر معظم انقلاب اسلامى دیدار کردند که رهبر معظم انقلاب در اين ديدار توصيه‏هايى مهمی در مورد رعايت مسائل آمارى كشور داشتند که باید مورد توجه مسئولین قرار گیرد.

 در اين ديدار رهبر معظم انقلاب اسلامى «آمار و اطلاعات دقيق، متمركز و علمى» را پايه‏ى اصلى در تصميم‏گيرى كارآمد براى كشور خواندند و فرمودند: همه‏ى مردم عزيز بايد به‏طور جدى در اين طرح مهم مشاركت كنند.

رهبر معظم انقلاب از وضعیت آمارگیری کشور انتقاد کردند و فرمودند: متأسفانه كشور از لحاظ آمارگيرى عقب است و حتى برخى مسؤولان از حقايق و آمارهاى واقعى در بعضى بخش‏ها مطلع نيستند.

حضرت آيت‏الله العظمی امام خامنه‏اى، اختلاف در آمارهاى مراكز آمارى را «بلايى بزرگ» خواندند و افزودند: گاهى مراكز مختلف درخصوص نرخ بيكارى يا نرخ تورم و رشد اقتصادى، آمارهاى متفاوتى بيان مى‏كنند كه اين مسأله موجب ايجاد بى‏اعتمادى در مردم مى‏شود.

رهبر انقلاب اسلامى با اشاره به نادرست خواندن برخى آمارهاى دولت‏هاى قبلى توسط دولت‏هاى بعدى، افزودند: بايد منشأ اين دوگانگى‏ها مشخص شود؛ يعنى يا در آن دوره در بيان آمارها اشكالى وجود داشته است يا در دوره‏ى پس از آن؛ و در هرصورت، دستكارى در آمارها كه در معرض قضاوت مردم فهيم نيز قرار دارد، گناهى كبيره است. حضرت آيت‏الله خامنه‏اى تأكيد كردند: ازجمله كارهاى اساسى، تمركز آمار در يك مركز و هم‏چنين تمركز بر روى يك شيوه‏ى علمى و مورد توافق است.

به نقش تعيين‏كننده‏ى آمار در اقتصاد مقاومتى اشاره كردند و فرمودند: راه علاج حقيقىِ مشكلات كشور، اقتصاد مقاومتى است و اگر تمام راه‏هاى دنيا هم به روى ما باز شود اما اقتصاد كشور درون‏زا نباشد، در نهايت اين معادله، معادله‏اى شكست‏خورده است.....لازمه‏ى تحقق اقتصاد مقاومتى، وجود آمار و اطلاعات دقيق از وضعيت توليد داخل و بنگاه‏هاى توليدى و نيازهاى آن‏ها است.

دهه ولایت ولادت امام هادی علیه السلام و عید غدیر خم

 این ایام مبارک را تبریک و تهنیت عرض می کنم انشاء الله در این ایام خصوصا در سال روز ولادت امام هادی(ع) و عید غدیر خم شما مردم ولایتمدار سنگ تمام خواهید گذاشت.

از وجود مبارک امام هادی علیه السلام دو میراث گرانقدر برای شیعیان و مسلمانان باقی مانده است که یکی از آن‌ها زیارتنامه جامعه کبیره است که یک دوره کامل امام‌شناسی است و دیگری زیارت امیرالمومنین(ع) در روز عید غدیر است که امام هادی علیه السلام در یک سالی که غدیر می شود. از متوکل خلیفه عباسی آن زمان، تقاضا می کند که من می خواهم به نجف بروم و متوکل قبول نمی کند و امام در همان جا عبای خود را پهن می کنند و زیارتی را در آنجا انشا می کند که به زیارت غدیریه امام هادی معروف است که در مفاتیح الجنان وجود دارد که منبع بسیار مهم برای شناخت غدیر و حضرت امیر المومنین علیه السلام است. می‌توان برای شناخت بهتر و کامل غدیر و آن حضرت از آن استفاده کرد.

غدیر هم باید مثل عاشورا جهانی شود اگر بیست میلیون مردم در اربعین جمع می‌شوند، باید برای غدیر هم چنین شوری در سراسر جهان ایجاد شود. عاشورا حاصل کنار گذاشتن فرهنگ غدیر است که اگر به غدیر عمل می شد عاشورائی به وجود نمی آید و ولی خدا حضرت اباعبدالله الحسین برای احیای آن به مسلخ و قربانگاه نمی رفت

زنده نگه‏داشتن اين عيد، صرفا فقط به چراغانى کردن و قصيده‏خوانى و مداحى نیست اگرچه، اين‏ها خوب است،و باید انجام گیرد مسأله اين است که بفهمیم غدير منحصر به آن زمان نيست، غدير در همه اعصار بايد باشد و روش حكومتی امیر المومنین علیه السلام بايد روش ملت‏ها و همه دست‏اندركاران باشد. غدیر به ما یاد می دهد كه چطور بايد از ولایت تبعيت كنيم به ما ياد می دهد که در عصر غیبت مردم نمی توانند رها باشند و ولی و حاکم لازم دارند و آن ولی امر در عصر غیبت ولی فقیه منصوب از سوی امام معصوم است که تبعیتش لازم است.

 

مقام معظم رهبری در این بيانات جايگاه و نقش سپاه در پاسداري از انقلاب اسلامي در دفاع از آرمان‏هاي انقلاب اسلامي به زیبائی تبيين فرمودند و از حرفها و نوشته‌هایی که دانسته یا ندانسته تضعیف سپاه را دنبال می‌کند، انتقاد کردند و فرمودند:«همه باید قدر سپاه را بدانند. تضعیف سپاه و حرفهای بی‌ربطی که گاهی علیه سپاه گفته میشود، چیزهای دل‌خوش‌کن دشمن و خوشحال‌کننده‌ی دشمن است. حالا نمیگوییم همه‌ی کسانی که این‌جوری حرف میزنند، پیش‌کرده‌ی دشمنند؛ نه، بعضی‌هایشان از روی غفلت است و نمی فهمند؛ بعضی هم احتمالاً مأمورند که این‌جور حرف بزنند و این‌جور اظهاراتی بکنند.  سپاه را باید گرامی داشت، سپاه یک نعمت بزرگ الهی است در کشور»

رهبر معظم انقلاب اسلامي در اين ديدار خطري كه اكنون انقلاب اسلامي را تهديد مي‏كند، خطر نفوذ دشمن به ساحت فكر و فرهنگ و سياست و امنيت بیان فرمودند و در رتبه بندی این خطر فرمودند: «امروز نفوذ دشمن يكي از تهديدهاي بزرگ است براي اين كشور؛ دنبال نفوذند. نفوذ يعني چه؟ نفوذ اقتصادي ممكن است، كه البتّه كم‏اهمّيّت‏ترين آن نفوذ اقتصادي است؛ و ممكن است كه جزو كم‏اهمّيّت‏ترين هم نفوذ امنيّتي باشد. نفوذ امنيّتي چيز كوچكي نيست امّا در مقابل نفوذ فكري و فرهنگي و سياسي، كم‏اهمّيّت است. نفوذ امنيّتي عوامل خودش را دارد، مسؤولين گوناگون -ازجمله خود سپاه- جلوي نفوذ امنيّتي دشمن را با كمال قدرت ان‏شاءالله مي‏گيرند.»

هفته دفاع مقدس

دفاع مقدس بسيارى از معادلات جهانى را تغيير داد و چراغ اميد به پيروزى را در بين ملل مظلوم جهان روشن ساخت. درست زمانی که انقلاب اسلامى، نهالى نوپا بود، درگير جنگى تمام‏عيار و همه‏جانبه شد كه براى نابودى يك نظام مستحكم هم كافى بود چه رسد به نظامى كه از عمر كوتاه آن، زمان زيادى نگذشته بود. همه محاسبات متعارف بشرى اقتضا مى‏كرد كه جنگ چند روزى و يا حداكثر چند ماهى بيشتر طول نكشد و ارتش عراق فاتح اين جنگ شود؛ همه شواهد و محاسبات هم آن را تایید مى‏كرد. اما چرا معادلات و محاسبات همه برهم خورد؟در حالی كه ايران در تأمين مايحتاج اوليه جنگ مشکل داشت. راز پيروزى بر دشمن حرکت بر مبنا و محور غدیر بود ايمان قلبى و حقيقى به غيب و نصرت الهى بود که در اطاعت از ولی فقیه تبلور یافت ایمان به خدا و اطاعت از ولی شاه‏كليدی است كه هر امتى به آن دست‏پیدا کند، پيروز خواهد شد.

ابهّت دو ابرقدرت به تعبير امام(ره) در جنگ شكسته شد

امروز انقلاب اسلامى پس از سى وهفت سال پايدارى و مقاومت، همچنان بر سر اهداف اوليه انقلاب ايستاده و غرب را به عقب‏نشينى وادار كرده است.  بيدارى اسلامى، پديده‏ مبارك جبهه مقاومت و حزب‏الله، از نتايج انقلاب اسلامى و پايدارى و مقاومت ملت ايران در دوران دفاع مقدس است.

آنچه که باید در هفته دفاع مقدس بیش از پیش تبیین شود تا مایه عبرت شود نقش پروژه نفوذ در شروع جنگ بود با دلیل و مدرک بنی‌صدر عامل نفوذی دشمن در این کشور بود و به این مملکت خیانت کرد و تحمیل جنگ بر این کشور بر اساس خیانت بنی‌صدر صورت گرفت. بنی صدر نه تنها از ارسال سلاح و نیروی کمکی نظامی به خرمشهر جلوگیری کرد، حتی از ارسال آذوقه به خرمشهر هم جلوگیری به عمل آورد. بنی‌صدر علاوه بر اینکه مسئول شروع جنگ بود، بلکه تا زمانی که رئیس جمهور بود، عامل عدم پیشرفت ایران در جنگ هم همین بنی‌صدر خائن بود، حتی بنی صدر در زمانی که آبادان محاصره بود، دستور خالی شدن این شهر از سلاح‌های سنگین را صادر کرد سپاه را تحریم کرد و به ارتش دستور داد که حق ندارد یک فشنگ در اختیار سپاه قرار دهد.به خاطر این است که مقام معظم رهبری مکرر تاکید می‌کنند مراقب نفوذ دشمن در عناصر تعیین کننده سرنوشت نظام باشید، که در ابتدای انقلاب و شروع جنگ رخ داد.

 

 

باز گشائی مدارس و مراکز دانشگاهی و حوزوی

پاییز بهار تعلیم و تربیت است باید محیط آموزشی ما محیط علم و تقوا و فضائل الهی باشد معلمین مربیان متولیان محترم آموزش و پرورش باید توجه داشته باشند که این دانش آموزان امانت های الهی هستند یک مزرعه پاک و خالی است هر چه در آن کشت شود می روید پس تلاش کنیم فضائل انسانی را در آن رشد دهیم باید توجه داشته باشیم که تزکیه قبل از آموزش است اگر نفس ها تزکیه نشود علم تنها خطرناک است .

از این فرصت استفاده می کنم به همه دانش آموزان عزیزی که با کسب رتبه های برتر مایه افتخار برای شهرستان و استان و کشور شدند تبریک و تهنیت عرض می کنم آمار بالای کسب رتبه های برتر توسط دانش آموزان این شهرستان در کنکور از دو امر حکایت دارد یکی استعداد درخشان و تلاشهای مجدانه دانش آموزان این شهرستان و دومی تلاش های مسئولین امر مدیران و معلمان عزیز . با این همه این شهرستان از جهت فضا و امکانات آموزشی رنج می برد قریب به 40 درصد مدارس این شهرستان تخریبی است بیشتر مدارس شهرستان به صورت دو شیفته برگزار می شود.

 

 

 

 

آمار بازدید

ورود به سایت

اطلاع رسانی

پایگاه اطلاع رسانی نماز جمعه شهر قیدار با راه اندازی وب سایت خبری که مشاهده می نمایید اقدام به نشر معارف دینی و فرهنگی و خطبه های نماز جمعه جهت استفاده عموم مردم مومن و متدین نموده است. امید است مورد بهربرداری و استفاده مفید شما واقع شود.